Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Több éve vegetáriánus vagyok,...

Több éve vegetáriánus vagyok, de most vissza kellene térnem a fehér húsok mérsékelt fogyasztásához. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több éve vegetáriánus vagyok (csak húst nem fogyasztok, tejet, tejterméket rendszeresen fogyasztok és tojást is ritkán).


De az utóbbi időben elkezdett hullani a hajam.

Azt mondták, hogy ez összefüggésben lehet azzal, hogy egyáltalán nem fogyasztok húst vagy húsos ételt, illetve táplálékkiegészítő dolgokat sem, és vitaminokat sem (gyümölcs pedig kevesebb volt, van most).


Azt javasolták, hogy legalább minimálisan és legalább fehér húst (halat, csirkét) fogyasszak, saját érdekemben.


Utánaolvastam, hogy van a vegetáriánus étrenden belül a szemi-vegetarianizmus, vagyis akik mérsékelve fogyasztanak fehér húst is.


Nem akarok visszaszokni a húsevésre, de hogy meggyőződjek, valóban a vegetáriánus étrend miatt van-e a hajhullásom, így egy ideig fogyasztanom kellene minimálisan fehér húst.


Mit gondolnak a vegetáriánusok?


2014. márc. 8. 18:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
63%

Azt,hogy nincs benned vas...mitől lenne hús ételek nélkül?

Szerintem butaság a vegetarianizmus, olyan tápanyagokat vonsz meg magadtól,amelyeknek a hiánya hosszú távon fog megmutatkozni.. nyilván előnye is van, de akkor is..

2014. márc. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
Máshol is olvastam, hogy hajhullásra panaszkodtak vegetáriánusok, bár én is vegetáriánus vagyok, nem hullik a hajam. Ha le tudsz mondani a veretarianizmusról azt javaslom tedd azt, bár azt gondolnám a gyümölcsre nagyobb szűkséged lenne, mint a húsra. Ha ragaszkodsz eddigi életmódodhoz légy szemi-vegetáriánus ( én úgy tudom, hogy csak a halat engedik meg maguknak, a csirkét nem, ám ha szűkséged van rá természetesen fogyaszd azt is!) és egyél jóval több gyümölcsöt minden nap! Lehetőleg banánt és almát. Én ezeket tartom legfontosabbnak. Bízom benne, mielőbb eláll a hajhullásod! Remélem tudtam segíteni.
2014. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a kettőnek így nincs köze egymáshoz. Én a hús helyett inkább sokkal több nyers zöldséget, gyümölcsöt, csírákat fogyasztanék. Ha már a vasnál tartunk, akkor céklát, brokkolit. A hajhullás a szellemi-fizikai leterheltségeddel is összefügghet, de mivel az ilyen terheket is könnyebben viseled, ha a szervezeted rendben van, inkább a növényi étrendedet kellene még változatosabbá tenni, ill. ha megengedheted, szedj pl. magas dózisú c-vitamint, alga kapszulát, vasat, magnéziumot. Azt gondolom, hogy ha hosszú idő után húst ennél, úgy, hogy nem megkívánod, hanem kényszeríted magad, inkább csak ártani fogsz a szervezetednek.
2014. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
53%
Plusz az is igaz, hogy hosszú ideig tartó húsmegvonás után a szervezet sokkalta nehezebben emészti meg és dolgozza fel a húst, aminek az eredménye az is lehet, hogy a végén kihányod. Nem elriasztás képpen mondom!
2014. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Azért is írtam ki a kérdést, mert valójában már a húsos étel illatától is hányingerem van (ez nem túlzás).

Mégis ezt mondják, hogy legalább fehér húst kezdjek el fogyasztani mértékkel.


De mivel elvi okokból tértem át a vegetáriánus étrendre, így nehéz még a fehér húst is fogyasztani, hiszen azok (halak, csirke) is állatok, tehát akkor már szinte ugyanolyan, mintha mindent ennék újra.


A banánban és almában valóban több a vas?

Mert akkor először ezeket kezdem el nagyobb mennyiségben fogyasztani.


Továbbá valóban igaz az is, hogy a munkám miatt nagyon stresszes vagyok... ami szintén közrejátszhat a hajhullásban, mint egyik ok.

2014. márc. 8. 19:32
 6/37 anonim ***** válasza:
67%
Az alma és a banán inkább a felszívódását segíti. Magas vastartalmú gyümölcsök a szeder és a ribizli, bár félek ezt most nehezen szerzed be.
2014. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
67%

összefügghet a hajh. ha túl sok édességet eszel -ezzel hogy állsz? ? ?

zabpelyhet (pl joghurtba) egyé, abban van vas. Béres cseppet szedjél (+C vit.) az is segít. Néha halat.

2014. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
54%
Úgytudom, a zabpehely is csak elősegíti a vas felszívódását, de attól függetlenül jó ötlet!
2014. márc. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
23%
A zabpehely semmit nem segít elő, a zabban magában van viszonylag sok vas, (egy növényhez képest) viszont tökmindegy mennyi van benne, teljes értékű (állati eredetű) fehérje nélkül nem tud felszívódni.
2014. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
30%

...ja, és ez az össze többi magas vastartalmú élelmiszerre is igaz.

A vegák nem azért vérszegények, mert nem esznek elég vasat.

Hanem mert a szervezet működése ennél jóval bonyolultabb, és az egészséges étrendhez változatos ételek kellenek, amibe minden nap beletartozik az állati eredetű fehérje is.


Visszatérve a vasra, a vas felszívódásához kellenek esszenciális aminosavak, teljes értékű fehérjék, amik leginkább a húsban vannak, legalább is olyan mértékben, ami elegendő.


Szóval ha hús nélkül akarsz annyi vasat enni, hogy abból elegendő felszívódjon, akkor kiskanállal is eheted, de annak 2 héten belül művese kezelés lenne a vége.

2014. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!