Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak it 20-25 év közötti...

Vannak it 20-25 év közötti vegetáriánus férfiak, illetve olyanok, akik esznek húst, de el tudnák képzelni, hogy a feleségük mondjuk vega legyen?

Figyelt kérdés
Igazából apukám és a barátaim, meg az ismerőseim nagy része azzal piszkál, hogy sosem fogok párt találni magamnak, vagy csak nagyon nehezen. Ezt azzal indokolják, hogy az én korosztályomban szinte nincsenek vegetáriánus férfiak, és ha vannak is, olyan kevés, hogy korántsem biztos, hogy bármelyikkel szót értenék. A másik, hogy mivel húshoz nem vagyok hajlandó érni, ezért nyilván húsos ételt nem tudnék az asztalra tenni, pedig egyébként imádok sütni-főzni, csak nyilván vega kajákat. Mindenki azzal jön, hogy belőlem vagy rossz feleség lesz, vagy egyedül vagyok. Elsősorban férfiakhoz szól a kérdésem,és konkrét válaszokat szeretnék, nem olyat, hogy a szerelemben nincsenek akadályok stb. Köszi:) 20L

2014. jan. 26. 20:59
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:

*jav.:

ha elég gyümölcs, bogyóféle áll rendelkezésére, akkor boldogan elél azokon, hús nélkül is

2014. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
89%

"... a vegetarianizmus az 1800-as évek második felében jelent meg.."


A vegetáriánus életforma már i.e. is létezett. Még nagy filozófusok is hirdették, és követőik is így éltek.


"..Az emberi szervezet nem növényevő..."


Ez igaz, mindenevő. De az nem jelenti, hogy mindent kell ennie.


"..a gyerekvállalást meg egyenesen ellehetetleníti..."


Szerinted. Ha tájékozott lennél a témában, esetleg idegen nyelven is olvasnál, akkor tudnád, hogy a fejlettebb országokban ez már szinte nem is téma, annyira elfogadott. Pl. Angliában, Németországban teljesen természetes, ha valaki vegetáriánusként netán vegánként vállal gyereket. És az orvosok nem ellenzik, mert tudják, hogy egy helyesen kivitelezve ezek az életmódok nem károsítják sem az anyát, sem a magzatot vagy a kisgyermeket. Németországban évente tartanak orvosok számára vegetáriánus konferenciákat. Nálunk még egyenlőre nagy a sötétség a témában, de ez is meg fog változni.

2014. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
83%

<< Nálunk még egyenlőre nagy a sötétség a témában, de ez is meg fog változni.>>


Csak az a baj, hogy 18-asnál ez nem SIMÁN szimpla sötétség, hanem mélységes rosszindulattal is párosul. A kettő együtt meg általában hatványozza egymást. :(

2014. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
88%

<< a fejlettebb országokban ez már szinte nem is téma, annyira elfogadott >>


Külön érdekesség, hogy külföldi szállodákban, repülőjáratokon stb jegy- v szobafoglaláskor van olyan rubrika, amin azt is meg lehet jelölni, hogy MILYEN vegetáriánus kosztot kér a kedves vendég, utas: ovo- lakto-, makrobiokikus, ajurvédikus, stb. MA MÁR.



Kb 15 éve Magyarországon is be akarták ezt vezetni, csak koncepciótlanul. Vidéki egyhetes konferenciára voltam hivatalos. Csináltak egy olyan jelentkezési lapot, amin megjelölhettem, hogy vega menüt kérek, még előre örültem is. Csupán a személyzetet felejtették el tájékoztatni, hogy ez mit jelent. Ők meg tanácstalanul vakargatták a fejüket, hogy: "de hát ha húst nem eszik, akkor meg MIT IGEN???" :D


Lassan, de fejlődik a világ...

2014. jan. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 BluePeace válasza:
88%

Tény, hogy valamelyest szűkül a potenciális férfijelöltek köre. De szerintem közel sem annyira reménytelen a helyzeted, mint amennyire beállítják Neked ezt az ismerőseid. Szóval, amiatt kár aggódni, hogy egyedül maradnál, főleg ne 20 évesen! :)


Mellesleg én is húsmentesen táplálkozok. :)


25/F

2014. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
39%

Semmi rosszindulatot nem érzek magamban, sem sötétséget. Engem egyáltalán nem zavar ha valaki vega, csak nem akarok vele családot alapítani. Nem hiszem hogy ez rosszindulatot feltételezne. Egyébként Londonban élek, és itt elég fejlett kultúrája van a vegetarianizmusnak, így nap mint nap találkozom vele.


