Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » én imádom a húst és fogynom...

én imádom a húst és fogynom is kéne. Szerintetek jó ötlet ha egy évre vega lennék? Tudom a fehérje kell, de milyen érzés?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 22:03
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

:)


Én 7 milliárd embert kívülről-belülről ismerek, nem tudsz mondani olyan Etka anyót, akit ne ismernék.


Most biztosan okosabbnak tűnök :))


Igazából nem érdekel Etkaanyó. Illetve a meszesedés a túlzott kalciumfogyasztással, d-vitamin hiánnyal összefüggésbe hozható.. nem akarom kitalálni, elhagyta a tejet a mama...?


Ahogy én még mindig nem tudtam megmondani miért fog meghalni egy vegetáriánus (mert beismerem, hogy erről pontos ismereteim nincsenek) ugyan így nem kaptam választ arra, hogy mi az a túlzott húsfogyasztás :)


De: ha van túlzott húsfogyasztás, akkor van túl kevés is.


Ha a táplálkozási irányzatok nem ajánlanak túl sok húsfogyasztást, akkor az is feltűnhetne hogy húsmentességet sem.


Egyébként az egészséges táplálkozással foglalkozó szakirodalmak egy jelentős része ponyva, tudományos fantasztikum, amit sikervadász tudósok írnak, valószínűleg nem olcsón.


Szóval, azért amit tudunk vegánokról, jellemző lehet az ásványianyag hiány, húsokkal bevitt vitaminok hiánya, fehérjehiány okoz betegséget (az éhezőkre jellemzőkön kívül) segíts kérlek. Gondolom nem vagy kwashior kóros.

Esszenciális zsírok nem vihetők be megfelelő arányban növényekből, ez idegrendszeri problémákat, gyulladásokat okoz (rossz omega3-omega6 arány).


Gyulladásokat, C reaktív fehérjét is néznek az orvosok amikor ott jársz? :)

2013. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

egy okos ember a tapasztalatai alapján él és nem a téveszmés dogmák alapján.


De ha ennyire vered az elméletekre meg az orvoskra akkor például ha bemész egy bőrgyogyászhoz és pattanásos vagy az lesz az első dolga, hogy azt mondja diétáz és szokj le a zsiros husos kajákról.


Egyébként nem tudom mit vagdalodzol a milliárdokaal valószinűleg azt sem tudod pontosan a 2 ember a környezetedben pntosan mit eszik és, hogy van rá a testére hatásal.

Szal a milliárd kamudal nem leszel hitelesebb.


Fél Ázsia tofu és szója fogyasztók és köszönik jól elvannak több száz éve vele...


Régn Európában se fogyasztotak túl sok húst mert drága volt a paraszt ember még is elvolt a sok zöldésges, gyömölcsel és gabonákkal.


De olvasgasd csak az idióta elméleteket, hogy állitólagosan a hús miért jó csak gyakorlatban nem tapasztalható.

2013. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Igen. Amit Te elméletnek nevezel, az 100 és 1000 embereken végzett vizsgálat.


Ez most bántó, hogy ilyen stílusban írsz? Keressük meg a veganizmus előnyeit, én benne vagyok, de sajnos a vitában nem látom hogy emellett tudtál volna érvelni.


A bőrgyógyász táplálkozástudományilag 100%-ban inkompetens.

Éppenséggel több tapasztalat van arra, hogy zöldség-gyümölcs-hús alapú táplálkozás mellett tisztul le a bőr, a gabonákhoz visszatérve viszont újra gyulladt, pattanásos lesz. De ezek korlátozott megfigyelések, én ilyenekre nem alapozok. 1-1 ember tapasztalata nem bizonyít semmit, a véletlen 1000 arca játszhat közbe..



Ahogy én nem válaszoltam a szójára és a Keletre, úgy Te a mamáról és a meszesedésről nem írtál. Elhagyta a tejet, ugye?


Kínában utálják a szóját. Az egészségesen táplálkozó kínaiak, tehát alapvetően a Taoisták, akik nem szegény parasztok voltak nem ettek sok rizst, hetente egyszer ettek húst (de ettek!) illetve ha nem volt, na jó akkor ehettek tofut. Heti egyszer, ez volt a nagy fehérjebevitel. De volt.


Egyébként kerülték a szóját, speciális feldolgozás után sem volt jó kaja, csak viszonylag szükséges. A szegénység és a nagy népességszám nehéz döntéseket csikar ki..


