Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A nem vegetáriánusokat miért...

A nem vegetáriánusokat miért zavarja az, hogy valaki nem eszik húst?

Figyelt kérdés

NEM PROVOKATÍV KÉRDÉS!!!!


Csak láttam, valamelyik nap feltettek itt egy olyasmi kérdést hogy a vegetáriánusok miért nem fogadják el más véleményét vagy valami hasonló.

Ott egész jó és kulturált válaszok születtek, úgyhogy kíváncsi lennék a másik oldal véleményére is hogy miért baj az, miért zavar az titeket ha valaki vegetáriánus és miért próbáljátok "megtéríteni" őket? :)


Az "evolúció húsevőnek alakított minket" dumát légyszi mellőzzük, normális és egyéni véleményekre vagyok kíváncsi normális hangnemben!


Köszi!



2013. márc. 16. 22:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Kedves utolsó előtti:


a vegetáriánusok nagy része fogyaszt állati eredetű fehérjét, melyek teljes aminosavakat tartalmaznak, pl. tojást és tejtermékeket. A vegánok azok, akik semmi állati eredetűt nem fogyasztanak, a kérdés pedig nem róluk szólt.


Mellékesen megjegyzem, hogy nem "állati" fehérjére van szüksége a szervezetnek, hanem esszenciális aminosavakra, melyek megfelelő zöldségek, hüvelyesek, gyümölcsök, tésztafélék kombinálásával is bevihetőek, annak esetén, ha valaki nem fogyaszt tejtermékeket, tojást sem.


Kérdező: én sem értem, pedig általában el sem árulom, hogy vegetáriánus vagyok, amíg rá nem kérdeznek. Ilyenkor mindig jön a győzködés, hogy de, egyek már húst, meg hát akkor mi a fenét eszek?...

2013. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem, az evolúció nem húsevőnek hanem mindenevőnek alakított minket.
2013. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 SuperUrzu7 ***** válasza:
22%

Na igen, inkább mindenevők vagyunk. Sokan felhozták, miért akadnak ki gyakran a vegetáriánusokon és hasonlóakon?! Mert természetellenes. Nem azt mondom, hogy rossz, bár nem feltétlen előnyös a szervezetnek (végtére is nem hiába vagyunk mindenevők.) de nem rossz. Csak szokatlan. "Hogy akkor mit eszel?" Ez tényleg hülye kérdés... "-,- Engem jobban érdekelne, hogy miért? Irtózol a hústól? Nem ízlik? Talán az állat miatt, akiből van? Ha nem az első, akkor elég nevetséges ok. Nem javít a helyzeten, ha megvonod magadtól, az amúgy fontos tápanyagokat és nyomelemeket. Persze, máshonnan is beszerezhető, de az akkor sem ugyan az. Messze nem lesz így olyan erős a szervezet. Ez a sok irányzat... Mitől függ? Mit véltek élőnek?

Ebből a szempontból a tojás is élő szervezet, egy hatalmas állati sejt. A tej nem ,bár állati eredetű. Hát a hal, haverom azt ette vega létére, mert hogy az nem érez...

"-,-

Hát... Amikor megölik dehogynem, amikor megeszed meg már egyik sem. Megmenteni már úgy sem lehet, ha már a tányéron van. Egy jó kétórás hangos vitatkozás után végül lemondott a 27 évnyi vegetáriánus életről, és bár csukott szemmel de enni kezdett. Azóta érdekes módon alig betegeskedik.

A lényeg, hogy érdekes téma. Majd meg öl a kíváncsiság, mégis hogyan élik ezt meg a vegetáriánusok. Vajon úgy, mint én a paradicsomlevessel?! Attól h@nyni tudnék...

Persze attól még megeszem, elvégre nagyon tápláló.

Hogyan élitek ezt meg ti, vegetáriánusok?! Hagy értselek meg titeket, mert haverom nem akar beszélni róla. Azt mondja ő sem érti...

2013. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
jaj, utolsó, ne add már elő, hogy amíg vegetáriánus volt, addig beteg volt folyton, amikor meg nem, akkor meggyógyult. egy csomó betegség van, pláne mozgásszervi, amikor a húst pont nem javasolják. ha betegeskedett, mikor nem evett húst, nyilván rosszul csinálta. fordítva szokott lenni...a másik meg, hogy igen, én pl. egészen kicsi koromtól fogva irtóztam a hústól, és bizony azért, mert mindig arra gondoltam, hogy ez valaha élt. háromévesen mondtam ezt, mikor megkérdezték, hogy miért nem akarom megenni. hároméves 78-ban voltam, szóval nem volt divat, senki a környezetemben még csak nem is hallott róla, hogy van ilyen, szóval nem lehetett befolyással senki (pláne nem egy háromévesre), mégis ezt mondtam. el is lettem könyvelve egy kis különcnek. de ez igenis összefügg, azért irtózom tőle, mert élt.
2013. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
különben meg, a mindenevő nem jelenti azt, hogy mindent meg is KELL enni. fogadjunk, hogy a húsevésért kardoskodók nem esznek mondjuk bogarakat. miért nem? hiszen mindenevők, sőt, egyesek szerint ragadozók vagyunk, ugye. (utóbbi egyébként is hülyeség, mert a ragadozó foga, bélrendszere, és egész testfelépítése teljesen más, az emberé sokkal jobban hasonlít egy növényevőére, mint egy ragadozóéra.)
2013. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 SuperUrzu7 ***** válasza:

Nem mondtam, hogy folyton beteg volt, csak gyakori volt, mert ő tényleg nagyon megvont magától mindent. Arról nem is beszélve, hogy amit a hússal nem tudott magához venni, azt zöldségen próbálta, de azokat meg pont nem szerette, amik erre jók. Betegesebb volt, de ez nem általánosítás volt.

Amúgy bocs, ha rosszul esett. :( Csak az esetet írtam le.

Szóval ezért vagy vega. Valahol megértem. Nem lehet könnyű amikor ezért macerálnak. Bár más témában, de átérzem... Köszi a gyors választ! :)

2013. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

#15


Én ettem már bogarakat és rovarokat amikor Thaiföldön voltam.


A mindenevő azt jelenti, hogy a vegyes táplálkozás a megfelelő neki.

2013. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

#14


"azért irtózom tőle, mert élt"


A növények is élnek te kis butus.

2013. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
elég idióta vagy utolsó, ha nem látod a különbséget egy növény meg egy állat közt. embert miért nem eszel?
2013. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 SuperUrzu7 ***** válasza:

Könyörgöm, Egy növény és egy állat között?! XD

Mitől vagy te olyan kúrta biztos abban, hogy azok nem éreznek?!


[link]


Egy ehhez hasonló vizsgálatot csináltunk mi is baráti körben. Nem akartuk elhinni az írást. Az eredmény sokkoló, de igaz. Tényleg reagál még arra is ha csak gondolsz valamire ami vele kapcsolatos.

Bár mi nem vagyunk képesek olyan szinten telekommunikációra, de a jeleket ugyan úgy kiküldjük magunkból működés közben.

Ha elég közel vagy egy növényhez felfogja és esetenként reagál. Amikor azt képzeltem el, hogy felgyújtom, kiakadt a mérőműszer. Haláli volt.

2013. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!