Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, ugye nem volt...

Vegetáriánusok, ugye nem volt igazi a karácsonyfátok?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik állat és környezetvédelmi okokból nem esznek húst. Ugye a fenyőfákat sem bántottátok?
2013. dec. 26. 19:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

én igenis veszek fát minden évben, DE! minden évben úgy veszem hogy kimegyünk egy erdőgazd részre magántulajdonúba és rábökünk hogy ezt..nekünk vágják ki szoóval miattunk csak az az egy, és ha ez mindenhol hasonlóan lenne akkor nem lenne túlkínálat sem.nem kell egyetérteni, de ettől még sokmindent teszek a környezetért, nem eszem húst, szelektálunk, komposztálunk stb.

és mi a fenyőt is eltüzeljük karácsony után, szóval mi hasznosítjuk minden részét, plusz egyetértek azzal hogy az erdőgazdálkodás egy része erre van kitalálva telepítik folyton az új generációt, ez erről szól

2013. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Igazi volt a karácsonyfám. Egyébként én nem állatvédelmi okokból nem eszem húst, hanem azért, mert undorodom attól, hogy egy döglött állatot megegyek.
2013. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Műanyag fát se vettem, nem hogy igazit. Nem is ünnepelem a karácsonyt.


Amúgy arra nem vennék mérget hogy a műfenyő környezetvédőbb.

2013. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs is mit ünnepelni! A szeretet nem 2 vagy 3 napig tart, hanem mindig!
2013. dec. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nincs is mit ünnepelni! A szeretet nem 2 vagy 3 napig tart, hanem mindig!"

Karácsonykor nem a szeretetet ünnepeljük, hanem a Megváltó születését.

2013. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
sztem meg nem kell átmenni ennyire fanatikus környezetvédőbe, mert felteszem a kérdező is mindig biciklivel jár ha már ennyire aggódik a fenyők miatt amit amúgy direkt erre a célra ültetnek évről évre.annak hogy nem eszem húst semmi köze ahhoz hogy karácsonykor igenis szeretek kikapcsolni és gyönyörködni az ünnepi fényekben a fában alatta az ajándékokban stb. ettől nem leszek rosszabb.a gyerekeknek is fantasztikus élmény hogy a fa alatt játszunk reggel pizsiben stb ez a pár nap teljesen más mint a megszokott hétköznapok, és ettől különleges. mi nem vagyunk vallásos család szóval nem a megváltó születését ünnepeljük, egyszerűen karácsony van és kész. és az igazi fával az igazi. az illata, a hulló tüskék, ez mind mind hozzá tartozik. nekünk legalább is...és persze mindenki tegyen úgy ahogy az ő értékrendjébe belefér, ahogy neki jól esik, tiszteletben kell tartani mindenki más
2013. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
65%
En meg marhara sajnalom azt a teruletet, amit direkt ilyen ultetesre szannak, reven annyi erdot irtanak ki es annyira rossz a levego, hogy nyugodtan maradhatnanak ezek a fak, ahelyett, ahelyett hogy megolik oket, majd kirakjak januar elejen a kocsik melle. Gyonyorkodni lehet gyokeres faban, mufenyoben, kombinalva nehany fenyoaggal. Nekem az nagyobb orom, hogy tudom, az unokaim is tudjak majd unnepeni a karacsonyt tudobaj nelkul, minthogy en most ugranodozzak egy halott fa korul.
2014. jan. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
21%

"Karácsonykor nem a szeretetet ünnepeljük, hanem a Megváltó születését."


Csak az, akinek van képzeletbeli barátja ovi után is. A többség ezt kinövi.

2014. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
0%

01.01.15:05 hozzászólás verte ki nálam leginkább a biztosítékot... Szerinted, ha mindenki úgy gondolkodna ahogy te akkor az unokáid egészséges tüdővel ünneplnék majd a karácsonyt?

Akkor gondolja bele abba, ha mindenki így gondolkodna ahogy te, senki nem venne fát, tehát a termelők azt a területet amit te sajnálsz és védeni akarsz valószínűleg nem fenyőfával fogják majd beülteni, hanem majd olyan tevékenység után néznek amiből megélhetnek. Ergo még ennyi fenyő ( vagy bármilyen fa ) sem lesz.... Lehet, hogy épp majd valami környezetszennyező tevékenységet fognak végezni a területeken. Nevetséges.... Miért nem lehet felfogni azt, hogy itt nem erdőket írtanak ki karácsony előtt, hanem földművelésre szánt területeken ültetnek fát amit később kivágnak, amit tavasszal újra beültetnek és a helyén új fa cseperedik... Persze ha elbúrjánzik ez az általad is "terjesztett butaság" lassan nem lesz értelme

lassan nem lesz értelme, hogy a termelők fenyőfákat ültessenek!!!!

2014. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
72%
A cseperedes hosszu evekbe tellik, addig ujabb karacsonyokra, ujabb felnott fat vagnak ki. Amig csak a kinai evopalcikak miatt evente irtanak ki tobb ezer hektart, nem gondolom hogy helye lenne effele pocsekolasnak, amikor helyettesiteni lehet ezer massal. A termelok meg eppen nem erdekelnek, a penztarosok is lassan lapatra kerulnek, mert egyre tobb az onfizeto kassza, akkor nehogymar egy olyan szakmat tamogassak, ami a termeszet ellen jatszik. Szep uj vilag!
2014. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!