Azt is tudom, hogy életben tud maradni és teljes életet tud élni egy felnőtt ember ha nem fogyaszt állati eredetű ételeket (a gyerek fejlődéséhez szükséges az állati eredetű táplálék). De azt már kikérem magamnak, hogy ez természetes, és követendő volna. Ha egyszer van valaminek egy evonlúciós fejlődése, akkor te ugyan meggondolhatod magad, csinálhatod másképp, de attól az még nem természetes. A lényeg a természetességen van.


Az hogy egyes törzsek javarészt növényi táplálékon élnek, mert adott esetben ritkán tudnak állati eredetűt enni, nem jelenti azt hogy vegák. Ők nem önként lemondtak egy természetes táplálékról, hanem nem jut nekik olyan sűrűn. És továbbra is úgy gondolom, hogy a vegetarianizmus fogalma és terjedése a 18. sz. második felében bontakozott ki.


Ha a bolygó érdekeit nézzük, akkor a leglogikusabb döntés a mesterségesen, laboratóriumi körülmények között növesztett húsok (amit pár hónapja mutattak be Angliában), illetve a fehérjedús rovar lárva alapú hústermékek előállítása és fogyasztása volna. Egyébként mindkettőn dolgoznak a tudósok.


Még egyszer kihangsúlyozom, az hogy valaki önként lemond valamiről, ami az emberi életnek szerves része, az nem természetes. Még akkor sem, ha esetlegesen tényleg nem okoz az adott személy élettartamában csökkenést. Fél karral, vagy absztinensen is lehet élni, de nem természetes.


De szerintem nagyon elkanyarodtunk a kérdéstől. A lány arra kíváncsi hogy mennyi esélye van párt találni. Nos vitatkozhatunk azon, hogy a vegaság egy nagyon jó dolog-e, és hogy mindenkinek vegának kéne lennie, meg hogy milyen jó volna szögesdróttal körülvett táborokba zárni a húst fogyasztó embereket, de jelenleg nem ez a helyzet. Úgy is mondhatnám, elég kevés vega van az emberiség egészét tekintve. Tehát a lány esélyei jelentősen romlanak. Ez szerintem nem vita tárgya, kezelhetjük tényként. A párkeresésben egy vega hátránnyal indul, egy hagyományos módon étkező emberrel szemben, a már fentebb leírtak alapján. Ezt gondolom ti sem vitatjátok?


És egy személyes megjegyzés a végére. Én roppant toleráns vagyok, nem zavarnak a rasszok, nem zavarnak a vallási különbségek, nem zavarnak a szexuális devianciák, igazából én azt vallom, hogy mindenki csinálja azt ami neki tetszik. És énnekem ezzel nincsen semmi bajom. De az hogy a vegák basztatják azokat akik normálisan étkeznek, meg az étteremben elkezdenek öklendezni ha valaki steaket eszik, na álljon már meg a menet! Én is megeszem a vega ételeket, sőt, szeretem is őket, nem zavar ha valaki vega, de akkor abba már bele ne ugasson hogy én mit eszek. Meg oda ne jöjjön már a kis transzparenssel a kezében tüntetni hogy ez egy csirkegyilkos! A vegák a legnagyobb hittérítők, és szerintem a húsmentes étkezéstől lesznek ilyen agresszívek. :)


És a kérdezőtől pedig azt kérdezném, hogy vegaként el tudja képzelni, hogy milyen lenne nap mint nap a férjével étkezni, még akkor is ha megcsinálja magának az ételt? Kiteszi az asztalra az abált malacfejet, akkor mi lesz? Válás? Egyébként még annyira fiatal vagy, hogy szerintem nálad ez még elmúlhat. Valójában a legidősebb vega akit ismerek 20 éve vega. Mondjuk neki a belső szervei felmondták már a szolgálatot.

2014. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
22%

A vega, az egy "értelmiségi passzió".

Ki akarnak valamivel tűnni, a többi unatkozó közül.

Ezt könnyen megtehetik, ha egy íróasztal mellett ücsörögnek egész nap, vagy eltartja őket a férjük.


De azért megnézném, hogy egy valós (pl. fizikai) munkát végző és állóképességet megkövetelő, masszívan dolgozó embernek,

mondjuk egy kis salátát adnál ebédre!!


Nyugi!

Az én kutyám is eszik néha füvet...

...ha beteg!

2014. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
87%

A másik nagyokos, ATYAÚRISTEN....


<< Ki akarnak valamivel tűnni, a többi unatkozó közül. >>


Komoly megértésed lehet neked is a témáról, ha tényleg azt hiszed, hogy egy kis feltűnési viszketegség elég szokott lenni egy ilyen döntéshez.


