Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki vegetáriánus az miért...

Aki vegetáriánus az miért akar olyan ételt enni amiben eredetileg van hús?

Figyelt kérdés
és szójával meg stb. helyettesíti , mikor az már nem igazi hús , aki vega az ne is akarjon húst vagy hússzerű ételt enni szerintem
2012. aug. 14. 22:16
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
76%

Most miért, hambit is lehet csinálni csirkéből, pulykából, marhából, és mégis hamburger marad. Ugyanúgy hamburger lesz, ha szója, falafel, vagy szejtán van benne.


A receptek változnak az idők során, az emberek ízlésének és az elérhető hozzávalók függvényében. Nyiss fel a könyvtárban egy hábrorú előtti szakácskönyvet és vesd össze egy modernnel.



Most ugyanúgy nekiállhatnál pánikolni, hogy miért használunk sütőport meg élesztőt kovász helyett, mert az úgy már nem is kenyér.


A fene fog romlandó nyers húst tárolni, ha lehet kapni ízlés szerint fűszerezhető szárított szóját venni, ami hónapokig eláll, és bármikor 5 perc alatt elkészül.



A falafel egyáltalán nem hússzerű étel. Csicseriborsó fasírt. Tradítcionális közel-keleti kaja, idősebb mint a magyarok egész kultúrtörténete.


A szejtán tradítcionálisan része a japán, a kínai, az indiai, a vietnámi és úgy általábana távolkeleti konyhának. Szintén régebbi kaja mint fél Európa.


A szóját 5000 éve használják a kínaiak mind élelmiszerként, mind gyógyszerekben.


Van valami problémád az emberiség legősibb, tradítcionális konyháinak fő alapanyagaival?


€€€€€€€€€€€€–————————–

€€€€€‡€€€€——–

€€€€‡€€€€€€€€€€€€‡

€€€‡€€€€€€–‡‡—––€€€€€–––€€€‡

€–—–––€‡————––‡€€€‡‡––‡€€€‡

...‡€‡–€—–––—€€€€€€€€‡€€€‡

‡€‡€‡—––€€€€€‡—€€€€—–€€–——–‡

€‡€—–€‡–€‡—––€—€——€––—€€€€€‡

€€‡€€€€‡‡€€—‡–––‡––‡–‡‡‡‡€‡

€€€‡€€€€——–€‡€€€‡€‡—‡‡‡‡‡‡€‡

€€€€—–€€€€€——–––‡–‡–‡–‡–—€€‡

€€€€€€—––€€€€€€€€€€€€€€‡

€€€€€€€€€———–––––––––––––––—


Picit régebbi történet ez mint a hamburger. Egy picit. Problem?

2012. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Most hogy mondjam. Ami nem csirkével készül, annak a hús is rengeteg ízt ad és anélkül nem lesz ugyan az. Tehet bele bármit az ember, variálhatja, az az íz akkor sem lesz meg. És aki úgy lett vega h előtte sok húst evett annak hiányozni fog az az íz az ételből amit a hús ad meg. Tehát próbálkozhat szerencsétlen úgysem eszik olyat amilyenre emlékszik.
2012. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vega, de én is szoktam hús nélküli pizzát enni stb. Még a szója is rendben van szerintem.

Azon a kategórián viszont már kiakadok, amikor elkezdenek vega pecsenyezsírról beszélni. Ott sem magával az étellel van bajom, hanem az elnevezéssel, azon belül is a pecsenyével. Amúgy szívesen meg is kóstolnám, sőt, egyszer biztosan meg is fogom, de nem igaz, hogy nem lehetne normális nevet találni neki, olyat, aminek még köze is van a valósághoz.

2012. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Pecsnye = sült, kemencés.


Ebben sehol nincs állat. Pálma zsír van megsütve fűszerekkel. Hívják pálmavajnak is, de marhára nem vaj állaga van.


Fűszerezéssel elég sokmindent el lehet érni. Nem tudom ettetek-e teljesen fűszerezetlen húst (ami nem szalonna, mert az már be van sózva). Zöldséget még meg lehet enni fűszerek nélkül, de húst...

Lehet kapni különböző ízvilágú fűszerkeverékeket, van magyaros, baromfis, halas, azokkal is tökéletesen lehet ilyesmi ételeket csinálni.

2012. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim válasza:
Mert nem gondolja az egészet komolyan, csak épp valamivel ki akar tűnni a tömegből !!!!
2012. aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
24%
szóval a te felfogásod szerint ne csináljak mondjuk zöldségből fasírtot mert az eredetileg hús? vagy ne egyek sajtos pizzát mert az hússal az igazi? ez mekkora marhaság:-))) akkor azt mondom hogy aki húsevő ne egyen krumplis túrós diós mákos stb tésztát, lángost, palacsintát, rántott zöldségeket, vajas kenyeret mert abban nics hús... barátom.... ezen jót nevettem
2012. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
45%

37. Felfogod h az ember MINDENEVŐ. Már aki nem vega. Szóval mi nem HÚSEVŐK vagyunk hanem MINDENEVŐK. Mikor jut ez el a vegák agyáig.

Itt arról van szó h pl a hotdog az virslivel van, tehát hús. Minek akar egy vega olyat enni amikor úgy sem ugyan olyan??

2012. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim válasza:
Legjobb példa: Én laktóz érzékeny vagyok, tehát semmit nem ehetek amiben bármiféle tejtermék elő fordul, de vannak laktózmentes termékek aminek hála nem kell lemondanom a csokiról, a túrórudiról, a tejről, tejfőlről és a sajtról sem. Pedig ezeknek közük sincs a rendes tejtermékekhez :)
2012. aug. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Igenám DE apum meg pl cukros és meg nem tudja enni a diabetikus csokikat, cukrokat mert útálja az ízüket. Tehát ez is bizonyítja h messze nem olyan jó ha helyettesítve van valami mint az eredeti
2012. aug. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
0%
37.vok. a lényeg hogy az életmód változik globálisan is, egyre több a felébredt ember hál Isten, bár nem mindenki fogja megérni és megérteni, de az emberiség jövője a vegetáriánus életmód. ha az összes gabonát amit az állatok tartása miatt termelnek senki nem éhezne a földön, plusz az összes károsanyag kibocsájtás a nagyon kis hányadára esne vissza, csak egy kicsit kell belegondolni, nem lenne állattartás, nem lennének feldolgozók, nem kéne semmi ilyet szállítani ami ehhez kapcsolódik. mindegy. aki már rájött erre annak nem kell magyarázni, aki meg nem azt csak sajnálni tudom:-)
2012. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!