Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A nem vegetáriánusokat miért...

A nem vegetáriánusokat miért zavarja az, hogy valaki nem eszik húst?

Figyelt kérdés

NEM PROVOKATÍV KÉRDÉS!!!!


Csak láttam, valamelyik nap feltettek itt egy olyasmi kérdést hogy a vegetáriánusok miért nem fogadják el más véleményét vagy valami hasonló.

Ott egész jó és kulturált válaszok születtek, úgyhogy kíváncsi lennék a másik oldal véleményére is hogy miért baj az, miért zavar az titeket ha valaki vegetáriánus és miért próbáljátok "megtéríteni" őket? :)


Az "evolúció húsevőnek alakított minket" dumát légyszi mellőzzük, normális és egyéni véleményekre vagyok kíváncsi normális hangnemben!


Köszi!



2013. márc. 16. 22:14
1 2 3
 21/26 SuperUrzu7 ***** válasza:
0%
Azért ne lépjünk túl a határon. Az "idióta" kifejezést inkább mellőzzük. Az növények érzéseire meg már belinkeltem az előző hozzászólásomban a egyértelmű bizonyítékot. Senki sem idióta, csupán valaki eleget tud a témáról valaki meg még nem. Túl hamar levont hibás következtetéstől senki sem lesz idióta... No persze lehet hogy csak remény... Végtére is a hit is így született meg.
2013. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 SuperUrzu7 ***** válasza:

"-,-


Én megértem az álláspontodat, és tényleg nem volt szép tőle, de éppen ezért légy értelmesebb. Amúgy meg toleráld. Most látszanak megdőlni eddigi elvei. Lehet, hogy mától már növényt sem ehet. Nem csoda ha felpezsdül. Én is ezt tenném. :) De most komolyan. Ne civakodjunk. Inkább tanuljunk egymástól.

2013. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Engem ez nem zavar. engem az zavar, ha valaki előadja a nagy álszent szövegét, de halat meg rákot azt eszik. Kérdem én, az nem érezte, mikor megfulladt? Nem baj, ha valaki nem szereti a húst, csak ne bújjon ideológiák mögé! A másik ami zavar, de nagyon, ha valaki a gyerekét vegának neveli. Szerintem egy emberi lénynek joga van dönteni. És amíg erre életkoránál fogva nem képes, addig biztosítani kell neki mindenféle táplálékot.


A rendes vegáknál meg azt nem értem, miért nem esznek tojást? Persze nem zavar ez sem.


Meg hát vannak szintek, mert van olyan irányzat ami gyümölcsből is csak a lehullottat fogadja el...stb. Szerintem az embereket nem az zavarja, ha valaki nem eszik húst, hanem az ha mindenféle hangzatos regéket nyom, miközben jóízűen eszi az oldalast.

2013. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
95%

utolsó, te is jól kevered a dolgokat.

aki nem eszik tejet, tojást, vajat, stb. semmit, aminek állathoz van köze, az a vegán. aki olyat sem eszik meg, amihez nem kellett megölni az állatot.

aki halat, meg rákot eszik, az meg nem vegetáriánus, max. divatból, hogy most ő különleges. aki vegetáriánus az nem eszi meg húst (=döglött állat, a hal, meg a rák is döglött állat a tányérodon). én gyakorlatilag sosem ettem húst, mindig is utáltam, igen, gyerekként is. nem neveltek arra, én nem akartam megenni. nem is tudták akkor még, hogy ilyen létezik.


aki meg azt írta, hogy a mindenevő azt jelenti, hogy hús nélkül nem tudnánk élni, jó nagyot téved. erre elég sok ellenpélda van, pl. ezek szerint én már nagyon régen halott vagyok...a mindenevő azt jelenti, hogy meg tudsz enni mindent, nem azt, hogy kell. pl. egy ragadozó nem tudna meglenni hús nélkül, neki teljesen más a felépítése, és a szervezete működése.

2013. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

utolsó: nem keverem a dolgokat, tudom, hogy mi a vegán...stb.


De akkor csak, hogy tisztázzuk: a DIVAT KAMU vegákat utálom. Remélem, így már oké.


Ja meg az is zavarna, ha jönne hozzám vega/vegán, akkor külön kellene rá főzzek. Ha megeszi, amit talál a hűtőben, és jó neki, akkor jóban lennénk, de nem főznék rá külön. Gondolom ő se csinálna nekem steak-et, ha hozzá mennék vendégségbe.

2013. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
te írtad, hogy miért nem eszi meg a tojást,pl. másrészt, ha a vegetáriánus tényleg az, és nem divat, akkor bizony nem fogja megenni a nálad talált húst. az ugyanis nem vegetáriánus. és nem, nem fog rád húsosat főzni, viszont te meg nem csak hússal élsz. szóval, ha undorodsz a töktől, ne főzz neki tökfőzeléket, tőle meg ne várd, hogy húst csináljon neked, mikor ő attól undorodik.
2013. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!