Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A barátnőm 12 éves és vegetari...

A barátnőm 12 éves és vegetariánus. Ez nem jelent gondot vagy beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 20:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%

"De, gondot jelent. A növényi fehérje nem pótolja az állati fehérjét.

A komplett (állati) fehérjeforrások mind a 9 esszenciális (a szervezet által elő nem állítható) aminosavat tartalmazzák.A növényi fehérjeforrások nem tartalmazzák az összes esszenciális zsírsavat. Ez hiányozni fog..."



részleteznéd kérlek NÉV szerint melyik esz. aminosavakra gondolsz? mert megsúgom az összes megvan a növényekben.

én 1 éve vagyok vegetáriánus és semmi bajom nincs.

változatosan kell étkezni, és utánna kell olvasni a dolgoknak

2012. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
100%
Az emberi szervezetnek semmi szüksege a husra! Ajanlom mindenkinek olvasasra: "Satalova: Halalra zabaljuk magunkat" cimü könyvet. Satalova orosz orvosnö volt, a kozmonautak etkezeset allitotta össze s hosszutavu kiserleteket folytatott az etkezessel kapcsolatos szokasok, az emberi szervezetben vegbemenö valtozasok, stb. területen. Megallapitotta, hogy az emberi szervezet maximalis energiaszükseglete naponta kb. 4-500 kaloria - nem több. Ilyen mennyisegü kaloriabevitellel a pacienseivel 4-500 km.-es turakat tett sivatagokban, hegyi turakat tettek - abszolut problemamentesen! Az orosz orvosnö ramutat a helyes legzesre, s a rendszeres mozgasra. Melegen ajanlom mindenkinek a könyvet!
2012. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha változatosan étkezik, semmi baja nem lehet. Tapasztalat :-)
2012. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Márkkkk válasza:
100%
A vega étrend alapjában véve jó, szerintem inkább bátorjtsd, hiszen elég nehéz dolga van (egy átlag étteremben, büfében, menzán a vegetáriánusokra nemigen gondolnak). Érdemes odafigyelni az ételek minőségére (főleg szezonális, hazai ill környékbeli országokból való, továbbá ha lehet ismert forrásból származó, vagy bio / organikus minősítésű élelmiszerek). A tejtermékeket sem kell túlzásba vinni. De legfőképpen mindenkinek magának érdemes rátalálnia arra, h mi esik jól, mitől érzi jól magát. Ha vega, de mindenki győzködi, h ez veszélyes, egészségtelen, akkor baj lehet a sok negatív információból. DE ha valaki anémiás (vérszegény), anorexiás, vagy más hiánybetegsége van, akkor érdemes mindenképp vizsgálódni egy kicsit (nem feltétlen étrendváltással kezdeni, akár vega, akár húsevő). kicsit off: az állatkínzók és a radikális állatvédők kb.ugyanannyira zavarosak.
2012. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Márkkkk válasza:
51%
ráadásként: én úgy tanultam, h a környezeti hatások önmagukban nem okoznak betegséget...
2012. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

ha ovo-lakto (eszik tejterméket és tojást is), akkor nem lesz baja. én 6 éve vagyok teljesen ovo-lakto :)

18L

2012. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz baja. én kb. soha nem ettem igazán húst, soha nem bírtam megenni, nagyon keveset ettem gyerekkoromban, és 13 éves korom óta egyáltalán nem eszem. nem lett tőle semmi bajom.
2012. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A Tengerész ***** válasza:
0%
Felesleges. Erre, ha szükségesnek gondolják ott vannak a szülei. Viszont egyél vele szemben jó kis füstölt kolbászt, sonkát, illatos tepertőt.
2012. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
100%
Szerintem ne, mert ez teljes mértékben az ő dolga, gondolom ő se próbál téged. Én saját akaratomból lettem 6 éves koromban vegetáriánus, és nem, nem írtam félre, óvódás voltam. Így lassan már tíz éve vagyok az, és semmi bajom, normálisan fejlődtem, egészséges vagyok, és az agyi képességeimmel sincs semmi baj, hiszen él tanuló és sportoló is vagyok. Könyörgöm, a vegetarianizmus nem egy betegség, ez egy döntés. Az meg a te döntésed, hogy eszel húst. Szerintem inkább próbáld meg támogatni, mert engem még a mai napig szoktak vele cseszegetni, mert a rokonságomban mindenki húsevő. Akkor vagy igazán a barátja, ha támogatod őt. Remélem tudtam segíteni!
2012. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
A Tengerész - te valami ritka nagy paraszt lehetsz. lehet hogy a kiscsajnak pl.: emésztési gondjai vannak és azért nem ehet húst egy ideig. ha meg nem, akkor valószínű, hogy undorodik a hústól. "egyél előtte illatos tepertőt" ha az a finom illat a vega orráig terjed akkor valszeg lehánja a kérdezőt.
2012. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!