Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Esznek a vegák olyan ételt...

Esznek a vegák olyan ételt aminek köze van a húshoz?

Figyelt kérdés
Tehát pl.: csinálnék a vendégeknek pörköltet rizzsel, akkor a vegának elég ha csak pörköltet szafttal eszik? Attól függ ki mennyire veszi komolyan?
2014. máj. 25. 16:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg csirkemellet is lehet enni és sonkát is. EGy ismerősöm szerint. Nincs ezzel semmi baj, csak akkor nem vega, csak válogatós.
2014. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem tiszteletlenség ha nem csinálsz neki külön kaját. Nincs minden ételben hús, majd választ azokból. Nem várhatja el mindenki hogy külön főzzenek neki az ő eltérő étkezési szokásai miatt. Persze megértem hogy kedveskedni akarsz, ez esetben nyugodtan hívd fel és kérdezd meg mit enne szívesen. Nincs annál kínosabb mint hogy csinálsz neki személyre szólóan valamit aztán kiderül hogy abból sem fog enni.
2014. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem esznek semmit, aminek köze van a húshoz, és ezt véresen komolyan gondolják. Attól függően, hogy milyen vegetáriánusok, esznek vagy nem esznek tejterméket, tojást. A legegyszerűbb megkérdezni, hogy mit eszik és az alapján összeütni neki valamit (pl. borsópörköltet a rizshez), olyan vega ételt készíteni, amiből a mindenevők sem hiányolják a húst (pl. vega chilis bab) vagy olyat, amit könnyű húsossá tenni (pl.zöldséges rizshez husit sütni).


Ha orvosi utasításra hanyagolja a húst, akkor is érdemes tőle megkérdezni, mit eszik, mert valószínűleg van ott más is, amire figyelni kell (tapasztalat, van néhány ilyen vega a környezetemben).

2014. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvető, hogy ha speciális étrendű vendéged jön, akkor ezt tiszteletben tartod, és felkészülsz rá. Akár valamilyen allergiája van, akár vega, ha tudod előre, akkor főzz úgy. Mikor hozzám jöttek egyszerre vegetáriánus és nem-vega vendégek, akkor úgy oldottam meg, hogy indiai kormát csináltam, és a főzési folyamat közepén elágaztattam. :) Az egyik részébe hús került meg minden, a másikba meg kizárólag növényi eredetű cuccok. Így megfőzni nem volt nekem túl bonyolult, és mindenki boldog volt.
2014. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
9- es,dehogy lesz beteg, ne beszélj hülyeségeket.
2014. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!