Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak it 20-25 év közötti...

Vannak it 20-25 év közötti vegetáriánus férfiak, illetve olyanok, akik esznek húst, de el tudnák képzelni, hogy a feleségük mondjuk vega legyen?

Figyelt kérdés
Igazából apukám és a barátaim, meg az ismerőseim nagy része azzal piszkál, hogy sosem fogok párt találni magamnak, vagy csak nagyon nehezen. Ezt azzal indokolják, hogy az én korosztályomban szinte nincsenek vegetáriánus férfiak, és ha vannak is, olyan kevés, hogy korántsem biztos, hogy bármelyikkel szót értenék. A másik, hogy mivel húshoz nem vagyok hajlandó érni, ezért nyilván húsos ételt nem tudnék az asztalra tenni, pedig egyébként imádok sütni-főzni, csak nyilván vega kajákat. Mindenki azzal jön, hogy belőlem vagy rossz feleség lesz, vagy egyedül vagyok. Elsősorban férfiakhoz szól a kérdésem,és konkrét válaszokat szeretnék, nem olyat, hogy a szerelemben nincsenek akadályok stb. Köszi:) 20L

2014. jan. 26. 20:59
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
70%

Megnyugtatlak hogy fogsz találni férjet. Vannak nem húsevő pasik (vagy vannak olyanok akik azok lesznek).

Egy ismerősöm hentes, a felesége meg vegán. És nagyon jól megvannak.

Az én esetem fordított példa, a párom (31F) vagy 10 éve vega. Én tavaly karácsony óta nem eszem húst. Nem traktált semmivel, mindig mondta hogy csináljak magamnak ami kaját akarok, őneki jó lesz majd a köret. Olyan nincs, mondtam magamban és vért izzadva bújtam a netes receptoldalakat, hogy mégis mi a fenét főzzek neki. Iszonyú jó kajákat találtam, amiket én is nagyon szeretek. Magamnak sem csináltam húsos ételeket, de ha mentünk valahová vacsorázni, ott ettem húst. Már nem.

Rengeteg férfi van aki nem eszik húst, vagy elfogadja hogy te nem eszed, nem készíted el. Úgysem jönnél ki egy megrögzött húsevővel szerintem.

Ha ismerkedsz, ne dobd be azonnal a vega kérdést, ne is gondolj rá, hogy "na ez egy jó pasi, biztos csak húst hússal eszik". Ugyanúgy ahogy bármilyen más szokást el lehet fogadni, ezt is el lehet.


Kedves húspártiak, nem tudom honnan veszitek hogy nincs energiája annak, aki nem eszik húst. Rengeteg ember van akiről nem is tudjátok hogy vega. Nincs különbség a kinézetünkben, a teherbírásunkban.

2014. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim válasza:
91%

Jézus de buta emberek vannak...Nem értem miért kell olyan témában ilyen vehemensen ugatni amiről láthatóan gőzük sincs. Előbb talán tisztában kéne lenni olyan alapvető dolgokkal hogy mi az a vegetarianizmus, és milyen válfajai vannak, mi a fehérje és mi a szerepe, mik azok az aminosavak, és mi szolgáltatja az emberi szervezet számára az "energiát".

1. A vegetáriánusok nem csak zöldségeket esznek. Vannak ovo,lakto,és ovo-lakto vegetáriánusok is. Az utóbbiak esznek tejterméket és tojást is, és merem kockáztatni hogy a vegetáriánusok 70%-a ide tartozik...és ide kapcsolódik a következő pont is.