<< De azért megnézném, hogy egy valós (pl. fizikai) munkát végző és állóképességet megkövetelő, masszívan dolgozó embernek, mondjuk egy kis salátát adnál ebédre!! >>


Ha kicsit is tudnád miről beszélsz, akkor nem égetnéd magad azzal, hogy a salátát nevezed vega kajának. A saláta az a vegának is csak saláta.


Az energiát ellenben művelt körökben köztudottan nem a hús adja, hanem a szőlőcukor, a fehérjét pedig az aminósavak, ezekből az esszenciálisak is megtalálhatóak növényekben, olajos magvakban, gabonákban, csonthéjasokban...


Nem egy élsportoló és fizikai munkás vegetariánus. Vannak helyek, ahol egész nemzedékek vegetariánusok és mégis (csodák csodájára) makkegészségesek.


Most nincs kedvem a szokásos köröket nulláról ikszedszer is elkezdeni arról, aminek -- ha akarnád, ha tényleg érdekelne, mibe szólsz bele -- magad is ezer helyen utánajárhattál volna.



Marha jó vicc lenne olyanokkal érvelnem, hogy "megnéznélek, ha egy frissen szétmarcangolt, még testmeleg gazellát vágnának eléd úgy szőröstül-bőröstül, ebédre -- pedig hát, ennek több alapja lenne, mint a salátás poénodnak.

2014. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
86%

<< Engem egyáltalán nem zavar ha valaki vega, csak nem akarok vele családot alapítani. >>


Ez még csak a te személyes problémád, illetve a te esélyeidet rontó körülmény. Maradjunk ennyiben.


<< Londonban élek, és itt elég fejlett kultúrája van a vegetarianizmusnak, így nap mint nap találkozom vele. >>


Akkor külön csodálkozom a hozzáállásodon.


<< a gyerek fejlődéséhez szükséges az állati eredetű táplálék >>


Mondjuk ez OFF ide, ettől még vitatnám, de szerintem inkább kérdezz meg pár vega családot, hogy haldokolnak-e a gyerekeik.


<< attól az még nem természetes. A lényeg a természetességen van. >>


Szóval továbbra is kitartasz az álláspontod mellett, hogy a vega életvitel természetellenes, illetve (hogy is írtad a 18.hsz-ben?) beteges. Értem....


<< nem önként lemondtak egy természetes táplálékról, hanem nem jut nekik olyan sűrűn. >>


Attól még tény, hogy egészségesen megéltek hús nélkül, vagyis ennyi erővel önként is lemondhattak volna róla.


<< És továbbra is úgy gondolom, hogy a vegetarianizmus fogalma és terjedése a 18. sz. második felében bontakozott ki. >>


A fogalom. Adtak neki egy nevet a fehér emberek. Ehhem.

A Nap pedig Kopernikusz előtt tényleg egy lapos tányér fölött világító tök volt, belülről egy nagy üvegburára kötve, mert nem létezett a hidrogénfúziós gázgömb fogalma. Minden világos.


<< Ha a bolygó érdekeit nézzük, akkor a leglogikusabb döntés a mesterségesen, laboratóriumi körülmények között növesztett húsok (amit pár hónapja mutattak be Angliában), illetve a fehérjedús rovar lárva alapú hústermékek előállítása és fogyasztása volna. Egyébként mindkettőn dolgoznak a tudósok. >>


Oké, mondjuk hogy ennek örülünk. És lehet hogy lesz 50 év múlva tömegesen gyártott, egészséges és tápláló szintetikus hús. Megígérem, hogy akkor majd újratárgyaljuk az ügyet a nyugdíjasklubban. De addig?


<< ami az emberi életnek szerves része, >>


Én meg még egyszer hangsúlyozom, attól hogy hozzá vagy szokva, még semmi sem lesz az élet "szerves" része. A drogozáshoz is hozzá lehet szokni, és aki él vele, az meggyőződéssel állítja, hogy enélkül nem lehet, és nem is érdemes, csak mi ezt nem tudjuk, mert nem próbáltuk.


<< milyen jó volna szögesdróttal körülvett táborokba zárni a húst fogyasztó embereket, >>


Cinikus csúsztatás, azután, hogy te használtál fasisztoid retorikát, nem a vegák.


<< a lány esélyei jelentősen romlanak. Ez szerintem nem vita tárgya, kezelhetjük tényként. A párkeresésben egy vega hátránnyal indul, egy hagyományos módon étkező emberrel szemben, a már fentebb leírtak alapján. Ezt gondolom ti sem vitatjátok? >>


Talán igen, talán csak nem ismerte a lehetőségeit.

