Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, mit gondoltok...

Vegetáriánusok, mit gondoltok arról, hogy sok állatfaj van, ami húsevő vagy mindenevő, tehát nem csak az ember eszik állathúst?

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 16:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

"....nem tehet róla, hogy én nem születtem állatnak..."

Ki kell hogy ábrándítsalak, kérdező. Biológiailag az ember is az állatfajok egyike.

2013. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
100%

AZt gondolom, hogy ez egy igaz állítás.


(Vegetáriánus vagyok, és az eredeti kérdésre válaszoltam. A kialakult vitához nem akarok hozzászólni. Nekem tökmindegy, mit akart a kérdező ebből kihozni).

2013. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
25%
Nem vagytok normálisak...szegény kérdező feltett egy TELJESEN NORMÁLIS kérdést,és agresszívan letámadjátok,majd ezek után fej€jez vágjátok,hogy hagyjon békén...nem is vagytok többek némelyik állatnál.Lehet lepontozni,nem érdekel,azért vsn az oldal, hogy leírjam a véleményem.Csumi
2013. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
85%
mi az agresszív támadás abban, hogy közöltük vele, hogy tudunk róla, és miért, mit gondolt, hogy csak az ember eszik húst?
2013. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
85%

Hát, én azt gondolom...

„...a nagy hal megeszi a kis halat, meg még a növények is esznek... még az állatok is zabálnak... Olyan, mint egy hatalmas étterem, ilyennek látom én! [ti. a természetet]” (Az idézet Woody Allen Szerelem és halál c. filmjéből van, ha valaki esetleg nem tudná.)


Na, szóval kicsit komolyabbra fordítva a szót, nekem semmi közöm a ragadozó állatokhoz, ember vagyok. És amíg a ragadozó állatok fontos ökológiai szerepet töltenek be a növényevő állatok gyérítésével, ill. a növényevő állatok génállományát is tulajdonképpen javítják azzal, hogy szelektálnak, addig az ember direkt kaja céljából növényevő állatokat tenyészt, egyre borzalmasabb genetikai adottságokkal "ruházza fel őket" (pl. egyszer megsajnáltam és megvettem egy fehér "húshasznú csirkét", és egy fél évig bírta szabadtartásban, aztán tönkrement a lába, kicsivel később a szíve is), mellesleg igen gyakran apró ketrecekbe zárva, ahol a némiképp "értelmesebb" állatok, pl. a disznók (akik a család kedvenc kutyusánál mellesleg intelligensebbek is) olyan mentális betegségektől (is) szenvednek, mint a depresszió. Ha ez nem lenne elég, az ember a drága jó Földanyácskának még kifejezetten árt is a túlzott állattartással, elég, ha az esőerdőkre gondolunk Dél-Amerikában, amelyeket valójában nem elsősorban a sokat emlegetett "papírgyártás", hanem ennél jóval inkább a marhatartás fenyeget. Emellett persze a túlzott állattartás továbbgondolva hozzájárul a globális klímaváltozáshoz, de már ennyi negatívum szerintem épp elég volt, többet nincs kedvem írni.


Ezzel szemben persze igaz az is, hogy a Magyarországon (vagy inkább a Kárpát-medencében) egykor élő nagytestű patásokat - vadlovak, őstulok, bölény - előbb, vagy utóbb, de sikeresen kiirtottuk (a bölényt pl. még Igazságos-jó Mátyás királyunk rendszeresen vadászta Visegrádon), így bizonyos puszták fokozatosan a rettegett akáccal és társaival telítődnek, meg hát hasonló csúnya változások következnek be, amin valamelyest segít az állatok legeltetése. Arra persze nem lehet számítani, hogy visszatelepítsük a láb alól eltett állatokat, ezért a húsfogyasztás ilyen szempontból akár kapóra is jöhet - ha megfelelő módszerrel legeltetik az állatokat. Csak sajnos ezt is nagyon nehéz megbeszélni az állattartókkal, mert nekik első mindig a haszon lesz.


És akkor megint csak azt tudom mondani, hogy az így legeltetve tartott állatok mennyisége elenyésző lenne, helyette ugyanúgy a "húselőállító gyárak" szerepe lenne elsődleges.


Egyébként azt mondom, hogy mindenkinek jót tenne, ha az emberek nem ennének ennyi húst. És ha esznek, akkor inkább választhatnák a szárnyasokat, halat. Ezek még viszonylag kímélik a környezetet. De az, hogy bizonyos emberek egy héten ötször vagy hatszor hatszor húst esznek ebédre, az már igen nagy fényűzés, ráadásul erre már nincs is szüksége az emberi szervezetnek. (Sőt, az enyémnek még ennyire sincs ugye szüksége, már kb. 10 éve, de az orvostudomány jelenlegi álláspontja szerint a gyerekekkel még jobb etetni állati eredetű fehérjét, mert szükségük van rá. Itt megjegyezném, a tojás fehérjéinek összetétele egyezik meg leginkább az emberi anyatej fehérjéivel, és különben ez a leghasznosabb a mi szervezetünknek az összes állati fehérje közül. Ami viszont a húsfogyasztás mértékét illeti, ugyancsak meg érdemes jegyezni, hogy a túlzott húsfogyasztás kifejezetten káros az emberre.)


Összességében, vagyis inkább összefoglalva, az ember húsfogyasztása teljesen más hatásokkal bír, mint a ragadozó állatoké, illetve, a ragadozó állatok szervezete úgy működik jól, ha húst esznek... (Bár, pl. a rókák szinte egész nyáron gyümölcsöket esznek, elég megfigyelni a kirándulóutak melletti rókaürülékeket.)


Na jó, elég zagyván fogalmaztam meg ezt az egészet, és talán félregépelések is vannak a szövegben, de aki szeretné, az meg tudja érteni, aki meg nem, az kötekedni csodálatosan fog tudni. (Már, ha nem látja be, hogy a kötekedés senkit nem visz előbbre, legfeljebb hátráltat.)

2013. jún. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Celtix ***** válasza:
33%
Tenyleg vicces volt, milyen agressziv tamadasnak erzekeltek a felsobbrendu lenyek....
2013. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 seepheerd válasza:
20%

Én mindig úgy röhögök a vegákon... állandóan sértésnek veszik ha meg vannak szólítva :))))))))

Pedig hát: nincs azzal semmi baj, több husika marad :))


Jahaaaj... egy Wellington... Ramsey módra... NYAMI! :)

2013. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
39%

Én eszem húst. És nem is tartottam a kérdésedet butának, vagy provokatívnak.

Személy szerint, nem ennék húst, ha ki tudnám hagyni az étrendemből. Akaratgyenge vagyok. Minden tiszteletem azoké, akik képesek ezt megtenni!

Az állatok nem képesek rá, ennyi.

2013. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, nekem nem kell hozzá akaraterő, mert mindig is utáltam:) ahhoz kéne, hogy megegyem.
2013. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
32%
Te nagyon ügyes vagy, büszke lehetsz magadra! Én csupán egy átlagember vagyok....
2013. júl. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!