Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, ugye nem volt...

Vegetáriánusok, ugye nem volt igazi a karácsonyfátok?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik állat és környezetvédelmi okokból nem esznek húst. Ugye a fenyőfákat sem bántottátok?
2013. dec. 26. 19:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"01.01.15:05 hozzászólás verte ki nálam leginkább a biztosítékot... Szerinted, ha mindenki úgy gondolkodna ahogy te akkor az unokáid egészséges tüdővel ünneplnék majd a karácsonyt?

Akkor gondolja bele abba, ha mindenki így gondolkodna ahogy te, senki nem venne fát, tehát a termelők azt a területet amit te sajnálsz és védeni akarsz valószínűleg nem fenyőfával fogják majd beülteni, hanem majd olyan tevékenység után néznek amiből megélhetnek. Ergo még ennyi fenyő ( vagy bármilyen fa ) sem lesz.... Lehet, hogy épp majd valami környezetszennyező tevékenységet fognak végezni a területeken. Nevetséges.... Miért nem lehet felfogni azt, hogy itt nem erdőket írtanak ki karácsony előtt, hanem földművelésre szánt területeken ültetnek fát amit később kivágnak, amit tavasszal újra beültetnek és a helyén új fa cseperedik... Persze ha elbúrjánzik ez az általad is "terjesztett butaság" lassan nem lesz értelme

lassan nem lesz értelme, hogy a termelők fenyőfákat ültessenek!!!!

"


A te gondolatmenetednek csak akkor van értelme, ha cserepes fenyőfákról van szó. Ugyanis a kis fák ültetése, gondozása, nevelése is van olyan környezetszennyező, mint a mezőgazdaság. Csak ha a fák hosszú élettartamúak (pl. 30 év), akkor ez az egyszeri szennyezés viszonylag elenyésző lesz. De a karácsonyfák 99%-a nagyon fiatalon megy jobb esetben a kazánba, rosszabb esetben az általános szemét közé.

2014. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
60%
Nem akarok ebbe nagyon belebonyolodni, de azt olvastam hogy egy műfenyő legyártása károsabb a környezetre, mintha kivágnának 20 fenyőfát.
2014. jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
46%

"Nem akarok ebbe nagyon belebonyolodni, de azt olvastam hogy egy műfenyő legyártása károsabb a környezetre, mintha kivágnának 20 fenyőfát.

"


Ezért nem kell sem műfenyőt, sem igazi fenyőt venni.


De amúgy szerintem egy igazán jó minőségű műfenyő egyrészt kevésbé környezetszennyező, másrészt fénytől védett száraz helyen tárolva szerintem 40 évig is jó.

2014. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, hogy honnét jött ez a vegyél műfenyőt, mert az környezetbarát ötlet. Ezek a fák olyanok, mint a répa vagy a káposzta. Ezek ezért vannak. Nem egy 30-40 éves fenyőerdőbe mennek kivágni, hanem egy 1 talán 2 éves vagy több telepről valók, ezzel semmi kárt nem teszel a környezetben. De az a szaros műanyag előállítása meg tesz és ráadásúl bűnronda. Még a karácsony hangulatát is képes elvenni. Ezek a "környezetvédő" gondolatok jobban húzzák vissza a környezetvédelmet mint a nagy válalatok...
2014. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Már 3. éve nem állítok karácsonyfát mióta meghalt a nagynéném decemberben, a szomorúságot juttatná csak az eszembe. Előtte meg pici cserepes fenyőm volt, de az is ki lett ültetve a kertbe.
2014. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nekünk már 20. éve ugyanaz a műfenyőnk van. és még meglesz pár évig, nem használódik, hiszen évente csak 2 hétig áll.
2015. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésben a rációt, mi köze a karácsonyfának a vegetariánizmushoz, az nem hús. Különben is, ki akar karácsonyfát enni?

A kérdésedre válaszolva, természetesen nem volt, nálunk ilyen pici asztalra felállítható műanyag fa van, ha eljön az ideje csak kihozzuk a raktárból és kész, ingyen van. Jövőre megint elővesszük, és utána is...

2015. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
vagy nagyon rosszul próbálsz viccet csinálni ebből, vagy hatalmas koponya vagy. Egy vega
2015. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Vega vagyok, és minden évben vágott fát veszünk. Nincs összefüggés a kettő között. (Csak zárójelben: húst sem azért nem eszem, mert sajnálom az állatokat, hanem mert utálom az ízét.)
2015. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!