Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 386 fős parlamentben...

Numera Király kérdése:

Egy 386 fős parlamentben mindenki pontosan 1 képviselőtársát pofozta fel. Bizonyítsuk be, hogy fel lehet állítani egy 129 fős csoportot úgy, hogy tagjai közül senki sem pofozott fel másik tagot! Hogyan lehet bizonyítani?

Figyelt kérdés

Lécci-lécci segítsetek!!!

Köszi :)



2012. aug. 25. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
ezt nem értem, ha MINDENKI pofozott 1 másik embert, akkor nincs olyan aki nem pofozkodott volna, mert azt írod hogy MINDENKI pontosan 1 képviselőtársát pofozta fel
2012. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a csoporton belül nem pofozott fel másik tagot.
2012. aug. 25. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:

ó így már értem és most visszaolvasva is hülyének érzem magam mert jól írtad le :D


én így bizonyítanám:


tegyük fel, hogy most nem számít hogy hányan vannak a csoportban (tehát most nem 129-el számolok). Akkor lesznek a legtöbben, ha mindenki ugyanazt az embert pofozta fel. Így 385 pofont kapott az egyik és ettől az embertől 1-et valaki más. Így a csoportban 385-en vannak. Elkezdjük növelni a pofont kapottak számát, szóval most 3 lesz. "A" kapott pl 200-at "B" kapott 100-at, "C" kapott 86-ot, akkor a csoportban már csak 384-en lesznek (a 383 pofont nem kapott ember + az egyik betüjeles, pl "B"). Ha ezt így folytatjuk hogy növeljük a kapottak számát akkor egyre kevesebb emberünk lesz a csoportban. Szóval a legvége az, hogy mindenki adott pofont mindenkinek. 1. képviselő a 2. képviselőnek. 2. képviselő a 3. képviselőnek. ......így tovább végül 386. képviselő az 1.nek (tehát mindenki csak 1 ponfont kap és így nincs pofon nélküli ember). Ekkor a csoport létszáma a legkevesebb, vagyis 193 (azért 193 mert minden páros számú képviselő nem szenvedett pofont egymástól, mert mindenki páratlantól kapott, s annak is adott).

Tehát a legkedvezőtlenebb helyzetben is van biztos 193 képviselő akit felállíthatunk.


ha valami egy kicsit homályos akkor szívesen segítek (: (márha közben nem oldódott meg a probléma)


helyesírásért bocs, inkább a reál tantárgyakat szeretem

2012. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!