Viszont vannak kifejezetten vega köztösségek, sőt közösségi oldalak is, feljebb még én is belinkeltem egyet. Inkább csak megfelelő hozzáállás kérdése.


<< Én roppant toleráns vagyok, >>


ehhem.....


<< azokat akik normálisan étkeznek, >>


Mert a húsevés nem csupán más, hanem ez a "normális", ellentétben a vegával. Ehhem...


<< szerintem a húsmentes étkezéstől lesznek ilyen agresszívek. >>


Szerintem meg attól agresszívek, mert agybajt kapnak attól, hogy ha megtudják róla hogy vega, akkor körülöttük hirtelen mindenki önjelölt táplálkozási szakértő lesz, anélkül, hogy normálisan utána tájékozódott volna.

2014. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:

Itt is egyértelműen kiderül, hogy két ilyen szinten ellentétes véleményt valló ember sosem fog tudni megegyezni egymással, de nem is kell.

Legfőképpen azt tartom furcsának, hogy a "mindenevők" mennyire felháborodnak azon, hogy a vegák állítólag térítéssel próbálkoznak (lehet, hogy vannak ilyen vegák is, de én még soha életemben nem tettem ilyet), mikor sajnos tényleges tapasztalat, hogy amikor bárki megtudja, hogy nem fogyasztok húst, egyből azzal jön, hogy tönkreteszem a szervezetem, és legalább 10 érvet felsorol, miért is lenne érdemes visszatérnem a "normális, teljes értékű" táplálkozáshoz. A mindenevőket ugyanannyira kiborítja, hogy van, aki a húsmentes életet választotta, mint a vegákat állítólag, hogy van, aki eszik húst. Ennek a hátterében pedig egyszerűen csak az húzódik, hogy az ember elfogadás és tolerancia hiányában ingerült és sértődött lesz, ha valaki nem az ő álláspontját támogatja.

Legegyszerűbb tényleg az lenne, ha mindenki a saját életével törődne, hiszen más emberek vagyunk, más érzésekkel, gondolatokkal, hajszínnel és testalkattal, hát miért is kellene az étkezési szokásainknak pontosan azonosnak lenni?

Vagy mi van akkor ha valaki nem szereti a tejet, se a tejtermékeket? Akkor háborodjunk föl rá, amiért nem fog elég kalciumot vinni a szervezetébe? Ezen sose gondolkodik el senki.

15 éves korom óta vagyok vegetáriánus. A szüleim esznek húst. Sőt, apukám igazi húsimádó. Ennek ellenére együtt ülünk le itthon ebédelni, az asztalon ugyanúgy kint a csirkecomb és a másik oldalon alternatívaként egy vega zabfasírt. Nem fogok felállni az asztaltól és dühösen elmenni azért, mert látom, hogy megeszi szegény csirkét. Én teljes mértékben elfogadom azt, hogy ő így döntött. Cserébe a családom is elfogadja, hogy én pedig nem eszem meg a húst. Szerencsés vagyok, mert anyukám imád kísérletezni a főzésben és nagyon bejött neki, hogy volt lehetősége sok újdonságot elkészíteni. Sőt sokszor az egész család vegetáriánus kaját eszik, mert sok variáció van, ami apukámnak is bejön.

És hiába is nem eszem húst, még mindig sokkal egészségesebben étkezem, mint a mai energiaitalon és chipsen élő fiatalok nagy része. Bio alapanyagokból, házi zöldségekkel és tojással készítünk mindent és figyelünk ara is, hogy ne együnk szemetet.

Igazából nem egy húsevés melletti-elleni virtuális vitát szerettem volna elindítani, csak kíváncsi voltam a felhasználók véleményére a kérdésemmel kapcsolatban.

Mindenkinek azt tudom ajánlani, hogy legyünk kicsit megértőbbek és elfogadóbbak egymással.

Mint pl itt az egyik hozzászóló is írta, hogy ő nem tudna elképzelni egy vega feleséget, mert az ő idilli családmodelljében egy közös ebéd része a húsos étel. Tökéletesen megértem, és nem háborodok fel rajta. Sőt kifejezetten tetszik, hogy ilyen konkrét elképzelésekkel rendelkezik a jövőbeli családját illetően, ami valljuk be manapság már elég ritka.

Köszönöm szépen a sok választ. Továbbra is várom a véleményeteket a témával kapcsolatban! :)

2014. jan. 28. 19:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!