Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Létezik még olyan, aki elhiszi...

Létezik még olyan, aki elhiszi, hogy a tej egészséges?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 21:40
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
24%
Ahogyan az 50-es felmérését számolgatom, úgy látom a vegánok sz*rban vannak. A 37 %-bol a 18% a fele, de tudnivaló, hogy a nöknek nem fele vegán. Sokkal kevesebben vannak, igy a 18% magassabb személy számot mutat ki. Tehát a vegánok többen vannak ezzel a problámával.
2014. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
100%
51 est nem értem, a mondatot sem. Az 50 es teljesen logikus, meggyőzne, ha meg kéne.
2014. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
32%
Jó azért odáig ne menjünk el hogy kifejezetten káros a tej (bár ez így ebben a formában nem hangzott el). Erőteljesen osztom azt a véleményt, hogy hulladék ital, de az nem azt jelenti hogy néha nem lehet meginni egy pohárral mert belehalsz. Íze miatt én is iszok néha egy picit. Csupán az a hülyeség, hogy erre alapozni bármilyen nemű tápanyag bevitelt is, legyen az protein, vitamin, ásványi anyag. Mert nem emészted meg úgy sem.
2014. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
65%
A csontritkulás összefüggésbe hozása a tejfogyasztással sem állja meg a helyét érvként, még ha előszeretettel hangoztatják is. A csontritkulás okait elsősorban: a helytelen életmódban (kevés mozgás), az előrehaladott életkorban, a hormonális változásokban, genetikai adottságban (öröklődés) vagy különböző egyéb betegségek előfordulásában látják. Nem hiába a csontritkulás szó leginkább csak idős emberek esetében hangzik el. Nagyon ritka az, hogy konkrétan kalciumhiány miatt lesz valakinek csontritkulása. A kalciumbevitel ilyenkor inkább "gyógyszerként hat", de nem a kiváltó okra, hanem a tünetre. A tudomány mai állása szerint a tej még mindig elsőrangú kalciumforrás.
2014. okt. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 Mari53 válasza:
78%
Én nem tudom, hogy egészséges-e a tej, de 60 éve iszom napi rendszerességgel (bolti tejet, mert nincs tehenünk) és nincs semmi bajon. Ezek szerint olyan nagyon káros nem lehet.
2014. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

52-es,

a 60-on felüli nöknek 37%-ának van csontritkulása, eböl 18% a vegán nö, tehát fifty-fifty. Akkor neked mit mond az arány szám, ha vegánbol van néhány százezer, a tejetfogysztókbol pedig néhány millió.

Ha 20000000 nö 60 felet van annak 37%-a 7.5 millíó, ennek fele több mint 3 millió. A vegánok száma mondjuk 6-7 millió, akkor majdnem felének csontritkulása van. Amig a tejterméket fogyasztoknak csak 1/4 része.

Szerintem a vegánok, tej fogyasztással belesegítenének az elkorsosodás fékezésébe.

2014. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 darkblak válasza:
62%

#39 és többiek: Hát igen, a testépítő közösség nagy része "félművelt" (engem is beleértve). De: igazából ebben a témában mindenki az. Nem véletlen, hogy ma is vitatkoznak igazi szakértők, orvosok, kutatók is erről és sok más, táplálkozással kapcsolatos dologról. Egy kísérlet ezt bizonyít, a másik azt, ráadásul egy részük rövid távú, a gyakorlati életre nem lehet kivetíteni.


Akinek nem okoz emésztési gondokat a tej, nem puffasztja, igya, ártani nem árthat, van benne némi fehérje is, ami fontos makrotápanyagunk. De vannak jobb alternatívák, persze drágábbak is. Mondjuk, még mindig jobb, mint az agyoncukrozott, agyonreklámozott gyümölcsjoghurtok.

