Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étrend összeállítást...

Vegán étrend összeállítást hogyan kéne?

Figyelt kérdés
napi 5-6 étkezésre gondoltam és azért tettem fel a kérdést mert a fehérjebevitel sokat számít,a bab feltétlenül szükséges azt tudom meg esetleg az olajos magvak.az is érdekelne hogy mit mikor és mennyit kell enni hogy teljes értékű legyen az étkezés.
2014. ápr. 13. 17:29
 1/1 anonim ***** válasza:
67%

Miért kellene teljes értékűnek lennie egy-egy étkezésnek? A test összerakja a dolgokat akkor is, ha nem egyszerre viszed be az építőkockákat :)

A babban amúgy nem vagyok biztos, van, aki 40-50 éve nyersvegán és köszöni, megvan, s nem hiszem, hogy sok babcsírát eszik. De megértem, hogy nem akarod túlbonyolítani az életedet, nekem már a vegán étrend is elég nagy kihívásnak tűnik, én magam nem is követem, de attól még szimpatizálok vele.

Az nem hiszem, hogy sokat számít, hogy mikor, illetve passzoljon az ember saját ritmusához. A mennyiség is egyénfüggő, sőt, a makrotápanyagok aránya sincs kőbe vésve.

Többet nem tudok mondani, mert én csak egy érdeklődő laikus vagyok a témában.

2014. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!