Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak it 20-25 év közötti...

Vannak it 20-25 év közötti vegetáriánus férfiak, illetve olyanok, akik esznek húst, de el tudnák képzelni, hogy a feleségük mondjuk vega legyen?

Figyelt kérdés
Igazából apukám és a barátaim, meg az ismerőseim nagy része azzal piszkál, hogy sosem fogok párt találni magamnak, vagy csak nagyon nehezen. Ezt azzal indokolják, hogy az én korosztályomban szinte nincsenek vegetáriánus férfiak, és ha vannak is, olyan kevés, hogy korántsem biztos, hogy bármelyikkel szót értenék. A másik, hogy mivel húshoz nem vagyok hajlandó érni, ezért nyilván húsos ételt nem tudnék az asztalra tenni, pedig egyébként imádok sütni-főzni, csak nyilván vega kajákat. Mindenki azzal jön, hogy belőlem vagy rossz feleség lesz, vagy egyedül vagyok. Elsősorban férfiakhoz szól a kérdésem,és konkrét válaszokat szeretnék, nem olyat, hogy a szerelemben nincsenek akadályok stb. Köszi:) 20L

2014. jan. 26. 20:59
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim válasza:
40%

Halli, ugye minden ember más és sok mindentől függ egy jó kapcsolat... én erre a 2 dologra építeném a mondókámat. :D

Szóval biztos vannak ilyen emberek akiket ez nem zavar de valószínűleg kevesebben szóval nehezebb rájuk találni.

Én imádok enni, és hús nélkül el sem tudnám képzelni az életemet. Lehet h álom világban élek de én ilyen mesebeli családmodellt szeretnék ahol a ház asszonya sokféle ételt eltud készíteni, és az h húsételt nem az elképzelhetetlen... akkor a gyerekeink is hús nélkül éljenek? (oké nem mindig otthon van főzés miegymás, ne vesszünk el a részletekbe, nem ez a lényeg)

Szóval számomra legfontosabb egy kapcsolatban (ideális hölgy): szerelem megléte, jó szex, és a kaja avagy főzni/sütni tudás. :D

Azaz én barátságon kívül mást nem is tudnék veled elképzelni illetve egy olyan csajjal aki ilyen, ha véletlenül úgy alakulna a dolog. De ez csak az én egyedi véleményem erről.

Azért sok sikert a találáshoz majd.

2014. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ismerkedj kifejezetten vegetariánus közösségi oldalakon, mint pld a [link]

Vagy ugyanilyen FB csoportokban, pld:

[link]

2014. jan. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
96%

23/F és vegetáriánus.:P Vagyunk azért, ne add fel!! >.<

Amúgy ha elfogadó párt találsz akkor őt nem fogja zavarni, hogy nem készítesz neki hús ételt, itt meg már csak a te elfogadásodon van a hangsúly, tudsz e olyannal együtt élni aki nem vallja vagy nem érdekli ez a nézőpont, társadalmunk pedig elfogadásra épül....:D Az emberek pedig fejlődnek, elképzelhetőnek tartom hogy később jóval kevesebbet fognak ölni a "mert finom"-ért.:))

2014. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
38%
Azért ölünk mert ez a természetes. Egyedül a vegák azok, akik rendellenesen viselkednek. Még a homoszexualitást is felfedezték az állatfajoknál, de olyat hogy egy hús-, vagy mindenevő csak zöldségeket fogyaszt, még nem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a vegák rosszabbak a homokosoknál, de amit csinálnak határozottan nem természetes.
2014. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó, ami azt illeti a teknősbékák alapvetően tengeri húsevők, de a szárazföldi társaik növényevésre szoktak át.

Amiről beszélünk az evolúció, de nem csak biológiai de társadalmi evolúció is létezik, ami annyit tesz egy faj a tudatos fejlődés során esetünkben eljutott odáig hogy mérlegelje a környezetét, és amellett döntsön, hogy kevésbé pusztítja azt. Az ölésre "mondhatjuk" hogy természetes, de ez esetben gondolom számodra a társadalmon belüli gyilkolás is természetes, hiszen a természetben pl. az oroszlán megöli egy másik hím gyerekeit ha megtalálja őket. Ne akarj mindent a "természetességre" fogni.

