Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mért lesz valaki vega?

Mért lesz valaki vega?

Figyelt kérdés

Sose értettem mi visz rá valakit a vega kajára pedig a hús evésben nincs semmi egészségtelen csak okosan kell,bár én jobb szeretem ész nélkül.

Ha sajnálom is az állatokat de a szója zabálásra nem álnék rá mert sok helyen olvasni.hogy egészségtelen főleg férfiakra.Ezt először tényészbikáknál vették észre mivel sok elhullott azok közül amelyeket szójával etettek.Bár régen használják a szóját a keleti kultúrák de nem főételként és nem minden nap inkább főleg köretként alkalmazzák .


2009. szept. 9. 14:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Aki divatvega azt nagyon utálom. De ha valaki amiatt vega, mert a gondolattól is kiokádja a belét, hogy egy állatot megegyen, azt elfogadom és megértem.

Én nem vagyok vega, imádom a húst. De csak a baromfikat eszem meg, a vaddisznót és házidisznót, meg a muflont.


A nyuszitól öklendezek.... nem az íze miatt hanem a tudat miatt, hogy az egy szőrös nagyszemű tapsifüles volt.

2009. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

a vegetáriánusok sem nap mint nap esznek szóját.. zöldséges, tésztás ételeket ugyanúgy, sok főzeléket, olyanokat eszem mostmár, amiket régen meg se kóstoltam volna, és nagyon finomak.

a húsevés tényleg nem egészségtelen, bár a felvágottakban, a húspogácsákban és hasonlókban elég durva dolgok fordulhatnak elő, főleg, ha nem vmi nívós termék... maacfarka,szeme, orra.. de nem hinném, hogy károsak igazából. talán ennék is ettől még, ha ennék húst - mivel nem ilyenek miatt álltam le vele, hanem az egésztől undorodom, ahogy van, hogy megölik őket aztán becsomagolják, vagy megölik őket és egymásra dobálva hányják a pultra.. vagy nem is csinálnak velük semmit, mert nem fogy a termék, és százéletszáll el hiába...

persze most jöhet az, hogy a növények gyorsabban nőnek ha énekelnek nekik... de inkább megeszem azt, aminek nincs idegrendszere ( :S ) mint egy olyan élőlényt, ami tuti szenved, ami talán tudja, mi folyik körülötte...

2009. szept. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
100%

Én a mi kultúránkban négy alapvető okot tudok elképzelni:


- sajnálja az állatokat

- meggyőződésből egészségtelennek találja a húsevést

- az orvos/dietetikus tanácsára lesz (akár csak időlegesen is) vegetáriánus

- divatból (mert az olyan menő)


Üdv! Zsoel (26)

2009. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
12%
SZtem aki vegetáriánus az kb...hm mit is monjak.......hüü.......lyee......HÜLYE!ha csak vegetáriánusok élnének a fölön azok az állatok nem is lennének emrt nem tartnák....és régen amikor nem is tuták mi az a vegetáriánus és egészségesebbek voltam az emberek..és nem ettek sok gyógyszrt se
2009. szept. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én tulajdonképpen félig vega vagyok. Nem divatból és nem is elvi meggyőződésből, hanem mert alapvetően nem kívánom a húst. Ha választani kell valamilyen húsos étel meg mondjuk egy rántott zöldség közül, az utóbbit fogom megenni. Nagyon ritkán van, hogy megkívánom, de csak ha jó fűszeres. Az ízét sem nagyon bírom.
2009. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

jaaa, régen, mikor az átlag életkor 40 év volt, akkor főleg :)

elég baj az, hogy ezért tatják az állatokat, ez a rohadt kiábrándító, tudod az volt a szép és a helyes, mikor szabadon éltek. nem azt mondom, hogy ne egyen senki húst, mert egyen, de a mértéken és a módszereken rohadtul változtatni kéne, mert ami ma megy az ocsmány és kiábrándító. és szar, hogy nem változtatok rajta azzal, hogy sonkás pizza helyet margarétát eszem, de legalább részt sem veszek benne... a libák tömésében, a tyúkok naponta 3x tojatásában az apró, semmit nem érő tojásokért, az undorító masszával tömött disznók hízlalásában, az életük semmibe vételében.

lennének állatok, ha mindenki vegetáriánus lenne.

olyan állatok lennének, akik éltek a halál előtt.

2009. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%
Lennének állatok k is ha mindenki vega lenne nem ezt monom de egy városi az állattartásból annyit vesz ki hogy tömik a libákat és agyontojatják a tyúkokat..én falusi vagyok és itt szerintm igenis jól élnek az állatok azelőtt hogy levágjuk őket és egy tyúk akkor tojik amikor akar és libákat mg nem tomjük a disznók meg tápot kaphat mg amit és szerintem ha összehasonlítjuk a tanysi meg a tenyészeti állatokat akkor ég és föl és pl egy városinak megértem h vga mrt én se ennék csomagolthús-t de házi húsokat szerintm egy vega is megkívánná pert pl én a büdös életb nem tutam ellenállni gy tál zaftos pörköltnek nagymamámnál mrt tudom hogy mikor vágták le és hol tartották mert én is ott voltam amikor levágták...ha meg egy olyan hús özött amit tenyészet adott ki a keze közül meg gy szelet pucérkenyér kötz választanák pucér kenyér...e vega nem lnnék sose
2009. szept. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
mielőtt levágják az állatot, az állat megérzi azt és fél. mi ezt a félelmet is megesszük az állattal együtt. én ezért kerülöm a húst, de azért néha becsúszik.
2009. szept. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A mi három fős családunkban szinte mindig van vega. Nem tudatos a dolog, csak akkor nem eszik húst bármelyikőnk, ha nem kívánja. Eltart pár hétig, azután " visszaáll ". Tehát lehet valaki meggyőződés és sajnálat nélkül is vega.
2009. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
Gondolom mert fogyni szeretnének...!vagy csak nem szeretik a húst,vagy allergiájuk van!stb....
2009. szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!