2. A fehérjék aminosavakból állnak. Ugyan azok az állati eredetű aminosavak találhatóak meg a húsban mint a tojásban és a tejtermékekben. Még egyszer : UGYAN AZOK. Egyébként az ételek fehérje-felhasználhatóságát osztályozzák, és első helyen nem a hús áll hanem a tojás. A legmagasabb biológiai értékkel pedig (100as skálán 159) a tejsavó áll. Nem a hús. Egyébként meg a különböző ételeket párosítva kirakható ugyan az az aminosavprofil, erről még Arnold Schwarzenegger írt a testépítésről szóló enciklopédiájában, miszerint a megfelelő növényi eredetű táplálékokat fogyasztva ugyanúgy be tudjuk vinni az összes szükséges aminosavat, azzal az előnnyel hogy a húsfélékhez társuló zsírt, koleszterint kiiktathatjuk.

3. Az emberi szervezet számára az energiát a szénhidrátok (és zsírok) adják és nem a fehérje. A fehérje energiatartalma elhanyagolható. Nem hiába a legjobb fogyókúrás módszer a fehérjebevitel megnövelése, és a szénhidrátok csökkentése.


Egyébként mióta sportolok simán beviszek naponta 2g/testsúlykg fehérjét. Majd számolja össze a két hőzöngő vadbarom hogy ők hogy állnak.


Párkapcsolati kérdésre térve: soha nem okoztak gondot a táplálkozási szokásaim pasizásnál. A max amit kaptam az pár csipkelődő, viccelődő megjegyzés volt. Már ha szóba került a dolog... Ennyi. Az hogy minden vegetáriánus sír ha rántott húst lát, meg öklendezik, a világ legnagyobb baromsága. Az hogy a nő dolga a főzés, szintén...

5 éve vagyok a párommal, sose volt gond a kajálásból, egyedül annyit kérek tőle hogy a húsokat becsomagolva tárolja a hűtőben, elkülönítve a többi ételtől, és mossa el az edényt/tányért mielőtt az én kajám rákerül. Ennyi. Ugyanúgy szoktunk együtt enni, étterembe is járunk és nem hányok oda. Jó, azért a kocsonyában figyelő disznóorr meg a pacal látványától még mindig kicsúszik egy "fúj bmeg", de ezt akkor is így gondoltam amikor még ettem húst.


A gyerek-témakörben pedig úgy láttuk jónak ha követjük a húsevésre vonatkozó WHO ajánlást, miszerint a körübelüli heti 2-3x húsfogyasztás tekinthető egészségesnek (szemben a napi 2-3al amit egy átlag magyar eszik) És ha húst, akkor tökéletesen elég a jó minőségű csirke és hal, a többi hús inkább élvezeti cikk mint értelmes tápláló étel...

2014. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
48%

"1. A vegetáriánusok nem csak zöldségeket esznek. Vannak ovo,lakto,és ovo-lakto vegetáriánusok is. Az utóbbiak esznek tejterméket és tojást is, és merem kockáztatni hogy a vegetáriánusok 70%-a ide tartozik...és ide kapcsolódik a következő pont is. "


Ezt mindenki tudja, csak az a baj, hogy ez az arány inkább pont fordított.



"2. A fehérjék aminosavakból állnak. Ugyan azok az állati eredetű aminosavak találhatóak meg a húsban mint a tojásban és a tejtermékekben. Még egyszer : UGYAN AZOK."


Így van, csak a vegák többsége nem eszi meg a tojást, azt meg nem hiszem el, hogy valaki megiszik napi 3 liter tejszínt, hogy elég fehérjét vigyen be.


"Egyébként az ételek fehérje-felhasználhatóságát osztályozzák, és első helyen nem a hús áll hanem a tojás. A legmagasabb biológiai értékkel pedig (100as skálán 159) a tejsavó áll. Nem a hús. Egyébként meg a különböző ételeket párosítva kirakható ugyan az az aminosavprofil, erről még Arnold Schwarzenegger írt a testépítésről szóló enciklopédiájában, miszerint a megfelelő növényi eredetű táplálékokat fogyasztva ugyanúgy be tudjuk vinni az összes szükséges aminosavat, azzal az előnnyel hogy a húsfélékhez társuló zsírt, koleszterint kiiktathatjuk."


Ez így van. És?


