Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok egészségesebb...

A vegetáriánusok egészségesebbek? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2008. márc. 23. 20:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

szia!

Röviden azért, mert mert általában ők odafigyelnek a táplálkozásra és tudatosan olyan ételeket esznek melyek teljesértékűek, nem szimplán ugyanazt eszik mint a húsevők csak húsok nélkül, hanem sok más egyebet amit eselteg "mi" nem.


Én nem vagyok vegetáriánus és a fiam sem az. Viszont azt tartanám egészségesnek, ha azok lennénk. Ma már a legelismertebb gyermekorvosok a világon azt hirdetik, hogy egészségesebb volna, ha gyermekinket nem szoktatnánk egyáltalán állati fehérjék fogyasztására!!! tehát nem csak húst, de halat, toját, sajtot, tejet sem kellene fogyasztanunk. (Spock 2004) Sok krónikus betegségtől megóvna bennünket (különböző rákos betegségek, szív és érrendszeri betegségek, stb). Sajnos amíg egy ilyen diéta betartása ma Magyarországon talán családi szinten még működhet, viszont mi van amikor óvodába, iskolába kerül a gyermek?? vajon hol van olyan menza ahol elvárható egy ilyen szigorú étrend?

Sehol. ugyanis drága és körülményes a magvalósítása idehaza. Viszont garantáltan egészségesebb. Persze abbban az esetben, ha valaki tudja, hogy miket kell enni, ha felad az állati eredetű ételekkel.


A hiánybetegségekről annyit, hogy sok húsfogyasztó szenved mindenféle hiánybetegségekben, miközben sok tudatos vegetáriánus teljesen egészséges.

Véleményem szerint teljesen mindegy, hogy milyen az étrend, husos, vagy a nélküli, lehet egészégtelenül táplálkozni mind a kettő mellett, ha nem figyelsz oda!

De sajnos mára bizonyított, hogy bár az ember fogazata alapján vegyes táplálkozásra fejlődött ki, viszont egyes megbetegedésekért kizárólag az állati fehérjék fogyaszátsa okolható. Tehát hiába minden, ha 5-10- esetleg 30-40 évvel rövidítjük meg saját életünket egy helytelen táplálkozással.

Az ősember sem élt 25 évnél tovább, még a középkorban is matuzsálem volt aki megérte az 50-et :-)

A hosszú életkor nem csupán genetika, sok esetben egészséges életmód, és fejlett orvostudománynak köszönhető, szóval én hiszek az orvosi kutatásoknak :))

És vallom, hogy lehet teljesértékűen táplálkozni húsok nélkül is... (Hiánybetegségeket ha tudjuk mely viaminokban, illetve, ásványi agyagok hányában szenvedünk, könnyű pótolni, a fehérjék ugyanis a növényekben is megvannak mind egy szálig!!!)

2008. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 JimmyJoe válasza:
98%

Édesanyám régebben ápolónőként dolgozott kórházban. Megfigyelte, hogy a vegetáriánusok gyógyulási ideje hosszabb volt, mint a mindenevőké. Ebből nem akarok messzemenő következtetéseket levonni, de mindenesetre érdekes dolog.

Nem hinném, hogy a vegetáriánus táplálkozás egészségesebb lenne. Én azon a véleményen vagyok, hogy együnk mindent, de egyetlen tápláléktípust se részesítsünk előnyben a többi rovására, magyarán mindent, de módjával!

Én például tipikus mindenevő vagyok. Ugyanúgy szeretem a fejessalátát, mint a mellé tálalt rántott sertésszeletet. Valahogy szegényebb lenne az életem, ha bármelyikről is le kellene mondanom. :-)

2008. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
Minden ember szervezete más. Hülyeség hogy a babának muszáj húst enni, nem kell, ha megfelelő fehérjéket bevisznek a szervezetébe (nekem is van olyan ismerősöm aki életében nem evett még húst). Sok vega egészségesebb mint a nem vegák, de ez tényleg inkább a tudatosságon múlik. Én a nullás vércsoportommal egyesek szerint nem lehetek vega, és ha egy hétig nem eszek húst tényleg kikészül a gyomrom. Ha egy nem vega elég zöldséget és gyümölcsöt eszik, az ugyanolyan jó mintha tudatosan táplálkozó vega lenne. Ha valaki vega, de nem a zöldséget eszi hanem a keményítőt meg a sok műanyagot, az rosszabb mintha mindent enne.
2008. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
88%
A nem-vegetariánus étrend is okozhat egészségkárosodást ha nem ésszel csinálják. Aki vegetariánus életformát választ magának nyilván megfontoltan és tudatosan állítja össze az étrendjét. Valójában ez lenne a nem-vegetariánusoknak is a leg egyértelműbb, hiszen akkor jópár dologtól megkímélhetnék magukat. Az, hogy ha egy fejlődésben lévő kisgyerek vegetariánus életet él és szellemileg visszamaradott lesz olyan méretű ostobaság, hogy elképesztő. Elég sok bhakta ismerősömnek van olyan gyereke, aki életében nem fogyasztott húst-zsírt. Egyikőjükkel sincs semmilyen fizikai vagy szellemi probléma. Nincs külömbség vegetariánus ée nem-vegetariánus között. Amíg tudatosan, odafigyelve táplálkozik valaki, karban tartja magát, sportol és egyáltalán odafigyel arra, mit fogyaszt addig egészséges marad.
2008. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

Hát szép kisvita.

