Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nálatok ez milyen...

Vegánok, nálatok ez milyen logika alapján is megy?

Figyelt kérdés

Értem én, sőt teljesen elfogadom hogy semmi olyan dolgot nem esztek meg, ami egy állat "kihasználásával" készült, vagy meg kellett hozzá ölni valamit.

De.

Sose értettem, mi ez a dolog azzal, hogy nem vesztek bőrcsizmát, vagy cipőt? Akkor inkább vesztek műanyagot? Ami utána, ha elszakad vagy megunjátok, 5000 évig szennyezi a környezetet, és könnyedén okozhatja állatok vesztét? Aminek az előállítása illetve megsemmisítése során több állat sérül meg, mintha egy már amúgy is felhasznált marha bőrét is felhasználják még, mert nem kell pazarolni? Ha ezt elfogadjátok, akkor ezzel a műanyagipart támogatjátok, ami sokkal súlyosabb gondokat jelent az élővilág számára, mint a könnyen lebomló, és mellesleg az egynyári műanyag cipőkkel szemben 40 évig is strapabíró csizma? A csizma helyett lehet bármit berakni, amelynek van műanyag változata is a bőr helyett :)

Nem kötekedés, tényleg érdekel. vagy titeket nem izgat a környezet, csak egy szűkebb réteg sorsa?

Köszi :)



2014. júl. 16. 15:32
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Bár az étrend, meg a filozófia között van különbség. :)
2014. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
20as, szerintem te kevered a vegánt és a vegetáriánus szavakat. utóbbi nem eszik húst, amihez állatot kell ölni, de tejet, ilyesmit igen (szóval, ami állatból jött, de nem ölték meg hozzá). a vegán semmi ilyet SEM eszik, s nem hord bőrt, gyapjút, stb. semmit, amineek állathz köze van.
2014. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem te értetted félre a válaszom.
2014. szept. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!