Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki vegetáriánus az miért...

Aki vegetáriánus az miért akar olyan ételt enni amiben eredetileg van hús?

Figyelt kérdés
és szójával meg stb. helyettesíti , mikor az már nem igazi hús , aki vega az ne is akarjon húst vagy hússzerű ételt enni szerintem
2012. aug. 14. 22:16
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

9 éve nem eszem húst. Szóját sosem ettem. De már annyi helyről olvasom, hogy egyszer erőt veszek magamon és megkóstolom.

Már vásároltam hús nélküli hambit egyszer életemben (zsemlék közte pari, ubi, sajt) persze ugyanannyit fizettem érte, mint a simáért, de 14 Metaxa után jólesett. Gyrost is vásároltam már hasonló módon és állapotban.

Szóval józanul vegaként nem tennék ilyet:D

Aki szójahamburgert zabál szerintem is álszent. Mármint ha a húst akarja pótolni. Nem a világ legjobb dolga egy kis paradicsom-uborka-lilahagyma saláta kevés sajttal?

2012. aug. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennének feldolgozók? Húsfeldolgozók talán, de akkor több olyan üzem lenne, ahol a növényeket használják fel.

Az állattartás sem az ördögtől való, lehetne azt is környezettudatosabban végezni, csak akkor kevesebbet szakítanának egyes emberek...

A vegetáriánus életmód sem jelentene megváltást. Éhező embereknek most sem kéne lenniük. Mennyi ételt dob ki egy évben egy átlag magyar család? Pedig mi annyira nem is tehetjük meg. Mennyit egy amerikai? Mennyit zabálnak feleslegesen a nyugati kultúrákban? Ha ezeknek az ételeknek csak a fele oda kerülne, ahol éheznek... Nem azon van a hangsúly, hogy ki mit eszik, hanem az emberi természeten. Láttam én már zabáló vegetáriánust (bár az általam ismertek többségre tényleg nem az a jellemző), aki egy kanál borsóért kikaparta volna a szememet is, közben meg volt vagy 100 kiló (nem betegségtől, pusztán azért, mert annyit zabál). Sokakban megmaradna ez a tulajdonság. Lehet bármennyi felesleget termelni, ha sokan csak zabálni tudnak, a felesleget meg hagyjuk megromolni. De vegyük pl. azt az esetet, amikor magyarnak hirdetett görögdinnyékről derült ki, hogy Görögországból származik. Több tonna (a pontos mennyiségre sajnos már nem emlékszem). Megsemmisítették, pedig ismert volt, hogy honnan jött, csak a vevőket próbálták megtéveszteni. Miért nem kobozták el és adták a szegényeknek?

Nem a vegetarianizmus jelenti a megváltást, az nem segít, hogy valaki nem eszik húst. Ettől mélyebben van a probléma gyökere.

2012. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
31%

én az állatok iránti tiszteletből nem eszem húst...

úgy gondolom, ha elkerülhetem azt, h agresszivitás által juthassak élelemhez, akkor minek okozzam egy ártatlan kis élőlény halálát.

de a hamburgert ettől függetlenül szeretem, és szerintem szójafasírttal (amit egyébként remekül készítek) ugyanolyan finom, ha nem finomabb! :)

2012. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 jetizso válasza:

Jajjj de vicces, itt mindenki most veszekszik a saját gondolkodása miatt, és tudom most nem fogok újat mondani de senki se fog megváltozni egy kommenttől. Aki a kérdést vagy valami ilyesmit kiírta az pontosan tudja ezt, és csak szórakozni akart egyet :D én is jót nevettem néhány emberen és csak azért, hogy hozzászólhassak a témához mert unatkozok én a mindenevőkkel vagyok mármint imádom a húst mégis meg értem a vegák gondolkodását hiszen az állatokat is imádom de nem tudnám elképzelni az életemet a hús nélkül viszont aki ezt a kérdést feltette az az emberiség legeslegbutább százalékába pontosan tökéletesen beleillik :D 1. mások gondolkodását ne ócsároljuk azzal magunkat szóljuk le és a butaságunkat mutogatjuk a világnak 2. mások dolgába ne üssük bele az orrunkat 3. szerintem az embereknek van jobb dolguk is mint ezeken gondolkodni mások éheznek minden bajuk van lehet épp meg erőszakolják őket épp életfogytiglant kapnak azért amit el se követtek és ez a (bocsátnak a kifejezésért) nyomorék ezzel van el foglalva hogy szegény vegákat akik csak annyit tesznek hogy mást esznek piszkálja. Jó el hiszem a vegák között is van sok (hülye) bocsánat furcsa aki mondjuk kb isteníti magát csak mert vega és viszont (k_rvára) nagyon idegesítő lehet ez a mindenevőknek de könyörgöm hagyjuk már abba ezt a vega vs hús evő hülyeséget!

A szervezetnek szüksége van a húsra imádom az állatokat még egyszer mondom de az oroszlán is meg eszi a gazellát :(


És a kérdező kérdésére is válaszolva.. most komolyan.. ne már... Ha valaki utálja a brokkolit a mazsolát a spenotót a mit tudom én mit vagy bááááármi és esetleg a brokkoli krémleves helyett valami mást rak bele ami kicsit hasonló a brokkoli krémleveshez külsőleg mégis sokkal jobban ízlik neki vagy a spenóthoz vagy a mazsolához vagy a sz@rhoz mit tudom én mit nem szeret.. nem csinálja inkább mégis úgy az ember? A névre meg kitérve... Az nem Hamburger hanem Vega hamburger... szóval nem ugyanazt eszi:) lehet nem nagyon különbözik de könyörgöm az Ipod meg az Iphon sem különbözik sokban névileg mégse mész beperelni a céget hogy ugyanúgy kezdődik b@szki....


Ja és még egy valami AZ NEM A HAMBI BENN vagy BENT HANEM BENNNEEEEEE és tanulj meg magyarul :) <3 pusz

2012. aug. 27. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Ne vitatkozzatok már! Egyébként én tökre értem, mit szeretne kérdezni a kérdező eredetileg. Ugyanis a hamburger nem a zsemle neve, hanem a benne lévő húspocságáé. Ugyaníg a hotdog is a virsli. ezért hangzik furán a vega hambi vagy a vega hotdog. Meg a vega pörkölt. Mert ugye a pörkölt alapanyaga a husi, kivétel a gombapörkölt, de oda meg mindenki odateszi elé, hogy gomba. Én is sokszor fogom a fejem egyébként, amikor olyat olvasok, hogy az illető vega töltött káposztát akar enni. Mert oké, lehet újítani, de tradícionális ételeinknek van neve, és ha káposzta helyett szőlőlevelet, rizs helyett kölest vagy hús helyett szóját használsz, az már nem Töltött Káposzta. Érted, ugye? Az csak káposztába, szőlőlevélbe töltött valami.


Én amúgy szeretem a vega kajákat, de csak azokat, amik nem egy húsos étel mintájára elkészített szójás borzalom. Muszakát (görög rakottas) is lehet vega módon elkészíteni, egyszerűen csak nem teszel bele húst. De semmilyen húspótlót sem.

2012. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:

*thread necromancer*


A kérdező egy primitív troll. Ebben vegák és húsevők is egyetérthetnek. :)

2013. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!