Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok egészségesebb...

A vegetáriánusok egészségesebbek? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2008. márc. 23. 20:57
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
85%

Egyet értek azzal, hogy mindent "kell" enni. Nem fogsz belehalni, ha húst eszel A legtöbb vegetáriánus nem azért enm eszik húst, mert az méreg (bár ilyet is ismerek). Viszont véleményem szerintm az, hogy attól vérszegény leszel, ha nem eszel húst téves. Vas van a zöld (sóska, spenót, brokkoli stb.) zöldségekben, ráadásul sok, valamint fehérje is nagyon sok van bennük.

saláták fontosak a vitaminok miatt, de a hüvelyesekben van sok a fehérje és rost is!

Első terhességemmel (terhesség során azok is gyakran vérszegénnyé válnak akik amúgy nem azok) sok húst ettem mégis vérszegény voltam, másodikkal alig ettem húst, és nem lettem kicsit sem vérszegény. nem hsizem, hogy egyértelmű köze van a húsfogyasztásnak a vészegénységhez. Legalább is nem ilyen egyszerű.


jó étvágyat! mindenkinek, itt mindjárt ebéd idő van :)

2009. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
85%
Egy ismerősöm full vega volt, terhes lett majd a gyereket is vegának szoktatta és jó beteg lett a gyerek.A csaj azóta is vega de tiszta sápadt és ugy néz ki int akibe a lelék csak hálni jár. Egy másik ismerősöm is az szóját eszik csak még halat se meg semmilyen állati eredetű dologt már vagy 25 éve és tök kövér ugyhogy még azt se lehet mondani hogy aki vega az nem hizik meg.
2009. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
86%
Egézségesebbek ha felnőttek csinálják.A gyerekeknek kell hús mert ha nem esznek akkor elgyengülnek és meghalnk.Főként a kisbabáktól tilos megvonni a húst mert abban sok az olyan vitamin ami szükséges a csontoknak és a szervezetüknek az erősődéshez.Ha megvonják tőlük azzal megölik őket.
2009. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
11%
Nem kapják el olyan könnyen a kerge marha kort! Ezért nem szabad amerikából származó ételt enni pl: burgel king,mcdonald’s..stb
2010. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
90%
Én 1O éve nem eszem húst. Halat sem, de tejtermékeket igen. És teljesen egészséges vagyok, nem hizok olyan könnyen, és nincs bennem annyi zsir se.
2010. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
89%

"édesanyám ápolónőként dolgozott egy kórházban és megfigyelte..."

ez egy érdekes történet, vajon milyen osztályon? és melyik országban? mert ha a magyar egészségügyben volt akkor két kérdés felmerül bennem azonnal: hány vegetáriánussal talákozott? és azok vajon ugyanazt kapták mint a többi beteg csak hús nélkül?

mert ez azért nem fair összehasonlítás!!!!

a kórházi koszton nem lehet roborálódni ebben az országban még nem vegetáriánusnak sem! kalória és vitamin szegény étel - max lesoványodni lehet vagy még skorbutot kanpi töle! zöldség, gyümölcs, nuku, már a levesen is spórolnak, ha egyáltalán jut - nekem volt, hogy ebéd nem is jutott!!! sem husos, sem semmilyen!

2010. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

ez egy számodra haszontalan információ:

a vegetáriánus élet egyoldalú táplálkozás, mi minden evők vagyunk. akik kitalálták ezt a vegetáriánusosdit azok nagyrészt az állatok legyílkolászása miatt nem esznek húst. gyökerek! a növények nem adnak hangot ha belevágsz az nem baj? idióta népség. a növények ugyan úgy élőlények. szóval vagy dögöljetek éhen vagy egyetek meg mindent vagy higyjétek azt hogy az állatok megölése rossz dolog de növényt enni nem bűn

2010. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!