Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok esznek gombát?

A vegetáriánusok esznek gombát?

Figyelt kérdés
Azt hova soroljátok? :D
2014. jan. 4. 20:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval de azt még hozzátenném,hogy húsevő koromba se ettem olyan jó pörköltet igazi húsból,mint most gombából:)

Istenien finom úgyhogy aki még nem evett annak muszáj kipróbálnia:)

A gomba fasírtról meg már nem is beszélve.Hmm...Mennyei:)

Egyébként addig amíg gombát nem lehet kapni állatkereskedésbe és nem sétáltatják pórázon és nyakörvben én zöldségként tekintek rá(még ha hivatalosan nem is az)

:)

2014. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Akkor tengeri ugorkát is ehetsz, azt sem kísérgetik sehová. :-)
2014. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Eszünk, igen.


A vegánok és a vallási vegetáriánusok nem fogyasztanak általában, de az más kérdés.


A gombát a gombák közé soroljuk, se nem növény, se nem állat biológiailag.

2014. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Miért ne fogyasztanának a vegánok?: o én az vagyok több éve, de ilyenről még nem hallottam. Jó, hogy mézt nem eszünk, de gombát miért ne?
2014. jan. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
mert máshol mindig azt írják, hogy vegetáriánus=növényevő..:D és aki sajtot sem ehet, annak azt hittem már ez is tiltólistás, mivel nem növény.
2014. jan. 7. 08:41
 16/25 anonim ***** válasza:
:D nem érted, nem a növényevésen van a lényeg, hanem hogy az állattartás tönkrevágja a környezetet és undorító amit az állatokkal teszünk, a gombákkal nem fokozzuk az üvegházhatást, a gombákban nincs antibiotikum és 'félelem':D
2014. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
de értem, mert már megválaszolták, tulajdonképpen már az első válaszoló is tökéletesen válaszolt, csak még néhány ember úgy érzi, hogy 10-15 válaszon keresztül ismételgeti ugyanazt. :D szóval már napok óta értem a lényeget, te kérdezted meg megint, hogy miért kérdeztem ilyet :)
2014. jan. 7. 16:51
 18/25 A kérdező kommentje:
persze aki a témához kapcsolódóan új dolgot osztott meg, annak is köszönöm, hasznos válaszok voltak!
2014. jan. 7. 16:51
 19/25 anonim ***** válasza:
Gombát csak a kifejezetten ajurvédikus vegetariánusok nem esznek. (Magyarországon jellemző például a Krisna tudatúak.)
2014. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
A Krisna-tudatú hívők szerint a gomba a tudatlanság kötőerejébe tartozik, mivel olyan helyen nő, amely a tudatlanságot sugározza: nedves, napfénytől mentes, esetleg penészes, fülledt helyen.
2014. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!