Európa régen húsevő volt. Alacsony keményítőtartalmú zöldségek (krumpli helyett ugye paszternák) és húsok voltak. Az a gond, hogy ehhez a forrásra már nem emlékszem, úgyhogy itt nem szívesen érvelek. Helyette amit tárgyilagosan lehet kezelni: MA a zöldség-húsevés nem okoz betegségeket, problémákat addig a gabonaevés igen.


Kicsit fáradt vagyok, mi is volt az alapkérdés? Mennyire káros a gabona vagy hogy kell enni húst?


Ja, Ázsia! Szóval, hasnyálmirigyrák. Ott ezt okozza a sok szójafogyasztás.


Én nem elméleteket olvasgatok, azok az elméleti fizikusok,

én tudománnyal foglalkozom. Tehát pontosan ismerem legalább 2 körülöttem élő ember étkezéseit (mint jó tesztalanyokét) a botlásaik utáni rosszulléteiket is, és természetesen ez követi a tudomány által már oly rég felállított statisztikákat, hiteles orvosi véleményeket. "ha gabonát eszel, rosszul leszel akár már a fogyasztást követően is". Nos, ez így van.


Ahogy a húsevéssel ilyen probléma nincsen, hacsak nem sikerült már tönkretenni drága veséinket, de ez már másik mese, holnapra :)

2013. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

először is, az előző hozzászóló nem én voltam, aki írta, hogy anyukám meszesedett, és leszokott a húsról, és elmúlt. nem egyedül velem vitázol..kb. egyedül van, mi vagyunk többen ellened.

kettő, fogódzkodj meg jól: nem hagyta el a tejet. egyébként is kevered a vegán, meg a vegetáriánus fogalmát, szó nem volt minden állati eredetű kaja elhagyásáról )ez a vegán), de te folyamatosan a vegánsággal jössz, és hiszed, hogy az kizárólag gabonát eszik.


tofu: ja, a kínaiak annyira utálják a tofut, hogy az angliai kínai bolt nyilván azért van vele tele. mert ki nem állhatják...

2013. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
Én nem eszem húst, csak néha csirkét meg virslit, mégis dagadt vagyok. Attól fogyni nem fogsz. Fehérje van a tejben, sajtban, egyéb tejtermékekben is.
2013. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

ja, Európa régen húsevő volt...aha, a parasztok ettek kb. heti egyszer, ugyanis nem telt rá. kettő, ötvenévesen már öregnek számítottak, és volt egy csomó mozgásszervi nyavalyájuk. biztos, mert annyira egészségesek voltak.


ismered kétmilliárd ember táplálkozását, hogyne. még a szomszédodét sem. régesrégen bebizonyították már, és elég sokan vagyunk rá élő példák, hogy bizony lehet pótolni mindent úgy, hogy nem eszel húst. s ismétlem, egyetlen egészséges táplálkozással foglalkozó szakirodalom nem fogja azt javasolni, hogy egyél sok húst.

ha van túlfogyasztás, akkor lehet túl kevés fogyasztás is? hülye logikád, akkor ezek szerint, ehetek túl kevés csokit is?

2013. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

öööööööö

oké! elég sok idő lesz mind ezt fel...feldolgozni.

de köszi a válaszokat

Bár sokat veszekedtetek.tudtommal a gyakori kérdések.hu nem talk. bocsesz :-)

mindenkinek szép hétvégét. jó pihenést csákány!

2013. jan. 25. 21:41
 38/41 anonim ***** válasza:

"egyedül van, mi vagyunk többen ellened. "


Végtelenszer zérus még mindig zérus. A tudományban sok lúd nem győz le semmit.


Keverem a vegánt, mert fölöslegesebb a hosszabb verziót leírni. Minek?


Még mindig hetente 1-2 alkalommal célszerű húst fogyasztani, nem tesz az rosszat, higgyétek el.

2013. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

A többi dolgot leírtam, attól hogy hogy valahol esznek tofut, még nem lesz jó, nem megyek végig minden érven.



Nem ajánlott a sok hús szakirodalmak szerint?


"Layman és mtsi.(2008):

A fehérje szerepe az optimális egészségben: szívbetegség és II-es típusú cukorbetegség"


Ezzel megcáfoltam, a poén kedvéért. De én még mindig nem beszélek sok húsról, én állati táplálékról beszélek. Az arányokról nem nyitottam vitát, mint írom hetente néhány alkalom húsfogyasztás már kielégíti az igényünket.

2013. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
2013. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!