Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusoknak/vegánoknak...

A vegetáriánusoknak/vegánoknak/lacto-ovo vegáknak meg nem tudom még milyen csoportok vannak, mi bajuk van a tojással? Azért nem hal meg senki.

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem... A tojás, az nem fáj a tyúknak... Ha meg nincs kakas az udvarban, az nem is gyilkosság, mivel csirke sem lenne belőle... Egyszer úgyis meghalnak, akkor miért nem laknak jól egy jó rántottával? A tojás, az csak tojás...

2012. szept. 1. 02:12
1 2
 11/17 anonim válasza:
40%

Én lacto-ovo vega vagyok, de csak a nagyimtól származó tojást eszem meg. Esetleg még azt, ami szintén hasonló tartásból származik. Amolyan udvarban kapirgáló-szaladgáló tyúkok tojását...

Ki tudja a hipermarketes tojásokban mi van, milyen mérgekkel etetik a tyúkokat, betegek-e...

De ránézésre sem olyan. Egy házi tojás sárgájának a színe sokkal szebb. Nemrég a tv-ben láttam egy főzőműsorban.....a pasi feltörte a tojást.....hát annak a sárgája citromsárga volt! Biztos nagyon egészséges tojás volt az...

2012. szept. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%

Ilyesmi dolgok miatt:


Undercover Investigation at California Egg Farm

[link]


Undercover Investigation at Hy-Line Hatchery

[link]


Sokan úgy vélik ez így nem mehet tovább, ebből nem kérnek.

2012. szept. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

és kérdezhetek még valamit ezen kívül?:D

Azzal kinek lesz jobb, hogy ők nem esznek tojást? Mert ezeknek a tyúkoknak szerintem nem... Jó persze, hogy sajnálják és állatvédők...

2012. szept. 2. 20:34
 14/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha senkinek nem lesz jobb tőle, akkor is dönthetnek így, nem? Nem eszik meg, mert nem kérik, mert nem szeretik, mert allergások rá vagy mert zavarja őket a tyúkok tartása, és nem kívánnak részt venni ebben. Egyébként a lakto-ovo pont azt jelenti, hogy tejet és tojást is esznek, csak húst nem, a vegán csak növényi eredetű táplálékot ezsik, a tojás pedig nem az, a vegetáriánus általánosságban a húsmentesen táplálkozókat jelöli, amelybe beleférnek a lakto-ovo, illetve az ovo (csak tojást esznek a növényi étrend mellett) és lakto- (csak tejet) vegetáriánusok, sőt a vegánok is.

Egyáltalán nem minden vegetáriánus azért nem eszik húst, hogy ne haljon meg érte senki, számos más megfontolás is létezik.


Másfelől meg rántotta nélkül is jól lehet lakni.


Üdv

Egy lakto-ovo vega. Na mi is az? :)

2012. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
46%
a párom vega! nálunk a tojás folyékony csirke.
2012. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

először is, csak a vegánok nem eszik meg, meg egyéb állatit se. a vegán az az, hogy semmilyen állatit nem eszik, márpedig a tojás az az állatból jön ki. ők tejet sem esznek, meg semmi tejterméket, semmit, aminek köze van egy állathoz. a petét (tojást) sem. a vegetáriánus egy nagy csoport gyűjtőneve, ezen belül vannak pl. lacto-ovo vegetáriánusok, amiben meg benne van, hogy esznek tejterméket, meg tojást (a lacto a tej, az ovo meg a tojás...)

egyébként te eszel pl. rovarokat? egyszer úgyis meghalsz, miért nem laksz jól velük, állítólag sok a tápanyag bennük...

2013. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én akkor hagytam el, amikor megtudtam, hogy a nagyüzemi tojás előállítókban élve ledarálják, vagy szintén élve szemetes zsákokba dobálják a kiskakasokat. Az sem tetszik-ahogy már előttem elmondták-ahogy tartják őket. A bio sem jobb, max kevesebb antibiotikumot kapnak. Ki akartam vonni magam mindebből, EZÉRT nem eszem tojást. (Párom szülei is tartanak tyúkokat, de az sem tetszik, ahogy ők teszik, azt is látom, hogy tépik egymást szerencsétlenek: egyszerűen nem értek ezzel egyet.)
2016. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!