Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit főzzek nekik? (Fontos: Be...

Mit főzzek nekik? (Fontos: Be akarom nekik bizonyítani, hogy én is eszem olyan finomakat mint ők. )

Figyelt kérdés

ha nincs kedved lepötyögni linket is adhatsz vagy csak a fogás címét és majd kigooglézom


azért kell a dolog mert a családom nincs kibékülve vele, hogy vega lettem, úgy tartják, hogy a hús nélküli ételek borzalmasak.

Nekik az nem is számít konkrétan normális étkezésnek amiben nincs húsevés. Mondanom se kell, jellemző a családra az elhízás, magas koleszterin... :(


Be akarom nekik bizonyítani, hogy igenis én is eszem olyan finomakat mint ők.

Belementek, hogy ha összeütök egy olyan finom vega ebédet vagy vacsit, amit kielégítőnek tartanának békén hagynak. :)


Mit főzzek nekik?



2012. aug. 29. 15:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
utsónak:-) az hogy a hal nem hús a papok találták ki, hogy a böjt alatt is ehessenek HÚST!!! sok embert meghülyít az egyház...
2012. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, gondoltam, hogy ez az oka. de baromira idegesítő, mikor mondom valakinek, hogy nem eszem húst, és egyesek visszakérdeznek, hogy és halat se?? sőt, van, aki egyértelműnek tartja, hogy de hát halat akkor eszem. basszus, én azért nem tudok húst enni, mert már háromévesen az volt bennem, hogy az valaha élt. egy hal pont ugyanúgy élt, ugyanúgy egy döglött állat.
2012. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
46%

A növény is élőlény.

Egyél követ. XD

2012. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

2 fő részére.


1 pohár rizst kifőzöl, kb 2dl.


Kb. fél liter Hordós/savanyú káposztát olajon megpárolsz, só, bors, őrölt fűszerkömény, pirospaprika ízlés szerint.


Főzöl 1 pohár zöldborsót, 1 pohár sárgarépát apróra vágva és 1-2 kisebb krumplit apróra vágva.


Veszel egy kis tepsit, ugye ez egy eléggé kis adak, mi csak ketten vagyunk ezért mini adagokban főzök:)

A káposzta felét beleteszed a tepsi aljába, szét teríted, aztán a rizst, a zöldségeket, majd a káposzta másik felével beborítod a rakottast. Ehhez az adaghoz kb 15 dkg sajtot reszelsz a tetejére. Berakod a sütőbe kb 20-30 percig sütöd össze, akkor jó, ha a sajt a tetején jól megpirul.

Ezt tuti hogy imádni fogják! :D

Ha mondjuk 4-en vagytok duplát veszel mindenből.


Tipp. A hordós/savanyú káposztát öblítsd át vízben és jól nyomd ki, ha nem akarjátok nagyon savanyúra.

Akkor a legfinomabb ha jó ropogósra sütöd az egészet, ha barna (nem kell kokszra) a sajt!


Sok sikert!! :D Am mióta vagy vega??

2012. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Na mit főztél végül?
2012. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Apum tipikus húst-hússal, de a cukkinifasírnak nem tud ellenállni. Mondjuk ez magában kevés, de valami mellé nagyon jó.
2012. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Antispecista ***** válasza:

Szia!


[link]

2012. okt. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!