Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Létezik még olyan, aki elhiszi...

Létezik még olyan, aki elhiszi, hogy a tej egészséges?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 21:40
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
68%

Azt, hogy nem egészséges, csak mostanában találták ki.

De az emberek már csecsemőkoruk óta évszázadokon keresztül isszák, a tapasztalat szerint még is egészséges. A tapasztalat sokkal többet ér, mint bármilyen elmélet.

2014. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
65%

Cancer industry. Hogy fordítsam szebben? Várom a javaslatokat:D

És igen, iparnak lehetne nevezni, mert kifizetődőbb az embereket kemoval, sugárkezeléssel évekig nyüstölni mint egészségesen tartani^.^

2014. okt. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
44%
"A tapasztalat sokkal többet ér, mint bármilyen elmélet." Hány ismerősöd halt meg rákban, egyéb civilizációs betegségben?:) Egy sem? Tényleg? Mindenki elaludt álmában?
2014. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim válasza:
59%
Tudományos kutatók szerint a tejet rendszeresen fogyasztó gyerekek 40%-kal kisebb eséllyel lesznek felnőttkorukban bélrákosak, s az 55 évesnél idősebb nők esetében 47%-kal kevesebb rákos megbetegedés fordult elő a kalciumot fogyasztó vizsgált csoport esetében. Emellett a tejben levő természetes D-vitamin tovább csökkentette a daganatos betegségek kialakulásának kockázatát. És itt nem a bolti tejre gondoltak!
2014. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:

A bocik sem isszák világéletükben az anya tejét. Miért isszák? Hogy nőjenek. Felnőtt embereknek már mi szükségük lenne a növekedésre, erre a hormonokkal teli folyadékra?

Bizonyítékok? Én csak azt látom, hogy egyre több a daganatos ember, az emberek betegesek, tönik magukba a gyógyszereket ahelyett, hogy az étkezési szokásaikon változtatnának. Szerencsére ma már sokféle alternatíva van: rizstej, mandulatej, kókusztej, máktej stb.

2014. okt. 1. 22:54
 16/61 anonim ***** válasza:
54%
Egyes természeti népeknél a tej létszükséglet az életbemaradáshoz. Orvos nélkül is hosszú életet megélnek, jobb kondiban vannak, mint mi.. Nekünk civilizáltaknak pedig minden mesét beadnak, természetes, ősi táplálékokról mondják, hogy egészségtelen. Lassan már semmit nem ehetünk, mert a zabtól kezdve a babon át a tejtermékekig minden rákkeltő az önjelölt tudósok szerint. Én ember vagyok, nem más állat a mérce nekem, hanem saját testem és emésztőrendszerem. Az állatok sem egyformák. Van olyan állat, aminek a tápláléka egy másik állat végterméke...! Akkor én miért ne ihatnám egy másik állat tejét?! Vagy inkább a végtermékét kellene ennem, mert arra van példa az állatvilágban?! Mellesleg: az sem arra van kitalálva pedig, hogy megegyék... A tejből számos egyéb terméket készítenek, töröljük akkor egyből ezeket, vajon mi marad? Szerintem egész egyszerűen arról van szó, hogy a globális felmelegedésért a szarvasmarhákat okolók így akarnak "(be)nyomást gyakorolni" az emberekre. A sajt, a joghurt, a túró pedig igenis egészséges, tápértékben gazdag, mással nem pótolható élelmiszer.
2014. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
80%

11-es, te modasz valamit.

Már a kérdés felvetés elárulja, hogy állatvédelmi fanatizmus hozta létre.

2014. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%
15, kálciumot és d vitamint nem csak tejből nyerhet az ember. Brokkoli, babfélék, mogyorófélék, halhús (ebben kb 2x annyi van, mint a tejben), sárgabarack, gomba, disznóhús, tojás mind nagyon jó forrás, és nem utolsó sorban hormonmentes, amit a tejről nem lehet elmondani.
2014. okt. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem amikor a rák okait keressük, akkor nem egyes élelmiszerekre kellene fogni az okokat! Ősidőktől fogva az elmúlt századokban sem rizstejet és mandulatejet stb. ittak az emberek és adtak anyatej híján az újszülötteiknek... Ezeket a növényi "tejeket" összetett gépi, mesterséges, ipari körülmények között állítják elő. A vajat, túrót, joghurtot, teljesen természetes módszerekkel elő lehet állítani, két kézzel és kapunk egy friss élelmiszert, még ha be is van csomagolva. A növényi tejekre sok mindent lehetne biztos "ráolvasni", de hogy friss lenne, azt biztos, hogy nem.
2014. okt. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:

Engem nem is inkább az állatok, mintsem az egészségem érdekel.

Hányan érzékenyek a laktózra is? " A laktózérzékenység vagy

laktózintolerancia a laktóz, egy a

tejben és a tejtermékekben

megtalálható cukorféle

lebontásának a képtelensége. Ennek

oka a lebontáshoz szükséges laktáz

enzim hiánya vagy alacsony szintje. Becslések szerint világszerte a

felnőtt népesség 75%-a nem képes

teljes egészében lebontani a

tejcukrot." (wiki)

Ez is mutatja, hogy a tej nem felnőtt emberek szervezetének lett kitalálva.

2014. okt. 1. 23:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!