2014. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim válasza:
45%

Tiszteletben tartanám véleményét, de a párkapcsolat esélytelen.

Amúgyis én főznék, azt meg nem enné meg. :)

20/f

2014. jan. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
93%

el hát, több hús marad nekem.

(húst még én is tudok sütni)

2014. jan. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
53%

Az evolúció, a teknősök evolúciója több millió éves, ha jól emlékszem a tanulmányaimra, akkor viszont a vegetarianizmus az 1800-as évek második felében jelent meg.. Nem hasonlítanám össze a kettőt.


Nem, szerintem a fajtársaink gyilkolása az nem tartozik alapvető természetünkhöz, de mint említetted, az állatvilágban is előfordul, így nálunk is.


De szerintem elkanyarodtunk a lényegtől. Az emberi szervezet nem növényevő. Ha ezt egyesek ellenzik, és nem hiszik el, azzal semmi baj nincs. De mihelyst ezt másra is rá akarják erőltetni, vagy jelen esetben (fiatal lány), párt akar találni, na az már nem fog menni. Ennyire egyszerű. Az ember, akár csak az állat, ösztönösen elkerüli a beteg egyedeket. Mert érthető okokból velük a reprodukció nem olyan sikeres. Tehát az ember nem vega. Egyesek élhetnek e szerint, amivel még egyszer mondom nincsen semmi baj, de a párválasztást nem könnyíti meg, a gyerekvállalást meg egyenesen ellehetetleníti.

2014. jan. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
90%

#18 !

A 15-ös társadalmi evolúcióról beszél.

A biológiai evolúció az,ami évmilliókig tart.


Hogy a "társadalmi evolúció" exakt tudományos kifejezés-e, azon már lehetne vitatkozni, de nyugodtan hívhatjuk pld adaptációnak, alkalmazkodásnak is.

Az ember azért a bolygó nagy túlélője (annak ellenére, hogy nem nagy testű, nem gyors, nincsenek karmai, agyara, stb.) mert kiválóan alkalmazkodik az éppen adott körülményekhez, méghozzá szinte azonnal.

Vannak eszkimók, akik szinte kizárólag fókazsíron elélnek, és vannak afrikai bennszülöttek, akik szinte kizárólag majomkenyéren, és banánon.


A vegetarianizmus is egyidős a civilizációval: Indiában időtlen idők óta jelen van. Az 1800-as években csak Európában vált közismertté, de a fehér ember évezredeken át a kemény kontinentális telekhez alkalmazkodott.


Ha mindenképpen egy húsevő példát akarsz a természetből: a barnamedve köztudottan felépítésére nézve húsevő, de életvitele mindenevő. Ez azt jelenti, hogy ha elég gyümölcs, bogyóféle áll rendelkezésére, akkor boldogan elél anélkül is. Ha nem, akkor is mindig a lehető legkevesebb ártást választja.

Fizikai erejénél fogva egy őzet is leteríthetne, vagy eséllyel venné fel a harcot egy vaddisznóval is mégis inkább csak kirabol egy méhkast, vagy egy fészket, holott Ha méz, tojás sincs, és mindenképp ráviszi az éhség a húsevésre, akkor meg halakat keres egy hegyi patakban.


Felhívom a figyelmedet, hogy a medve mindezt ösztönösen teszi.


Egy kedvenc filmes bemondásom, amit egy nagyon csinos de akaratos hölgyhöz intéztek: "Kisasszony, ha mindenki azt csinálná, amit csak akar, akkor magát félóránként megerőszakolnák!"


Az ember TUDATOS lény, és nem csak "természetes" úton dönt, hanem magasabb szintű szempontok szerint, mint a puszta közvetlen vágyai.

2014. jan. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
93%
És felháborít, ha úgy beszélnek a vegákról, mint akik "beteg egyedek", akikkel "nem lehet sikeres a reprodukció". Hihetetlen, hogy valaki a 21. században még képes így gondolkozni. Ez egyszerűen szokásjog alapú fasizmus, és kikérem magamnak.
2014. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!