Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Több éve vegetáriánus vagyok,...

Több éve vegetáriánus vagyok, de most vissza kellene térnem a fehér húsok mérsékelt fogyasztásához. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több éve vegetáriánus vagyok (csak húst nem fogyasztok, tejet, tejterméket rendszeresen fogyasztok és tojást is ritkán).


De az utóbbi időben elkezdett hullani a hajam.

Azt mondták, hogy ez összefüggésben lehet azzal, hogy egyáltalán nem fogyasztok húst vagy húsos ételt, illetve táplálékkiegészítő dolgokat sem, és vitaminokat sem (gyümölcs pedig kevesebb volt, van most).


Azt javasolták, hogy legalább minimálisan és legalább fehér húst (halat, csirkét) fogyasszak, saját érdekemben.


Utánaolvastam, hogy van a vegetáriánus étrenden belül a szemi-vegetarianizmus, vagyis akik mérsékelve fogyasztanak fehér húst is.


Nem akarok visszaszokni a húsevésre, de hogy meggyőződjek, valóban a vegetáriánus étrend miatt van-e a hajhullásom, így egy ideig fogyasztanom kellene minimálisan fehér húst.


Mit gondolnak a vegetáriánusok?


2014. márc. 8. 18:43
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
Az a lényeg,hogy mindenki a saját igazát erőlteti és nem érdeklik a tények.Aki akar enni húst egyen,aki meg nem az ne egyen.Sajnos a mi hagyományukban nincs a vegetarianizmusnak kultúrája és ezért nem tudunk róla sokat,mert nincs róla évszázados tapasztalatunk.Az evés nem csak arról szól,hogy belapátold a kaját.Ennek nem csak testi,hanem szellemi tényezője is van.Tehát minden kajának ilyen jellegű hatása is van.
2014. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

A 30-as hozzászóláshoz fűzném csak hozzá tisztelettel a következőket:


A húsok emésztéséhez szükséges idő sokkal több, mint amennyi a növények, magok vagy gyümölcsökéhez kell. Arra a tanulmányra lennék én meg kíváncsi ami ezt cáfolja. A hús emésztéshez a mi emésztőrendszerünk képes éppen de nem a legideálisabb, túl hosszú és a gyomorsavunk nincs olyan erős ehhez, mint pl a ragadozóknak. Nagyjából korrekt kis táblázat a tájékozódáshoz:

[link]


A b12 nagyszerűen bevihető minden fermentált cuccal, mint savanyúkáposzta, kovi ubi, de a legjobb az élesztőpehely. Ezenkívül van még nyelv alatt felszívódó metilkobalamin is :).


D3 ellátottság forrása normálisan a napsugárzás, nem a szájon át történő bevitel, mindegy hogy milyen az étrended. Az, hogy mi az ózonréteget egészen véletlenül sikeresen elvékonyítottuk hol igazolja azt, hogy a vegetarianizmus nem normális étrend, vagy ne adj isten káros? Amúgy a lanolinból kivont D3 még így is nagyjából elfogadható alternatíva, ha valaki nem vegán.


Kálcium. Bármilyen étrendet folytatsz, inkább olajos magvak, mint a boci bébiétel, ami egyszerűen nem jó a felnőtt emésztőrendszer számára. Nem is értem, hogy gondolhatja bárki azt komolyan, hogy a természet az emberi fajt úgy alkotta meg, ha nem akar kálcium hiányban szenvedni akkor muszály legyen neki egy másik emlős faj újszülöttjének a táplálékát nyamizni. Ez úgy hülyeség ahogy van.


A protein dolog meg annyira fárasztó téma már, hogy arra nem térek ki. Peace.

2014. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
A vegetáriánus életmódnak meg a hajhullásnak semmi köze egymáshoz, sok húsevőnek is hullik a haja. Ez vitaminhiány.
2014. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Konkrétan milyen vitamin hiánya okozza akkor a hajhullást?
2014. ápr. 22. 18:06
 35/37 anonim ***** válasza:
B komplex vitamin.
2014. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Őrölt lenmag jó hajhullás ellen!
2014. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Az én ismerősömnek is hull a haja, húsevő létére. Neki nem javasolta az orvosa azt, hogy egyen húst, és azt sem hogy legyen vegetáriánus. Ha egy betegségre rákérdezel az orvosnál doktor úr mitől lehet ez a betegségem? Akkor a válasz : Sok mindentől lehet. köszi! Akkor mit kezelsz??? Ok és okozat. Sajna nem tudok tanácsot adni, de nem a húsevés a meggátlója valószínűleg.
2014. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!