Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » én imádom a húst és fogynom...

én imádom a húst és fogynom is kéne. Szerintetek jó ötlet ha egy évre vega lennék? Tudom a fehérje kell, de milyen érzés?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 22:03
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Etka anyó, egy példa?


Nem motorosok..

Kerner László


motocross és freestyle motocross versenyző


émeth Kornél


freestyle motocross versenyző


Kőbán Rita


Kétszeres olimpiai-,

és kilencszeres világbajnok kajakozó


Németh Kornél


freestyle motocross versenyző


Tóth Viktor


vegan terepriatlonista



Alexander Dargatz


vegan testépítő szenzáció


Dr. Ruth Heidrich


Tiathlon világbajnok


Carl Lewis


amerikai olimpiai bajnok sprinter


Denise Nicole


fittnes modell győztes (2005.)



Nos ezek versenysportolók. Mind megtehetik, hogy rossz minőségű szójával vigyenek be fehérjét, eleve gyógyszereken áll vagy bukik a sikerük, így könnyű. És persze a legnagyobb 'szenzáció' egy sztár táplálkozási trükkjei.. nem kell mindent elhinni.

2013. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
76%
istenem, hogy te mennyire buta vagy....a saját példámon látom, meg ismerősökén, érted, ismerősökén, hogy nincs igazad. de tökmindegy, attól, mert elmondod százszor a hülyeségedet, még nem lesz igazad.
2013. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Meg tudok ám sértődni, ha lebutáznak!


Saját példa? Meg ismerősök példája? És én buta hagy kérdezzem már meg, mégis mit látsz a saját példátokon? Miben nincs igazam? Abban hogy az állati táplálékok elhagyása káros? De hiszen ez nem látszik kívülről (avagy de, mert a Hiányos Vér állapota sápadtsággal járhat, úgyhogy van hogy látszik) de sok drogos, alkoholista, dohányos emberen sem látszik, hogy amit csinálnak az olyan nagyon rossz lenne. Mégis bizonyos betegségeknek kiszolgáltatottabbak.


Aki 30 éve vegán, és még jól van, az szerencsés. Én azért a helyetekben hetente egyszer ennék húst. Mindegy hogy mit, lehet az kukac is, de nem fog ártani :)


Egyébként örülök, ha jó egészségnek örvendtek. Írtam már (vagy itt, vagy máshol): a vegánok még mindig egészségesebbek, mint az átlagember. Zöldségeken, gyümölcsökön nagyon jól el lehet élni, ezt nem vonom kétségbe.

2013. jan. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves


hülyeségeket beszélsz. A töménytelen hús fogyasztás káros. Lehet kevés benne a szénhidrát de attól még káros lesz más térről.

Szénhidrátból is több fajta van.


A vega étrend egészségesebb és változatos csak nem kell tömtényelenül zabálni azt sem.

2013. jan. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Az pedig elég primitiv gondolkodás, hogy a vega étrend csak gabonaevésből állna. Ebből is látszik, hogy vega étel közelében sem jártál.


Menny be mondjuk a budán lévő éden étterembe. Ez nem is ázlag vega hanem vegán étterem.


Minden nap új és friss kajákat szolgálnak fel és teljesen változatos. Én is meglepődtem, hogy mennyi kaja változat van és mi mindent meg lehet csinálni a tofuból és a szójából.

2013. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Én sosem beszélek töménytelen húsfogyasztásról.


A "káros" megállapítással pedig csak vagdalkozunk, de ahogy én sem tudok konkrétumot mondani, milyen betegsége lesz egy vegánnak, úgy a nagy mennyiségű húsfogyasztást sem lehet összekapcsolni betegségekkel.


Energetikailag a szélsőséges, csak állati vagy csak növényi táplálékfelvétel nem jó, tehát aki a kínai gyógymódokhoz, taoista táplálkozáshoz ért az mindkettőre tudna kialakuló betegségeket írni.. Én ennek nem vagyok szakértője, jelenleg a nyugati táplálkozástudomány szemléltében a hús teljes értékű táplálék, amelyből nem létezik túlfogyasztás, nem létezik a húsfogyasztással összefüggő egészségkárosodás, míg a vegán táplálkozás bizonyos zsírsavakban, aminosavakban hiányosnak tekintett.

2013. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Ez kamu amit írsz, hogy nincs húsnál olyan, hogy túlfogyasztás és egészségügyi probléma...

Saját példámból is tudom mondani, hogy amíg húst fogyasztottam erősen pattanásos voltam és fáradékonyabb voltam.

Egy vega étrend teljesen laktató és bőven egész nap energiával feltölt ha jól összeállítják.

2013. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Kamu amit írok?


Álljunk csak meg, eddig te írtál össze-vissza!

Saját tapasztalatok alapján hivatkozol arra, hogy a sok húsfogyasztás káros (mert pattanásod volt). Hogy BÁRMITŐL lehettek pattanásaid, az fel sem merül benned! Hogy ilyen problémákkal csak Te találkoztál 6 milliárd ember közül, fel sem merül benned.


Nem is a tejfehérje, gabonafehérje miatt pattanásos az ember, hanem pont a hús miatt. Miért? Hogy következtetted ki ezt, milyen bizonyíték alapján lehet erre következtetni a személyes tapasztalataidon kívül?


Tovább: sosem állítottam, hogy a vegán koszt mindenképpen gabonaalapú, hogy ne lenne változatos, vagy hogy károsabb lenne az átlagos nyugati ember táplálkozásánál. Épp ellenkezőleg - én jobbnak ítélem.


Ámbár a szója egy nagyon rossz minőségű táplálék, a húst lecserélni szójára, nevetséges. Olyan mintha a zöldségek helyett fűrészport választanánk.. csak mert le tudjuk nyelni.


A szója keletről származik, keleten kényszermegoldásként fogyasztották, ahogy itthon a gabonákat is csak az éhezés elkerülésére, a túlélésért fogyasztják ha nincs jobb táplálék. Nos szerencsére amennyi embert ma lelőnek.. nincsen háború sem, és általában van jobb táplálék (zöldségek, húsok) tehát semmi sem indokolja a gabonára, tejtermékre, szójára fanyalodást :)

2013. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
ja, a szója keletről jön, mint tudjuk, keleten baromi ritka a hosszú életkor megélt ember, bezzeg nyugaton...egyértelműen halványlila gőzöd nincs a dolgokról, csak osztod itt a sületlenségeidet. egyik egészséges táplálkozással foglalkozó szakirodalom sem javasolja, hogy egyél rengeteg húst, ennyit a "nem lehet túlfogyasztaniról". és milyen "nem látszó jelek"? képzeld, mi is jártunk orvosnál, csináltak vérképet, stb. és beteg se szoktam lenni, de nyilván csak beképzelem. meg azt is, hogy anyukám meszesedni kezdett, és érdekes módon akkor múlt el, mikor leszokott a húsról. Etka anyó szintén, de egyértelműen fingod nincs arról, hogy kiről is beszélek.
2013. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
ha megsértődsz, ha lebutáznak, akkor ne írj butaságot. ilyen egyszerű.
2013. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!