Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok azért nem...

A vegetáriánusok azért nem esznek húst, mert azt hiszik akkor kevesebb állatot ölnek le?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 19:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
dehogy! de ez is egy logikus érv
2013. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
54%
én pl. azért nem, mert ki nem állhatom. mindig is undorodtam tőle, egészen pici koromban is, azt mondtam, hogy nem kell, mert mindig az jut az eszembe,hogy ez valaha élt.
2013. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%
Én pl. azért nem eszem, mert egyszerűen undorodom tőle.
2013. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Valahol az is benne lehet. A kereslet erősen hat a kínálatra, de még a minőséggel is lehet játszani, ha az emberek nem vesznek meg akármit. Persze egy ember mit se számít, de ilyen erővel semmi építőt és környezetvédelmi dolgot se tegyünk, mert az mit se változtat a világon.

De egyéni lelkiismeret és értékrend is van, ami miatt az ember nem tesz meg vagy megtesz valamit, ami lehet apró, de így jobban érzi magát. Én pl. vigyázok a pókokra, nehogy megöljek egyet is. Megteszem, amit tudok, ha ez apró is a világban. Nekem ez fér bele a világomba csak. Az ipari (nem házi) hús evése ugyanilyen. Nekem könnyű, mert az ízlésem is eme irányba mutat. Az ipari hús ízetlen... Sok termelői is. De a legjobb háziból vagy vadlazacból sem ennék minden héten, mert... Nem kell. Sok.


Rengeteg okból folytathat az ember vega táplálkozást.

2013. nov. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%
En szemely szerint nem kivanom. Semmi alapja nincsen, semmi allatvedelem vagy hasonlo. Nem is mondon magam veganak,annak ellenere,hogy evek ota nem eszem hust.
2013. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
37%

" mindig az jut az eszembe,hogy ez valaha élt."

LoL, mert szerinted a növények, amiket megzabálsz nem éltek?

Mindig meglepõdöm mennyire ostobák tudnak lenni egyesek... :D

2013. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván a növények is élőlények, és valamennyire ők is éreznek (bár a tudomány még nagyon gyerekcipőben jár a témában). De az állatok biológiailag nagyon hasonlítanak hozzánk. Az ember is egy állatfaj. Sajnálom a növényeket, de jobban átérzem egy hozzám hasonlóan érző másik lény szenvedését.

A vegán és vegetáriánus táplálkozás miatt lényegesen kevesebb állatot ölnek le a világon. A Földön becslések szerint kb. 600millió vegetáriánus él (a vegánok nincsenek beleszámolva). Ha ők is ennének húst, akkor több millió állattal többet kellene tartani, és leölni naponta.

2013. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%
Én azért nem eszek húst, mert nem kivánom. Engem nagyon zavart az elején hogy ez mitől lehet, voltam orvosnál is, csináltak teljes vérképet stb teljesen egészséges vagyok, semmi nem hiányzik a szervezetemből. Azt mondták hogy van ilyen és a szervezetem ha ismét kivánni fogja akkor úgyis fogok enni újra
2013. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
75%
6os, miota van egy novenynek szeme, szaja, hangja, olyan idegrendszere, mint egy allatnak? ja, en is meglepodom mindig, hogy mennyire buta emberek leteznek, akik szerint ugyanaz egy repa meg egy csirke.
2013. nov. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
52%

"6os, miota van egy novenynek szeme, szaja, hangja, olyan idegrendszere, mint egy allatnak? ja, en is meglepodom mindig, hogy mennyire buta emberek leteznek, akik szerint ugyanaz egy repa meg egy csirke."

Apukám, te általános iskolát sem jártad ki?

Ennyire nem tanultál soha szövegértést?

Hol írtam én, hogy a csirke meg a répa ugyanaz, vagy hogy egy növénynek szeme van??? Képzelődsz, szívtál valamit? :D

Az állítás az volt, hogy az állatokat sajnálja, mert éltek.

Erre reagáltam, hogy lehet hogy ezentúl csak műanyagot fog enni, de bizony a növények is élnek.

Lélegeznek, táplálkoznak, szaporodnak.

Ha tetszik, ha nem, ha tudtok szöveget értelmezni, ha nem, akkor is így van...

Na mehettek legelni, okostojások... :)

2013. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!