Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Több éve vegetáriánus vagyok,...

Több éve vegetáriánus vagyok, de most vissza kellene térnem a fehér húsok mérsékelt fogyasztásához. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több éve vegetáriánus vagyok (csak húst nem fogyasztok, tejet, tejterméket rendszeresen fogyasztok és tojást is ritkán).


De az utóbbi időben elkezdett hullani a hajam.

Azt mondták, hogy ez összefüggésben lehet azzal, hogy egyáltalán nem fogyasztok húst vagy húsos ételt, illetve táplálékkiegészítő dolgokat sem, és vitaminokat sem (gyümölcs pedig kevesebb volt, van most).


Azt javasolták, hogy legalább minimálisan és legalább fehér húst (halat, csirkét) fogyasszak, saját érdekemben.


Utánaolvastam, hogy van a vegetáriánus étrenden belül a szemi-vegetarianizmus, vagyis akik mérsékelve fogyasztanak fehér húst is.


Nem akarok visszaszokni a húsevésre, de hogy meggyőződjek, valóban a vegetáriánus étrend miatt van-e a hajhullásom, így egy ideig fogyasztanom kellene minimálisan fehér húst.


Mit gondolnak a vegetáriánusok?


2014. márc. 8. 18:43
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
73%
Én is vega vagyok, több mint fél éve, de nem tapasztaltam hajhullást. Egyél több tojást, tejterméket, illetve zöldséget, gyümölcsöt. Szedek mellé multivitamin pezsgőtablettát, és a vérképem is jo. Próbáld ki te is ezt vagy Béres csepp+ C vitamin. Ha ez sem használ, akkor egyél húst, de én inkább csak a halat javaslom.
2014. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
48%

5 éve vegán vagyok, tejterméket, tojást sem fogyasztok, férjem 15 éve, semmi bajunk, 2 éve szoptatok, napi egy muktivitamint szedek, terhesvitamint vagy mást, 2-3 havonta más márkát. Szülés után pár hónapig hullott a hajam, ami akkor normális.

Egyél sok őrölt lenmagot, vas a nyers céklában van. Olvass utána, igen, a növényi vas harmadannyira szívödik fel, mint az állati, de az is csak annyira, hogy ha abból szereznénk, napi 800 g májat kellene enni, most nem tudom fejből a számokat, de kiszámoltam.

Ne kezdjél el húst enni. Ha kell részlet, kérdezz, segítek.

2014. márc. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


Fél év után nekem sem volt semmilyen tünet.

Sőt jobban is éreztem magam.


Most 6. éve vagyok vegetáriánus. Ebben nincs benne az átállási időszak. Én nem fogyasztottam semmilyen táplálékkiegészítőt vagy vitamint. Annyit csak, ami az étrendben van.


De miért kellene "mesterséges" kiegészítőket fogyasztani?

Abban miből vannak az egyéb anyagok?


Hogyan lehet megoldani azt, hogy vegetáriánusként ne legyenek ezek a tünetek: hajhullás, fáradékonyság.

Ez az utóbbi időszakban jött elő.

2014. márc. 9. 08:24
 14/37 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nem kell mesterséges kiegészítőket fogyasztani, ha elég változatos az étrended. (Egyébként pedig azért, mert ezek a növények már nem azok, amiket nagyanyánk a kert végében nevelgetett, ezzel párhuzamosan utána lehet járni annak is, hogy a nagyüzemi tartású állatokat milyen körülmények között, hogyan, mivel nevelik...) A csírákat korábban azért javasoltam, mert sokkal több hasznos anyagot tartalmaznak, mint a már fejlettebb növény. A zöld turmix is nagyon hasznos lehet, amikor ízletes gyümölcsöket és zöld leveleket turmixolsz vízzel, és ezeket fogyasztod reggelire, mert egy turmixszal sokkal több zöldet be tudsz vinni a szervezetedbe, mint ha rágcsálnád a leveket. (A turmixra és a csírákra keress rá a neten.) Ha vagy a nagy közösségi oldalon, keress vegetáriánus csoportokat, sőt nyers ételeset, mert azokon a helyeken több száz ember tömörül, aki tud tanácsot adni saját tapasztalat alapján.

2014. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
85%

Ne legyél buta.


A semi-vegetearianizmus nem vegetarianizmus, hanem egy hazugság. Mi az, hogy valaki "félig" vegetáriánus szerinted, amikor a vegetáriánus jelentése, hogy nem eszik húst? :D


A kérdés fontosabb részeire. A vasat lehet növényi forrásokból bevinni, csak a felszívódása kb. 10%-al alacsonyabb, mint állatiból - ezért ennyivel többet is kell belőle fogyasztanod, ez azonban nem egy vészes mennyiség.


A hajhullásért viszont általában nem a vas, hanem a B vitamin hiánya a ludas.

2014. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
60%

U.i.: 12 éve vagyok vegetáriánus, nem hullik a hajam egyáltalán, sőt sokkal kevésbé töredezik pl. mint korábban.


Húst is fogyasztó rokonaimnál viszont gyakori a hajhullás, éppen a vitaminok alacsony mértékű fogyasztása miatt. Többjüknek is javasoltam már a B komplex vitamin bevitelét növényi forrásokból, de helyette természetesen inkább tablettát szednek. A lényeg: bevált. Minimum felére csökkentette a hajhullást, sokuknál meg is szüntette.

2014. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
58%

" viszont tökmindegy mennyi van benne, teljes értékű (állati eredetű) fehérje nélkül nem tud felszívódni."


Baromságokat légyszives ne hirdess.


1. Teljes értékű, azaz komplett fehérje az, amelyben minden esszenciális amniosav (értsd: amit a szervezet önmagától nem tud előállítani, ellentétben a non-esszenciálisakkal) jelen van. MINDEGY hogy az adott fehérje állati vagy növényi eredetű-e, ha minden esszenciális aminosav jelen van benne, akkor KOMPLETT.

2. Ezen felül: nem csak a hús számít állati fehérjének, hanem valamennyi tejtermék, tojás is. A kérdező vegetáriánus, nem vegán, tehát ezeket fogyasztja.

3. A szerezetünknek nincs szüksége rá, hogy minden esszenciális aminosav egy napon jusson be, ugyanis több napig képes raktározni azokat. A vegánok igyekeznek fehérje komplettálással kialakítani az étrendjüket, azaz olyan zöldségeket-gyümölcsöket-magvakat válogatni össze, amik végül teljes értékű fehérjéket adnak ki, de ismétlem: nem szükséges, hogy minden, amit fogyasztunk egy nap, az legyen.

4: ha a kérdezőnek a fehérjebevitellel lennének gondjai, egész másféle tünetei lennének.

2014. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Tehát, ha most átmenetileg rásegítek C és B vitaminok szedésével, majd ahogy jönnek a friss zöldségek, gyümölcsök, azokból megszerzem ezeket, így a mesterségest ki tudom iktatni, talán a hajhullás is leállhat?


Én elvi okokból nem fogyasztok húst.

Viszont fehér húsért ugyanúgy ölni kell... ez a bajom.

2014. márc. 9. 14:12
 19/37 anonim ***** válasza:
54%

Igen, ahogy mondod.


De áruld már el, mit fogyasztasz vegetáriénusként, hogy vitaminhiányod van?

2014. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
30%
Nem, rossz hírem van, attól hogy le lettem pontozva, még nekem van igazam.
2014. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!