Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok azért nem...

A vegetáriánusok azért nem esznek húst, mert azt hiszik akkor kevesebb állatot ölnek le?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 19:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak azt hiszik, hanem tényleg kevesebb állatot ölnek le azért mert ők nem esznek húst :D
2013. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 zgyzgy ***** válasza:
84%

Ahogy tapasztaltam, négyféle vega ember létezik:

1. állatszeretet miatt nem eszik húst

2. egészségügyi megfontolások miatt nem eszik húst

3. kicsi kora óta undorodik a hús ízétől

4. poénból, divatból


Érdekesség: sokan barbár gyilkosnak tartják azt, aki nyulat, lovat, kutyát stb. eszik, miközben ők maguk élvezettel tömik magukba a marhapörköltet.

2013. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolást kiegészíteném még a spirituális és a vallási indokokkal.
2013. nov. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem az ízét, kiskoromban is úgy tömték belém, nem egyszer ki is hánytam.

Mióta vegetáriánus vagyok (kb. 14 éve) odafigyelek a tudatos oldalára is, tehát bőr termékek, állatokon tesztelt dolgok, stb. elkerülése.

2013. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 zgyzgy ***** válasza:

Igen, vallási okok is szerepet játszhatnak.

Köszi.

2013. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
30%
Hmm...én nem vagyok vega... :) hehe igen én is besírtam a "nem eszem mert az előtte élő volt" szövegen de Amúgy semmivel sem ölnek le kevesebb állatot mert ugyan annyi hús van minden boltban és ugyan annyi szerencsétlen szárnyast vagy mást ölnek meg. Amúgy ha vega akarsz lenni a hús helyett ehetsz tofut ami teljesen olyan (én már kipróbáltam) mint a rendes hú, és nagyon finom. Ennyi de igen én kifejezetten szeretem a húst meg a növényeket is...mindig is arról álmodtam hogy lesz egy farmom ahol lesz sok állat meg növények! De miért is ne... még csak 14 vagyok :) Remélem jól válaszoltam ;)
2013. nov. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
64%
Hallowed be thy name, szólj, ha találkozol egy központi idegrendszerrel rendelkező sárgarépával, ami ordít, és menekül a felszeletelés elöl.
2013. nov. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
35%
Azért nem esznek, mert idióták. Az ember fogazata egyértelmű bizonyíték arra, hogy mindenevők vagyunk, tehát mindent enni kell. A "konyha" az, ami egészségtelenné teszi a különböző táplálékokat, nem a származásuk.
2013. nov. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
39%

"Hallowed be thy name, szólj, ha találkozol egy központi idegrendszerrel rendelkező sárgarépával, ami ordít, és menekül a felszeletelés elöl."

Látom az összes vegának elég szegényes a szövegértési képessége.

Senki nem beszélt ordításról meg menekülésről.

Életről volt szó, miszerint a növények nem élnek.

Attól, hogy nem visítanak a fájdalomtól, és neked ez nem kellemetlen, attól még ugyanúgy megölöd a növényt, amikor kitéped a földből.


Innen is látszik, ti nem azért nem esztek húst, mert nem akartok szenvedést okozni az állatoknak. Azért nem eszitek, mert saját magatoknak nem akartok szenvedést okozni azzal, hogy elképzelitek a visító állatot...

A növény nem visít, azt meg lehet ölni nyugodt szívvel.

2013. nov. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó előtti, a mindenevő nem jelenti szt, hogy kell is mindent enni.te eszel pl bogarat? mellesleg jó pár millió enber el van hús nélkül, s több ezer éve.
2013. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!