"3. Az emberi szervezet számára az energiát a szénhidrátok (és zsírok) adják és nem a fehérje. A fehérje energiatartalma elhanyagolható. Nem hiába a legjobb fogyókúrás módszer a fehérjebevitel megnövelése, és a szénhidrátok csökkentése. "


Ezzel is mindenki tisztában van.



"Egyébként mióta sportolok simán beviszek naponta 2g/testsúlykg fehérjét. Majd számolja össze a két hőzöngő vadbarom hogy ők hogy állnak. "


És te ezt a 2g-ot kg-onként azt ne mondd, hogy babból meg spenótból viszed be. Gondolom étrend-kiegészítőből meg csirkemellből.


Azt meg végképp nem értem, hogy miért jó az, hogy valaki nem eszik húst, de tojást igen. Így is-úgy is egy állatot eszik meg. Akkor ez most inkább valami sznob felsőbbrendűségtudatot ad?

2014. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
71%

Nem reagálnék az összes hülyeségre, amit az utolsó írt, csak egyre:


"Így van, csak a vegák többsége nem eszi meg a tojást, azt meg nem hiszem el, hogy valaki megiszik napi 3 liter tejszínt, hogy elég fehérjét vigyen be. "


A vegák többsége megeszi a tojást. A vegák jó 70%-a lakto-ovo vegetáriánus, azaz rendszesen fogyaszt tojást is.


A másik infót pedig nem tudom, hogy hoztad ki. Egy felnőtt ember napi fehérjeszükséglete kb. 45-55g tiszta fehérje. Hogy ehhez miért kell szerinted 3 liter tejszín, azt meg sem próbálom megérteni, mert a tejszínnél alacsonyabb fehérjetartalmú, 3,5%-os tejből is csak kb. 1,5 liter kellene egy EGÉSZ NAPI fehérjeszükséglet fedezésére.

De ugye az ember nem egy forrásból viszi be a fehérjéket, RÁADÁSUL nem is szükséges naponta minden esszenciális aminósavat bevinni, ugyanis a szervezet tárolni is képes őket. Bár a tejtermékek, tojás teljes értékű fehérjeprofilok, így szinte kizárt, hogy egy lakto-ovo vega ebben hiányt szenvedjen...

Arról meg nem is beszélve, hogy a vegetáriánusok többsége teljes kiőrlésű péktermékeket, tésztákat fogyaszt, amik szintén magas fehérjetartalmúak.

2014. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
66%

"Azt meg végképp nem értem, hogy miért jó az, hogy valaki nem eszik húst, de tojást igen. Így is-úgy is egy állatot eszik meg. Akkor ez most inkább valami sznob felsőbbrendűségtudatot ad?"


Tessék?


A tojás - ha nem tudnád - a tyúk MEGTERMÉKENYÍTETLEN petesejtje, ami gyakorlatilag a mensturációja folyamán távozik a testéből.


A megtermékenyített tojásokat a tojó elrejti, külön helyre tojja, és kotlik rajtuk. Bár ez egyébként egy farmon sem fordulhat elő, mert a tojókat szigorúan elzárva tartják a kakasoktól. Anélkül pedig ugye...


Remélem tisztában vagy vele, mekkora baromásokat írsz.

2014. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
39%

"A tojás - ha nem tudnád - a tyúk MEGTERMÉKENYÍTETLEN petesejtje, ami gyakorlatilag a mensturációja folyamán távozik a testéből.


A megtermékenyített tojásokat a tojó elrejti, külön helyre tojja, és kotlik rajtuk. Bár ez egyébként egy farmon sem fordulhat elő, mert a tojókat szigorúan elzárva tartják a kakasoktól. Anélkül pedig ugye...


Remélem tisztában vagy vele, mekkora baromásokat írsz."