2014. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
54%
Á. Az ember ugy születik hogy egyből a tartositott kajákat eszi. Mekibe viszi a szülész orvos. Aki nem anya tejen nő fel azon meg is látszik később. Kicsit fogyatékos lesz aki tápszert kap. A jó házi tejnél nincs jobb. A tartós " tej" ' na az olyan rossz hogy, szörnyű.
2014. okt. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim válasza:
54%

Rengeteg tejet ittam gyerekkoromban, napi 1 litert minimum, nyáron akár hármat is. Viszont szinte állandóan felső légúti betegséggel küszködtem, átlagosan az év felét végigköhögtem. Egyszer még lágyéksérvem is lett a fullasztó köhögéstől. Háziorvosom folyamatosan írta fel az erős antibiotikumokat, évi 10-20 augmentin kúrát végignyomtam, több-kevesebb sikerrel. 25 éves koromban jutott eszébe az új orvosomnak, hogy el kellene küldeni allergiavizsgálatra, hát kiderült, hogy korai,késői fára, fűfélékre, parlagfűre is allergiás vagyok. Onnantól az allergiagyógyszert szedtem, tavasszal és nyáron jelentősen csökkentek a panaszaim.

De ezután találkoztam egy távoli rokonommal, aki háziorvos, ő panaszaim hallatán egyből letiltott a tejről (amúgy a rokonságban mindenkit, és nagyon változatos betegségek szűntek meg azóta).

1 év tejmentesség után az allergiáim teljesen megszűntek, nem kell szednem az allergiagyógyszeremet sem, nem is emlékszem mikor köhögtem utoljára.

A tudományos hátteréről többször érdeklődtem rokonomnál, és a magyarázat amit kaptam nem található meg az általad idézett ellenérvek között.

Úgy lehetne a lényeget megfogalmazni, hogy a tehén a tejet a kifejezetten a kisborjúnak készíti, és a tej olyan információkat hordoz, amely egyedspecifikusan segíti a borjú fejlődését. Ez egyfajta epigenetikai elven működő, még nem minden részletében felfedett folyamat, a kazein fehérje térszerkezetében hordozza állítólag ezt az információt, és az ember immunrendszerét részben lefoglalja az idegen kódok elleni védekezés. Már egy molekula kazein is kiválthat valamilyen reakciót.

Gyakran hangoztatott ellenérv a tejpártiak részéről, hogy "öregapám is egész életében tejet ivott és semmi baja nem volt, élt 90 évet"

Erre az a magyarázata, hogy régebben családi gazdaságoknál vagy csak egy, vagy néhány tehén tejét itta a család, és a szervezet az ugyanazon tehenektől származó tej hatásaihoz hozzá tudott szokni, tudta tolerálni. De manapság, amikor egy doboz tejben akár tízezer tehén teje van keveredve, tele van egyedspecifikus kódokkal, ehhez már nem tud az emberi szervezet alkalmazkodni, és különböző egyéb zavarokat okoz, például allergiákat természetben előforduló anyagokra, pl pollenekre.

Szeretek mindennek alaposan utánajárni, de eddig magyar nyelven nem találtam ilyen irányú tudományos publikációkat (rokonom elsősorban különféle orvosi konferenciákon hallott előadásokra hivatkozik). Ettől függetlenül nagy valószínűségűnek tartom hogy tényleg így működik, saját példám és egyes rokonaim példája egyértelmű bizonyítékok, ha nem is az elmélet egzakt igazolására, de a tej káros voltára mindenképpen.

2014. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg már gyártják az új érveket a tej ellen, mert a régieket egyre-másra sikerül megdönteni. El tudom képzelni, ha valaki napi 1 liter tejet megiszik, akkor lesz belőle baja (pl. a veséjének). Keresztallergia is létezik. Rendben. De az már elég erőltetett belemagyarázás, hogy régen a tejgazdaságok miatt hozzászoktak volna a teheneik tejéhez az emberek.. Már csak ha a városi emberekre gondolok...A tejintolerancia egyesek problémája, vannak, akiknek a szervezete a glutént nem bírja. Ha nem lennének tejelő tehenek, akkor se vaj, se túró, sajt, joghurt, tejföl, és ezekből készült ételek sem. Aki akarja, helyettesítse mással, de ne vezessen félre másokat.
2014. okt. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!