Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nálatok ez milyen...

Vegánok, nálatok ez milyen logika alapján is megy?

Figyelt kérdés

Értem én, sőt teljesen elfogadom hogy semmi olyan dolgot nem esztek meg, ami egy állat "kihasználásával" készült, vagy meg kellett hozzá ölni valamit.

De.

Sose értettem, mi ez a dolog azzal, hogy nem vesztek bőrcsizmát, vagy cipőt? Akkor inkább vesztek műanyagot? Ami utána, ha elszakad vagy megunjátok, 5000 évig szennyezi a környezetet, és könnyedén okozhatja állatok vesztét? Aminek az előállítása illetve megsemmisítése során több állat sérül meg, mintha egy már amúgy is felhasznált marha bőrét is felhasználják még, mert nem kell pazarolni? Ha ezt elfogadjátok, akkor ezzel a műanyagipart támogatjátok, ami sokkal súlyosabb gondokat jelent az élővilág számára, mint a könnyen lebomló, és mellesleg az egynyári műanyag cipőkkel szemben 40 évig is strapabíró csizma? A csizma helyett lehet bármit berakni, amelynek van műanyag változata is a bőr helyett :)

Nem kötekedés, tényleg érdekel. vagy titeket nem izgat a környezet, csak egy szűkebb réteg sorsa?

Köszi :)



2014. júl. 16. 15:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Az én vegán ismerőseim nem az állatvédelem miattvegánok, hanem azért,mert komoly betegségük miatt ezt tanácsolta orvosés dietetikus.
2014. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
9-es: attól még, hogy te nem hallasz róla a mindenféle szennylapban, bulvárban, egyéb hülyeségekben, létezik ilyen. Ne úgy képzeld el, hogy egy erdőben élünk kis közösségben, hanem egy faluban. Olyan jelentéktelen ez a falu, hogy kár lenne kijönnie a bulvárnak ezért a 7-8 emberért, akik itt ilyenek. Meg amúgy sem szívesen szerepelnénk. Bár nagyon sokszor megbámulnak minket, hogy kötélpapucs, facipő, ilyen-olyan ruha, mezítláb, de nem nagyon érdekel minket. Nem kell ugye egyszerre a bulvárhoz rohanni, van ami úgy szép, hogy csak kevesen tudnak róla. :)
2014. júl. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy valaki egyszer azt írja, hogy hord gyapjút, majd elismerően írja, hogy a vegák nem hordanak. Akkor mi akadályozza meg őt abban, hogy ő se hordjon? Az idea szép lenne, de akár melyik részéről nézem, nem hiteles. Miért várja el egy vegetáriánus, hogy sok húsevő ember majd vegetáriánus dolgokat vásárol, mikor ők maguk sem vásárolják tömegével a saját nekik való termékeket? "Lassan terjed, egyre több üzlet nyílik", stb.. Húsevők is betérnek egyébként ilyen üzletekbe, mégsincs semmi nyoma, ha a gazdasági hatását nézném. Szerintem ha már nagyon áttörésről akarunk beszélni, akkor az emberek sokkal inkább a bio termékek felé mutatnak növekvő igényt, ami együtt jár az állatok igényeinek megfelelő faj- és fajtaspecifikus tartásával is. Másik válaszoló: 7-8-an vagytok, talán Krishna hívők? Ennyien valóban nem tudnátok kötél- és facipő gyárat alapítani, hogy a "milliós igényt" kielégítsétek...Dietetika: én egészséges vagyok húsevőként. Dietetikushoz akkor fordulnék, ha beteg vagyok. Vannak betegségek, ahol a húsfogyasztás redukálása, vagy teljes absztinencia javasolt: pl. köszvény, reuma, rák. Teljesen igazad van, betegség esetén bizonyos ételek nem tesznek jót. Magas koleszterin, cukorbetegség diétát igényel. Van, hogy bizonyos zöldség fogyasztása nem javasolt, akár fehérliszt, tojás.. HA beteg az ember. Általánosan kijelenteni viszont, hogy az élelmiszerek között van olyan, ami egyáltalán nem javasolt, nem lehet. Kisgyereknek pedig kell a tejtermék és a hús, hacsak nincs olyan betegsége, ami mást indukálna.
2014. júl. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Látom, te itt nagyon félreértelmezed a dolgokat.

Nem, nem vagyunk semmilyen hívők. Másik meg hogy ki akar gyárat alapítani? Egy szóval nem mondtam, hogy én rá akarom kényszeríteni az embereket arra, hogy olyanok legyenek, mint mi. Te nagyon el vagy tévedve. Én kicsit sem szóltam be neked, te pedig egyszerre nekem támadsz, földönkívülinek hiszel minket. A művilág híve vagy, hogy gyárakat akarsz, meg ilyen olyan népnek nevezel minket. Én nem nézlek le azért, mert ilyen vagy, akkor te miért hitetlenkedsz abban, amilyen én vagyok?????

