Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Esznek a vegák olyan ételt...

Esznek a vegák olyan ételt aminek köze van a húshoz?

Figyelt kérdés
Tehát pl.: csinálnék a vendégeknek pörköltet rizzsel, akkor a vegának elég ha csak pörköltet szafttal eszik? Attól függ ki mennyire veszi komolyan?
2014. máj. 25. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A szaftot felejtsd el.
2014. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazi vega nem fogja megenni, hiszen a szaftba belefőtt a hús.
2014. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul, ha már vendéget hívsz, akkor tiszteld meg azzal, hogy nem csak a "maradékot" adod neki.
2014. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

A szaftot se eszi meg.


Sajt, bolti spagettiszószok, tojás, hal, egyéb tejtermékek ami beférhet (attól függ milyen vega).

2014. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, attól függ, ki mennyire veszi komolyan és milyen okokból vega (pl. ha valaki orvosi tanácsra, akkor el tudom képzelni, hogy azért a szaftot megeszi!).


Az én szemszögemből nem valódi vegetáriánus az, aki ilyesmit elfogyaszt.


Vendégként végtelen bunkóságnak tartanám, ha szaftot tálalnának nekem rizzsel. Készíts egy gombapörköltet mellé, nem nehéz...

2014. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

HAL???


A hal melyik növény része?

2014. máj. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nem esszük meg a szaftot. A húsleves levéből sem eszünk. Nincs "ki mennyire veszi komolyan", aki vegetáriánus, az nem eszi meg a pörköltszaftot, aki megeszi, az pedig nem vegetáriánus. Tiszteld meg a vendégedet annyival, hogy megkérdezed, elég lesz-e neki a rizs (ha nem pirítottad le zsíron, jó magyar szokás szerint...), vagy kér-e mellé zöldséget vagy bármi mást.
2014. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

#7

Mint tudjuk a hal nem állat azok szerint, akik szerint a denevér madár. Az egészet még az ókorban találták ki, ne engem zaklass.

Amúgy mivel aki nem eszik semmi húst/állati eredetűt az beteg lesz, hát azért vannak mindenféle ~engedmények.

Ugyanezt az engedményt egyébként ugyanúgy megtették a böjtölők Kínában mint Európában.


Örülj hogy nem jöttem elő a francia szerzetesekkel, akik szerint a nyúl is hal...

2014. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A nyúl is hal XD Ez marhajó
2014. máj. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!