Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit főzzek nekik? (Fontos: Be...

Mit főzzek nekik? (Fontos: Be akarom nekik bizonyítani, hogy én is eszem olyan finomakat mint ők. )

Figyelt kérdés

ha nincs kedved lepötyögni linket is adhatsz vagy csak a fogás címét és majd kigooglézom


azért kell a dolog mert a családom nincs kibékülve vele, hogy vega lettem, úgy tartják, hogy a hús nélküli ételek borzalmasak.

Nekik az nem is számít konkrétan normális étkezésnek amiben nincs húsevés. Mondanom se kell, jellemző a családra az elhízás, magas koleszterin... :(


Be akarom nekik bizonyítani, hogy igenis én is eszem olyan finomakat mint ők.

Belementek, hogy ha összeütök egy olyan finom vega ebédet vagy vacsit, amit kielégítőnek tartanának békén hagynak. :)


Mit főzzek nekik?



2012. aug. 29. 15:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%

az emberek nem a hústól, kenyérféléktől, jó magyaros kajáktól hiznak el, hanem a mértéktelen zabálástól.


amúgy ha vega vagy, hogy nem tudsz semmi receptet? remélem azért nem csak nyers répán élsz!? :-)

2012. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

gyümölcskrémleves

rakottkrumpli spenóttal, reszeét sajttal


paradicsomleves

fűszeres rizsgombóc sajtmártással


cukkinikrémleves piritott tökmaggal

gombapörkölt rizzsel, paradicsomsaláta


zöldségleves grízgombóccal

gombás-tejszínes tészta rszelt sajttal


töltött cukkini, padlizsán fűszeres juhtúróval, reszelt sajttal


zöldséges tojásos pizza

2012. aug. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 _Jessy_ ***** válasza:
31%

# 12

Tejszín, sajt, tojás kizárva :)

2012. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
ha tésztát szeretik akkor én a házilag elkészített pesto-t ajánlom semmi esetre sem a bolti üvegest, friss bazsalikomból fenyőmag oliva olaj, a tészta szerintem hát ez ízlés kérdése mi a túrós tészta tésztájával szoktuk nem tudom mi a neve, lehet penne is fusilli is, mikor kész a szósz a tésztával összekevered, majd frissen reszelt parmezánt, vagy mi úgy szoktuk hogy paradicsomkockát és mozarella kockát szórunk rá, isteni... előételnek padlizsánkrém vagy padlizsán szeletekbe tekert pari kockák, vagy bruschetta ez mind paradicsom tudom de én imádom, levesnek én a sárgaborsó krémlevest ajánlom pirított laskagombával.
2012. aug. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom az indiai ételeket, múltkor láttam Tv-ben ilyen zöldség curry-t basmati rizzsel, meg csicseriborsó fasírtot valamilyen mártással, nagyon jól nézett ki mindkettő. :)
2012. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:

Én nem vagyok vega, de ha napokig nem eszem húst sem hiányzik. Nekem a nagy kedvenc a rántott cukkini, patiszon. Szoktam sültzöldséget is csinálni sültrumpli, vagy grill fűszerkeverékkel fűszerezem a répát, cukkinit, burgonyát(de igazából bármi mehet mellé), és megsütöm a tepsiben. Ami még a kedvencem, nem is tudom hogy igazából mi a neve, én csak zöldségpogácsának hívom. Lereszelem a cukkinit(vagy patiszont), sárgarépát, burgonyát, összevágom a fokhagymát, és egy tojással, sóval összekeverem, majd amennyi lisztet felvesz annyit teszek hozzá( ne legyen túl kemény). Kevés olajon sütöm, majd megfordítom, és kész.

De ha tejterméket fogyasztasz még a sajt lehet a kulcs, azt általában mindenki szereti. De te tudod, hogy otthon mit esznek a szüleid, ha tésztásak csinálj azt, ha zöldséget fogyasztanak inkább szerintem abban gondolkodj.

Sok sikert!

2012. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%
Igazából nem értem, miért kellene bárkinek is bármit bizonyítanod? Szerintem lazíts, ne parázz azon, hogy a család mit mond. Ha ilyenek, akkor úgyis leszólják majd a kajádat, akármit főzöl. A lényeg, hogy te szeresd a vega kajákat. Egyébként is, legalább miattad már nem vágnak le több állatot, ráadásul sokkal egészségesebb, ha az ember minél kevesebb állati eredetű, és minél több növényi táplálékot fogyaszt. Minden vitamin, tápanyag megtalálható a növényekben is, a B12 kivételével, de azt lehet pótolni .
2012. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti válasz a legértelmesebb, szerintem se parázz rá. Főzd a kedvenced vagy valami finomat és lesz ami lesz. Az ő gondolkodásmódjuk valószínűleg nem változik meg hamar. De te azért ne aggódj bármit mondanak is.

Amúgy ez egy jó desszert recept, egyszerű is:

[link]

Édesítő helyett mézet 1-2 kanállal lehet beletenni, én kakaópor helyett karobport használok.

2012. szept. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Most komolyan. Miert akarsz barmit is bizonyitani nekik. Az emberek nem egyformak, ha ezt ok nem tudjak elfogadni, akkor csak sajnalni lehet oket. Mindenki mast szeret, es ha keptelenek ezt elfogadni, szard le oket nagy ivben.
2012. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
aki azt írta, hogy nem ízig vérig vega a posztoló, mert eszik rántott dolgokat: mi van???? a rántott zöldség mióta hús? ha meg arra gondoltál, hogy tojás, felvilágosítalak, hogy az a vegán, aki nem eszik semmilyen állati eredetűt, így tejet, tojást, túrót se. a vegetáriánus az ehet ilyet, csak húst nem. és a hal is hús, ha már itt tartunk.ezt sosem értettem, hogy egyesek szerint az mitől nem lesz hús, az mitől nem egy leölt állat.
2012. okt. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!