2014. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 k.zl ***** válasza:
100%

"Érdekes, hogy valaki egyszer azt írja, hogy hord gyapjút, majd elismerően írja, hogy a vegák nem hordanak."


48%-os válaszolónak. Ha megnézed, az általad említett két hozzászólást két különböző személy írta. Miért veszel mindenkit egy kalap alá? És még mindig (már több vegetáriánus/vegán kérdés alatt is előfordult) kevered a vegánokat a vegetáriánusokkal. A vegánok nem hordanak sem gyapjút, sem bőrt, szőrmét, selymet stb. A vegetáriánusok általában csak a húst hagyják el a táplálkozásukból (esetleg még vagy a tejet vagy a tojást), de sokan közülük hordanak bőrt, vagy gyapjút is.


"Húsevők is betérnek egyébként ilyen üzletekbe, mégsincs semmi nyoma, ha a gazdasági hatását nézném."


Már hogy ne lenne? A Földön 600 millióra teszik a vegetáriánusok számát. Ha csak azt az egy tényt vesszük, hogy ők nem esznek húst, már az is jelentősen csökkenti a tenyésztett állatok és feldolgozott termékek árát. (De messze kétlem, hogy te statisztikák tanulmányozásával töltöd a szabadidőd, itt is csak kételkedni és kötekedni szoktál.)


"Általánosan kijelenteni viszont, hogy az élelmiszerek között van olyan, ami egyáltalán nem javasolt, nem lehet."


Ezt szerintem nem is mondta senki. De mi így érezzük jól magunkat, húsevés nélkül. És ha anélkül is lehet vaz ember egészséges és ehet finomakat, akkor az téged mi a fenéért zavar?

2014. júl. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
47%

nem olvastam el a válaszokat, úgyh csak válaszolok a kérdésre.


szóval az igazi vegánok nem vásárolnak se BŐR, se MŰANYAG ruhaneműt. kizárólag növényi alapanyagból és rabszolga munka nélkül készült termékeket vásárolnak, használnak. mert az alapvetés ugye az, hogy minden növényi eredetű legyen, élelmiszer, használati tárgyak, minden. Ez nyilván Magyarországon lehetetlen :). De amerikában nagy divatja van.


És akkor itt jön a kérdés, hogy akkor a vegánok szerint okés az őserdők kivágása?! ..... :D

2014. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 k.zl ***** válasza:
100%

Alapvetően a veganizmus az állati eredetű termékeket, és az állatkizsákmányolás által készült termékeket, szórakozási formákat stb. utasítja el, de nem csak növényi eredetű élelmiszert/termékeket fogyaszt, vagy használ. nyilván vannak szigorúbb irányzatok, de az alapelv az állati szenvedés elkerülése.


"..a vegánok szerint okés az őserdők kivágása?.."


Nem. Pl. ezért sem esznek húst. Mivel az esőerdőket túlnyomórészt a haszonállatokkal feletetett takarmánynövények termesztése és a legeltetés miatt vágják ki. Aki tényleg környezettudatos, az pedig pálmaolajat és kókuszolajat sem fogyaszt. Szintén mindkettő miatt irtanak erdőket.

2014. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
22%

Én már elfogadtam, hogy az életben maradáshoz pusztítani kell, emiatt húst is ettem, stb., vannak bőrcuccaim, viszont mostanság a szervezetem rosszul reagál minden állati eredetű cuccra, ezért nem fogok enni ilyesmit. Az meg külön jó érzés, hogy nem öltek meg senkit és semmit, hogy kajád legyen.


Amúgy teljesen igazad van, ezért nevetséges, amit pl. a PETA csinál, mert a műanyag cuccok meg tényleg nagyon környezetszennyezőek, meg a cuki, vegán, erőszakmentes biszbaszaiknak gigantikus az ökológiai lábnyomuk... -.-

2014. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Elhiszem, hogy tényleg vannak olyanok, akik kizárólag olyan cipőben járnak, ami semmilyen káros dologgal nem hozható összefüggésbe; én mégis azt látom az 1-2 vegán ismerősömnél, hogy ott virít a lábukon a Converse. Nem tudtak mit felelni a kérdésemre, amikor ugyanezt feltettem nekik, csak a szokásos mellébeszélésbe fogtak hogy ők aztán nem vesznek részt az állatok kínzásában. Igazából ezért is tettem föl a kérdést :)

2014. aug. 7. 11:45
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor ők nagyon el vannak tévedve.

Vagy divatvegánok, vagy azt hiszik a vegetarianizmus csak abból áll, hogy nem esznek állati eredetű ételt.

2014. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!