Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Létezik még olyan, aki elhiszi...

Létezik még olyan, aki elhiszi, hogy a tej egészséges?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 21:40
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
20-as! Ezeket a tejeket mind elő lehet állítani otthon is! A kókusztej pl. csak a kókusz húsának turmixolása vízzel, és ennek leszűrése! A többit is hasonlóan el lehet készíteni.
2014. okt. 1. 23:27
 22/61 anonim válasza:
73%
Szerintem is valami fanatikus zöld tehette fel a kerdest. Ami azt illeti ha valaki nem akar húst enni vagy tejet inni ám legyen de ne papoljon nekem, hogy még én érezzem rosszul magam. Megjegyzem a tej elleni bizonyítékként felhozott rákos példa se állja meg a helyét mivel az is bizonyított, hogy az effajta betegségek nagy százaléka idegi alapon/feszültségek/stressz miatt alakulnak ki de minimum nagyban növelik a rák kialakulásának esélyét. Nah melyik korszakban jellemző a nagy stressz a rohanó világ/szürke hétköznapok/mókuskerék miatt? Bocsi a hibák miatt telóról írtam.
2014. okt. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:
23-as, ebben egyetértek. A stressz az egyik legnagyobb méreg a szervezetüknek. De ez nem zárja ki, hogy más hatások is szerepet játszanak a betegségek kialakulásában.
2014. okt. 1. 23:38
 24/61 anonim ***** válasza:
41%

17-es,

*** önjelölt tudósok ***

Ezért most adnék a homlokodra egy nagy puszit, ha tudnék. Mert ezekböl a tudósokbol itt sok van.

Képessek a tudatlan embereket lebeszélni az egészséges táplálékokrol, hogy az ember még jobban elkcsosodjon. Mert a jelenlegi egészség szinvonalra a civilizált tulokosság vitte az emberiséget.

Igaz, ha megtartsuk a parsztos, primitív életmódot, akkor nem lennének a patikák gyógyszerekkel meg preperátokkal mint kiegészítõkkel meg miegymással telle.

2014. okt. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
100%
22-es: és vajon sajtot, joghurtot, túrót lehet belőlük készíteni. A kókusz mióta terem meg nálunk? Jobb elhozni a világ másik részéről, azért, hogy én tej helyett kókusztejet igyak. Kinek mond valamit a biodiverzitás szó? A helyi marhatelepek helyett váljanak más országok kókuszültetvénnyé, ahol majd a nagy kereslet miatt egyre másra ültetik a kókuszpálmát és vágják ki a többi "haszontalan" növényeket, más állatok élőhelyét?
2014. okt. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
75%
Akik a rákkal példálóznak, mintha értenének a dologhoz, egy valamiről feledkeznek meg mindig: a rákos kisgyerekekről. Nyilván nem az egészségtelen életmódjukkal vágják haza magukat 5 éves korukra.
2014. okt. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

A kérdésem végig felnőtt emberekről szólt.

Az tény, hogy a tejfogyasztók nagy része még igazi tejet sem ivott, csak a vizezett löttyöt. Garantálom, hogy a válaszolók hűtőpolcán is ott csücsül 1-2 dobozzal.

2014. okt. 1. 23:59
 28/61 anonim ***** válasza:
Jó vagy teis! Most mondod mit akarsz kérdezni? A kérdésedben kelett volna feltüntetni melyik tejet kérdezed. A tehénböl az asztalra, vagy amelynek elöbb megmutatják a tejüzemet.
2014. okt. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
100%
Van a hűtőnkben tej, kettő is, bolti. De szoktam automatából is venni, amit oda betölt a gazda. Hozzáteszem: a háziak között is van különbség... Állítólag a kancatej is egészséges, még nem volt szerencsém kóstolni. Egyébként az emberhez hasonlóan a macskák is szeretik a tejet. Tehát nem vagyunk egyedül, ha valakit csak ez nyugtalanítana..
2014. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
68%

A macskák speciel laktózérzékenyek szoktak lenni, hasmenésük lesz a tejtől. Lehet, hogy nem mindnek, de nagyon régen cikkeznek arról, hogy a macskának semmiképp se adjunk tejet... (De elég sokat kibírnak, a szárazételük pl. gabonából van, némi zöldséggel s icipici állati eredetű cuccal... Ragadozók és nem lesz tőle bajuk, ez azért nem semmi).


Igen, a kókusz messze terem. Ez szomorú, de túl finom, így én nem mondok le róla. Viszont keverem mandulával, dióval és főleg mákkal, ha tejet készítek belőle.

A tejre sokan érzékenyek, rosszul érzik magukat tőle, de mivel az élelmiszeripar mindenfélébe beleteszi, nehezen tudják kikerülni (annyira azért nem nehéz, én sosem eszem tejterméket, némi vaj és sajt kivételével, amiket szívesen leépítenék, mert roppant nehéz rendesen tartott állatoktól származót szerezni, más hogyan csinálja, nem tudom. pedig rengeteg legelő tehenet látok mindenfelé).


Nem szoktam állást foglalni a kérdésben, de nekem sosem volt logikus tejet inni (attól még nem feltétlenül foglalkoztam vele, az ember hedonista és a szokások is ott vannak) s egy idő után el is hagytam, nekem jobban esik így. De az elhagyása előtt is házit ittam, azért van különbség, lássuk be.


A tej kálciumtartalmának felszívódásáról írtak már mindenfélét. A vitát meghagyom a hozzáértőknek. Én tejtermékek nélkül is elég sok kálciumot eszem, nem aggódom (az alapélelmiszereim között van olyan, ami sokkal több kálciumot tartalmaz, mint a kemény sajtok, amiket amúgy pici mennyiségben eszem).

2014. okt. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!