Az aki nem ért hozzá olvasson legalább utána egy picikét, de ilyen ostobaságot:

"az a gyerek aki születésétől fogva nem eszik húst szellemileg visszamaradottak lesznek" - ????

- kérlek bizonyítsa be!!! meg azt is, hogy India lakosságának fele gyengeelméjű. ugyan miért volna így, Ghandi is az? mármint gyenge???

na meg jó érv a gumós zápfog! tetszik ez is, de erre is hozott már a természet ellenpéldát! Nézz be egy medve szájába!!! Hát a pandának is gumós a zápfoga, aztán mégis csak zöldséget eszik, csak úgy mint a koala.... ők is választott vegák! aztán még mindig köztünk vannak. (és nem azért fognak kihalni mert nem esznek húst)

Na meg láttam én lovat is rántott szeletet enni....



[link]


[link]


olvass és csak utána itélj!

Ezt a két linket úgy teszem be ide, hogy nem is értek minddel együtt, mert ami Magyarországon még vitát kavar, azt az amerikai egészégügyi központ már régen elfogadta: Lehet vegetáriánus étrenden nevelni gyerekeket születésüktől fogva. Jelent már meg erről magyar nyelven is könyv. Nem is kishírű ovosoktól.


Az eredeti kérdésre szerintem itt a válasz!

" vegetáriánus étrend és életmód csökkenti egyes krónikus, nem fertőző megbetegedések gyakoriságát úgy mint a magas vérnyomás, szív- és érrendszeri betegségek, epekő, vesekő, cukorbetegség, vastagbélrák, emlőrák, tüdőrák. Tény az is, hogy a vegák több növényi eredetű fehérjét fogyasztanak, és esetükben az energiabevitel is alacsonyabb"

2008. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
92%
Véleményem szerint totál mindegy, mert manapság már a zöldségek sem olyan egészségesek, agyon vannak permetezve meg növesztőszerezve, akár a húsok, tehát ha saját farmod van, akkor vagy egészségesebb :)
2008. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%
Biztos hogy nem,viszont mindnekinek szive joga eldönteni ,hogy mit ezsik és mit nem! Egyébként azt szeretném hozzáfüzni,sokan irták,hogy ismerőseik,esteleg ő maguk és vegetáriánus ,és nincs semmi bajuk.A nincs semmi bajuk,az nem jelenti azt feltétlenül hopgy egészségesek,abba még nem halt bele senki,hogy nem evett hust,viszont közvetett problémákat okozhat a helytelen táplálkozás,ezek közé tartozmik a vegetáriuánus életmód,és a tulzott zsir,húsfogyazstás is.
2008. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%
Ja ,és hozzátenném,nem a vakvilágba bezsélek,a kisbabáknak epdig különösen fontos egy bizonyos korban hogy kapjanak hust,élehetőleg szárnyast,ezt tényleg mindenkinek be kell látnia,ha nem akar problémát okozni a gyerekénél.Nem lesz egészséges a baba ha nem ezsik hust,ezt biztosan állitom,akkor sem ha látszolag semmi baja nincsen.
2008. dec. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
29%

Rossz olvasni az ilyen szélsőséges hozzászólásokat. Miért kell a hús? mi van abban ami annyira nélkülözhetetlen egy baba számára, de felnőttnek mégsem annyira fontos?? És miért pont a szárnyas? Ha húsfélét akkor már inkább halat! de nem agyon tápozott szárnyast!

Ha olvastál volna táplálkozási szakártőktől írásokat tudnád, hogy a húsfogyasztás hordoz olyan kockázatokat (szív és érrendszeri betegségek, egyes daganatos megbetegedések kockázatát) melyek a vegetraiánus étkezéssel nem állnak fenn.

Én annak a híve vagyok,hogy táplálkozni sokoldalúan kell minél kevesebb hússal! és gyerekeknek minél később adni húst! de ha lehet egyáltalán ne is.

2008. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
"Ha olvastál volna táplálkozási szakártőktől írásokat tudnád, hogy a húsfogyasztás hordoz olyan kockázatokat (szív és érrendszeri betegségek, egyes daganatos megbetegedések kockázatát) melyek a vegetraiánus étkezéssel nem állnak fenn." Persze, hameg nem eszel húst nagy valószínűséggel vérszegény leszel. Igazából egyiksem jó. Mindent kell enni, zöldséget és húst egyaránt. Én eszek húst zöldségekkel (most nem egy karika uborkára gondolok, hanem rendes salátákra) és egészséges vagyok. Nem szoktam influenzás lenni, jó a cukrom és nem magas a vérnyomásom, ill. vérszegény sem vagyok.
2009. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!