Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mért lesz valaki vega?

Mért lesz valaki vega?

Figyelt kérdés

Sose értettem mi visz rá valakit a vega kajára pedig a hús evésben nincs semmi egészségtelen csak okosan kell,bár én jobb szeretem ész nélkül.

Ha sajnálom is az állatokat de a szója zabálásra nem álnék rá mert sok helyen olvasni.hogy egészségtelen főleg férfiakra.Ezt először tényészbikáknál vették észre mivel sok elhullott azok közül amelyeket szójával etettek.Bár régen használják a szóját a keleti kultúrák de nem főételként és nem minden nap inkább főleg köretként alkalmazzák .


2009. szept. 9. 14:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
hát persze, a tanyasi, falusi állattartás más.. ezért veszünk mi is mélyalmos, farm tojásokat.. és nagy számokról beszéltem, nem arról az állatvágásról, ami egy család ebédjeit teszi ki. ott nem marad fölösleg..
2009. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem fogyókúrás céllal nem eszünk húst, hanem, mert nem kívánja a szervezetünk. Mindig van otthon hús, aki kér az eszik.
2009. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Én vega vagyok, de nem sajnálom az állatokat (illetve sajnálom, de nem azért mert megeszik őket, hanem amilyen körülmények között tartják az állatokat). Egyszerűen csak nem szeretem.
2009. szept. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
én például nagyon sokáig nem tudtam elfogadni hogy vegetáriánus vagyok, mert a családom többi tagja rengeteg húst eszik. egyszerűen nem kívánom. régen még magamba is erőltettem, de rájöttem, hogy kár a szenvedésért, úgysem marad bennem.. :)
2009. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Én kb. 3 éves koromtól, mióta az eszemet tudom, nem eszek húst. Most vagyok 36 éves, 3 csodálatos gyermeket szültem, akiknek semmi bajuk sem lett. Egyszerűen nem kívánom és nem is tudom elképzelni, hogy húst egyek. A családomnak, gyerekeimnek természetesen főzök húst, sőt, többször főzök húst, mint hús nélküli ételt, mert magamra már nem jut időm... Szerintem mindenki azt egye, ami neki jólesik, én senkit nem akarok rábeszélni semmire, de azt sem szeretem, ha engem próbálnak rávenni a húsevésre.
2009. okt. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Engem az vett rá, hogy sajnáltam az állatokat. Szegény kis ártatlanok, csak szeretetre vágynak, az ember meg mészárolja oket, mikor szerintem semmi szukség rá. Sírni tudok ha ilyet látok/hallok. Senki nem ítélkezhet mások élete felett!!! Sehogy nem tudnám megenni a húst, halat... És képzeld, szóját sem zabálok!!
2009. okt. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én 14 évvel ezelőtt azért lettem vega,mert megértettem,hogy az állatok kivégzése kegyetlenség. Az állatok olyanok,mint a gyerekek.
2010. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy az állatok kivégzése kegyetlenség sőt biztos az is,de az élet rendjéhez hozzátartozik.Megérteni nem muszály de elfogadni igen ,mert ez a természet rendje.Legaláőbbis ez az én véleményem ,mert aki nem tanul meg kegyetlen lenni azt elnyomják és eltapossák az emberek is még egymásközt is.
2010. jan. 7. 17:31
 19/24 anonim ***** válasza:
Soha nem vesszük tudomásul a Természet törvényeit,mégis ha evésről van szó,azonnal erre hivatkozunk és ellökdössük az arra hivatott csúcsragadozókat az őket megillető helyről.
2010. jan. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A természet rendje és a fogyasztói társadalom azért eléggé távol állnak egymástól. Az, amikor a tényleges szükségleted szerinti állatmennyiséget ( de csúnyán hangzik ) levágod és megeszed, az normális. De, amikor a húsokat romlottan meg kell semmisíteni, mert tönkrementek, az nem természetes.

Az állatvédelemhez pedig csak annyit, hogy régen, amikor állatokat tartottak a gazdák, akkor vigyáztak is rájuk, becsülték őket, hiszen az adta meg a gazda rangját, hogy mennyi állata van és milyenek.

Vagy vegyük a bálnavadászatot, ugye ez most különösen aktuális téma. Régen, ha egy eszkimó törzs fogott egy bálnát, akkor az sok embernek volt élelmiszer, eszköz ( a csontok ), meg más, hiszen minden porcikáját felhasználták.És nem fenyegette a kihalás a bálnákat, mert mértékkel vadászták őket. Nem így a természetes ?

2010. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!