Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A barátnőm 12 éves és vegetari...

A barátnőm 12 éves és vegetariánus. Ez nem jelent gondot vagy beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 20:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Az előbbiekben olyanokat is olvastam, hogy:


-ilyen korban a gyerëk nëm hozhat felelőségteljes döntést.

Erre a válasz: Ha nëm hozhat, akkor sëmmi esetre së próbáljon a hús-tej mellett dönteni, mert ezën "táplálékok" fölöttébb károsak; várja ki, amíg fëlnő, s akkor több tudással dönthet, hogy valóban akar-ë húst és tejet fogyasztani. Azonban tudás birtokában, ezt már biztosan nëm fogja mëgtënni.


-Az embër mindënëvő lënne.

Hát ez ëgy égbekiáltó sületlenség! Az embër testfölépítése teljesen növényëvőszërű: fogazata, bélhosszúsága stb.


-A növényëkből nëm vëhetünk magunkhoz teljes értékű fehérjét.

Ez oktalanság, de már válaszoltak erre korábban mások.

2012. jan. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj a vegetarianizmussal és a (sovány, jó minőségű) húsokkal sem. Inkább az a gond, hogy ha valaki - a hús helyett vagy mellett - sok szénhidrátot (gabonák, hüvelyesek), cukrot és túl sok tejterméket fogyaszt. Tehát ha a vega étrend tényleg főleg zöldből áll és nem pl. tésztából és sültkrumpliból, nem lesz hiánybetegsége.
2012. jan. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Tomazolika válasza:
21%

Nem igazán kéne vegetariánusnak lennie az embernek !

Ez is valami olyan hepp .

Az ember nek GUMÓS zápfoga van ezért mindenevő már egy "pár" éve . Akinek REDŐS a zápfoga az legyen vega .

Az embernek ,pláne egy 12 évesnek szüksége van proteinre zsírra és fehérjére , és nem arra a fehérjére gondolok ami a kakukkfűbe van .

Szóval állati húsra is szüksége van , nem csak lucernára (ha a barátnős , nem egy fiatal kanca) .

2012. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Tomazolika- minden szükséges esz aminósav ott van a növényekben.
2012. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Tomazolika a legkorábbi bizonyítékok ie. 600-ból származnak arra, hogy már akkor is sokan éltek húsmentes életet, csak akkor még nem vegetarianizmus volt a neve. Tehát ez nem csak valami "hepp" ahogy írtad. Nagy filozófusok és vallási vezetők is hirdették már, és éltek eszerint. de ha csak a hindukat veszed alapul, ők is rengetegen vannak és már évezredek óta nem esznek húst. Ha olyan egészségtelen lenne ez az életmód, már rég ki kellett volna "pusztulniuk".

Az hogy mindenevő fogazatunk van, nem azt jelenti, hogy mindent kell ennünk. A gorillának is ilyen van, de ő is túlnyomórészt növényekkel táplálkozik, csak akkor eszik húst, ha éppen nincs más, tehát nagyon ritkán.

2012. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 kandelaber válasza:
0%
Juttas bele más módon húst, és akkor jó!
2012. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. febr. 18. 11:44
 28/28 Tiktaalik ***** válasza:
vasfű és málnalevél tea,ha netán a kismama vega. málnalevél tea a 34. héttől,vasfű előtte is jó. nem vagyok vega,de ezeket én is ittam.
2012. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!