Okéééé, akkor megyek és eszek egy kis megtermékenyítetlen női petesejtet, mert ugye mindegy, az nem is élőlény, nem is húz, szóval ugye.... De felőlem azt nem eszel, amit akarsz. Csak azt nem értem, hogy miért kell ezzel szerencsétlenkedni, számolgatni a kaja tápanyagtartalmát, amikor kiegyensúlyozott normális étkezéssel mindenféle matek nélkül tudnál normális mennyiségben bevinni mindent. Ez csak sznobizmus.

2014. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
92%

" mert ugye mindegy, az nem is élőlény"

Ha már itt tartunk, az elhalt petesejt nem élőlény, tényleg nem.


A lakto-ovo vegetáriánusok fogyasztanak minden olyasmit, ami állati eredetű, DE az állatnak nem árt és nem okoz fájdalmat vagy a halálát. Mivel a tojás tojása és a tehén megfejése ilyen folyamatok, ezért igen, fogyasztanak tejtermékeket, tojást. Látom, hogy nagyon nehezedre esik felfogni, de így van.


U.i.: nem számogatom az ételeim tápanyagtartalmát, de veled ellentétben tisztában vagyok az alapokkal, és nem írok le akkora blődséget, hogy egy vegának 3 liter tejszínt kellene letolnia naponta.

2014. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:

Kedves vegák ellen tiltakozó!

Az a baj, hogy idejöttél előszeretettel lepontozni minden vegát a saját sértettséged miatt, de emellett egy darab elfogadható érvet sem tudtál felhozni a vegetáriánus életmód ellen, csak hozod itt az ezer éve elavult, ostoba kijelentéseket, amikkel időtlen idők óta piszkálják a vegákat, és amik már rég megdőltek. Miért fáj az neked ennyire, hogy valaki más elveket vall? Miért? Szerintem először nézz magadba, tedd fel ezt a kérdést és próbáld megválaszolni. Neked nem kell kevesebb húst enned, nem fogsz kevésbé változatosan táplálkozni, és nem fogsz hiányt szenvedni semmiben. Örülj ennek, és hagyd abba más emberek ok nélküli b*aszogatását...mert jelzem, még mindig nem a kérdésre válaszolsz, hanem provokálni jöttél ide. Majd ha valami hasznosat, és megdönthetelent tudsz mondani, amiért most rögtön mindenkinek újra húst kell ennije (de ilyen nincs..), akkor köszönjük szépen, nagyon örülni fogunk neki, hogy tájékoztatsz minket. Addig viszont jobb, ha elfogadod, hogy a vegák között a buta érveiddel alapvető hátránnyal indulsz, mert mi hidd el ezerszer utána néztünk már az egészségi oldalnak, mélyebben, mint te, hiszen a saját szervezetünkről van szó.

Hálás köszönet!

2014. jan. 31. 07:52
 49/57 A kérdező kommentje:
ennie *
2014. jan. 31. 07:53
 50/57 anonim ***** válasza:
37%

"Kedves vegák ellen tiltakozó!

Az a baj, hogy idejöttél előszeretettel lepontozni minden vegát a saját sértettséged miatt"


Nem akarok nagyon beszólni (de, be akarok), de csak az én válaszaim vannak az elejétől fogva nullára lehúzva te hörcsög. Azok is, amikben egy gramm kötekedés nincs, csak leírtam, hogy én normálisan táplálkozom. Hehehe. Fussatok bolondok.


"U.i.: nem számogatom az ételeim tápanyagtartalmát, de veled ellentétben tisztában vagyok az alapokkal, és nem írok le akkora blődséget, hogy egy vegának 3 liter tejszínt kellene letolnia naponta."


Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel.


"Majd ha valami hasznosat, és megdönthetelent tudsz mondani, amiért most rögtön mindenkinek újra húst kell ennije"


Letojom mit eszel, miattam egész nap ehetsz répát tojással, az se érdekelne, engem csak a vega felsőbbrendűség oltári tobzódása idegesít, de őszintén szólva már régóta szrok az egészre, csak az agyatokat próbálom húzni.

2014. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!