Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Jo vagy rossz vegetáriusnak...

Jo vagy rossz vegetáriusnak lenni? Mert szeretem az állatokat, de amikor a hús az asztalra kerül valahogy fel tőr bennem az érzés hogy meg őlték és igy sajnálom az állatot. Most mitt tegyek?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 12:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%

Amikor valami bőrtárgyat használsz, legyen az cipő, pénztárca, manikűrkészlettok, akkor belegondolsz hogy az is állatokról van lenyúzva?


Mellesleg, ami az asztalodra kerül azt születésétől kezdve vágásra szánják, így nincs túl vidám életük, megváltás nekik a vágóhíd.

2014. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Andizsuzsi ***** válasza:
31%
Sőt, továbbmegyek. Amikor azt gondolod, hogy pl. a tojással, tejjel, gyapjúval stb. nincs gond, akkor is tévedsz. Gondolom, karácsonyfád sem volt...
2014. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
44%
Állati eredetű anyagok használata nélkül az ember nem tudna élni, jobb lenne ebbe beletörődni. Attól még szeretheted az állatokat, hogy csirkehúst eszel, meg bőr cipőben jársz.
2014. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
A papírhoz meg a fákat kell kivágni, ami a madarak élőhelyét veszélyezteti.
2014. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%

Most ha jól értem azt kérdezed, vegetáriánus legyél-e, mert rossz érzésed ébred az asztalra kerülő húsos menü láttán, és jó dolog-e vegetáriánusnak lenni?

Hát ha tényleg elborzaszt és úgy döntenél vegetáriánussá válnál, akkor neked abból lenne jó, h utána tisztább lelkiismeretűnek érezheted magad, amiért nem eszel abból a döglött állatból és azt gondolhatod, "legalább nem az én kedvemért ölték meg, hisz nem eszek belőle".

De ahány vegetáriánus, annyiféle indok miatt nem esznek húst. Téged az zavar hogy megölték és sajnálod, más az ízétől és szagától undorodik, megint más orvosi javaslatra, vagy csak egyszerűen szeretne valaki egészségesebben élni és azért nem eszik.

Annette Larkins, aki egy "híres" nyersvegán - ő például egyik pillanatról a másikra úgy lett vega, h kiszedte az ebédre való disznófejet a fagyasztóból és hirtelen undor fogta el a kiengedő fej láttán, és akkor el is döntötte h ő többé nem fog húst enni.

Én 5 éve vagyok vegetáriánus és hogy jó-e annak lenni? Nekem jó, mert jobban érzem magam azóta és nem cserélnék a régi életemmel. Szeretnék egyszer vegán lenni, mondjuk május közepe óta nem fogyasztottam tojást és tejterméket. Vagyis pontosítok: kondizás után iszok tejsavófehérje koncentrátumból turmixot, de ez az egyetlen bűnöm. :D

Még nem néztem utána h esetleg van-e vegán alternatíva helyette. Ha valaki tud róla, megírhatná. :)

2014. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 IgazsagosIzomTibor válasza:
26%

Mindenek előtt tanulj meg helyesen írni, vagy legalább a beépített helyesírás ellenőrzőt használd kérlek! Akkor talán majd érthetően meg tudod fogalmazni a kérdésedet is, mert ennek így semmi értelme.

A test normális működéséhez szükség van azokra a tápanyagokra amik a húsban, állati eredetű táplálékokban megtalálhatók.

De ez egyáltalán nem függ attól, hogy jó, vagy rossz vegetáriánusnak lenni.

2014. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi vegetárius azért nem eszik húst, mert tiltakozik benn valami, hogy állatot azért leölni, hogy megegyük. Ezért te az vagy. Sok erős, egészséges vegetáriust ismerek, nem igaz hogy nem lehet anélkül élni. A tej, tejtermék, tojás, méz, nem öli meg az érző lényt, és hogy elveszik tőlük, azt pótolják is. A növények, magok jók. Ha ez a meggyőződésed, ne erőltesd a húsevést. Ha megkínálnak viszont vedd el. Nem fog ártani a tetted.
2014. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
37%
Én nem azért vagyok vegetáriánus mert szeretem az állatokat, hanem mert utálom a növényeket.
2014. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Andizsuzsi ***** válasza:
56%

"A tej, tejtermék, tojás, méz, nem öli meg az érző lényt"


Na ez az, amiben te nagyot tévedsz. Azokat az állatokat ugyanis csak addig tartják, amíg tejelnek/mézelnek/tojnak stb, aztán ugyan úgy mennek a vágóhídra, mint a többiek. Álszent gondolat azért enni tojást és tejet, mert ahhoz nem kell leölni az állatot. De, le fogják ölni, csak előbb "kinyerik" belőle a fentieket. Azt tudtad, hogy a folyamatos tejelés érdekében rendszeresen elletni kell a marhát? És hogy a borjú ugyan úgy vágóhídra megy?

2014. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
39%

Jól van előzőek, zabáljatok húst, kit érdekel.

A növényes: a növény, az almafa hálásan megköszöni, amikor leszakítod a nehéz almát,integet neked az ágával. Az állat kétségbeesetten menekül, vinnyog, amikor ölni készülnek. Ez nagy különbség. Persze nem kell megérteni, mert ha elrántják előletek a vályút, kétségbeestek. Andizsuzsival sem értek most egyet, van állattenyésztés és növénytermesztés, tudok róla. Lehet azt is jól, lehet azt is kínzásokkal tenni. Egy tojás evése nem ugyanaz, mint egy állat leölése, a birkanyírás sem, de mindegy, legyen nektek igazatok. A kérdező viszont az igazi vegetárius (így helyes a szó) lényegét vetette fel, nem az a veg. aki az egészsége érdekében teszi. Nem biztos, hogy meg lehet oldani nálunk, ezért írtam, ha adják fogadja.

2014. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!