Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért aggódnak a vegetáriánuso...

Miért aggódnak a vegetáriánusok/vegánok tápanyabevitele miatt, amikor mi jellemzően sokkal tudatosabban étkezünk?

Figyelt kérdés

Aki arra adja a fejét, hogy vegetáriánus vagy vegán étrendre tér át, az többek között egészségügyi okokból tesz így, emiatt természetesen tudatosan figyel az étkezésére, kevesebb feldolgozott ételt fogyaszt, többet sportol.

Természetesen vannak kivételek, de a húsevőket sem vehetjük egy kalap alá.


2014. nov. 17. 23:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

Tessék, itt egy jó összefoglaló. :) A cikk címe provokatív, és a szerző szemmel láthatóan elég dühös a vegán közösségre, de ne hagyd, hogy ez befolyásoljon! Végig jó minőségű tudományos kutatásokra hivatkozik. Én azt ajánlom, hogy olvasd végig: ne egészségügyi félelemből dönts ezen életmód mellett! Ha teljes informáltságban is úgy döntesz, hogy kitartanál e mellett az étrend mellett, akkor a cikkből néhány tippet is szerezhetsz arról, hogy mire kell figyelned.


[link]

2014. nov. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%
Hol írtam én minden húsevőről? Rendben, te eszel zöldséget (ugye nem péppé főzve?), gabonát,egészségedre, de tudod te is jól, hogy valóban rengetegen vannak, akik nem tudnak más köretet elképzelni, mint a krumplit és a tésztát. Szerintem is a magánügyem, hogy vegetáriánus vagyok, de ha a velem egy asztalnál ülő a tányéromat elemezve rákezd a "demiértnemeszelhúúúústis"-nyávogásra, akkor bizony kinyílik a bicska a zsebemben, és szívesen tartok neki dietetikai kiselőadást, hogy érezze a törődést. Engem csak az zavar, hogy pont azok mondják a leghangosabban, hogy mindent kell enni, akik ötféle ételen kívül semmi mást nem hajlandóak elfogyasztani.
2014. nov. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert sok, jellemzően tinicsaj kitalálja, hogy, na, ő holnaptól "vega" lesz, aztán egyszerűen csak nem eszik húst többé, és át sem gondolja, hogy valami hiánybetegsége is kialakulhat. Utána meg csodálkozik a vérképén, meg hogy végigbetegeskedi a telet. Sok közülük csak azért lesz "vega", mert így akar fogyókúrázni. Szerintem ezért.
2014. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 bumbi02 ***** válasza:
100%

Ha már rákérdeztél, zöldséget roppanósra főzve eszek, vagy püréformájában. Szeretem a rizst,a gyöngyárpát, a tönkölybúzát. Eszek tésztát, eszek salátákat. Eszek halakat, vadhúst, és háztájit. Azt hiszem változatosan táplálkozom.



Ahogy az utolsó is írja, amikor én úgymond "aggódok" a tápanyagbevitel miatt, az általában akkor van, mikor a divat vegákról beszélünk, akik csak kitalálják, hogy ők most vegák, vagy ne adj isten vegánok lesznek. És csak táplálkozásban lesznek vegánok, életmódban nem.

Szerintem az, hogy valaki mennyire táplálkozik tudatosan, nem attól függ, hogy vega-e vagy sem.

2014. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Rengeteg rögzött húsmániás fejében "



Nos, én is eszem húst, ha pár napig nem, akkor nem érzem magam jól, hanem gyengének, fáradtnak. Persze, lehet, mert így szoktam meg.


Az viszont nagyon nem igaz, hogy aki húst eszik, az nem eszik zöldséget, csak minden féle gagyi kaját és multivitamint.


Én pl. tudatosan nagyon sok zöldséget eszem, és igen, a husika mellett.

2014. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 60%-ban csirkét eszem, 35%-ban halat, a többi disznó és marha.


Most is éppen sül a sütőmben egy pipi, amit nyers salátával fogok fogyasztani nemsokára :) Nyami nyami :)

2014. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

És még annyit, bocsi, hogy ennyit írok, de nem veszek feldolgozott és kész élelmiszereket, nagyon nagyon ritkán.

A nyers hús nem feldolgozott, füstölt árut 1 évben 2x veszek kb, magam főzök, még a kenyeret is magam sütöm, azt a keveset, amit fogyasztok.

A reggelim legtöbbször pirítós olíva olajjal, paradicsommal, vagy tojás, zabpehely (natúr), gyümölcs, vagy valami husi hidegen.


Egy vétségem van, imádom az olasz tésztákat rengeteg sajttal :D

De egyszer élünk, nem????

2014. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nyilván elég széles a spektrum minden csoportban, s egy egyoldalúan táplálkozó vega sokkal egészségtelenebbül eszik, mint egy rendesen, változatosan étkező húskedvelő. Azt hiszem, ezzel minden normális ember egyetért, bár a legmegrögzöttebb húsellenesek bizonyára nem, abba pedig nem megyek bele, hogy ők mennyire normálisak.

Én nagyon egészségtudatos vagyok, sokat kutakodom a témában, főleg, ami a saját étrendemet illeti. Így a hús nincs érdeklődésem homlokterében (ez mekkora kifejezés, néha poénból alkalmazom :D), mivel azt jóformán nem eszem. De logikátlannak tűnik, hogy olyan rossz legyen. Teljesen normális étel egy mindenevő számára, persze nem óriási mennyiségben (akik csak állatot esznek, azok sem visznek be extrém mennyiségű fehérjét, ha mégis, mert csak sovány húshoz jutnak, az okozza a rabbit starvation nevű betegséget). A modern nagyüzemi állattartást speciel utálom s bizonyára nem is olyan jó az így előállított hús. De aki megfelelő minőségű húst eszik, nem hipokrita ("azért születik, ez teljesen cool"), csak hedonista vagy ama kevesek közé tartozik, akik fizikailag nem bírják a vegaságot (úgy tudom, van ilyen, nekem fura, hisz a testnek nem más a növényi és az állati aminosav, de bámulatosak különbözők az emberek)... No, abba én nem nagyon tudok belekötni, azzal a lazasággal különösen nem, mint a külföldi vegán blogok hozzászólói. Hihetetlenek tudnak lenni, mint a bigott vallásosak, akik meglátták az igazság fényét s azt a hozzáállást választották, hogy lenézzék a többi, tévelygő embert, aki nem a kiválasztottak közé tartozik. Persze eszik a tojáspótlót a művajjal, mert náluk olyan is van... Mindenre van pótlék. Egyes országbeli vegán blogokkal nehéz, sokszor képtelenek rendes alapanyagokat használni. Egy palacsintába tesznek 5féle műizét.


A normális vegánokat épp annyira szeretem, mint a normális húsevőket, bár az egészségesen táplálkozó vegánoknak jár egy extra tisztelet, hogy képesek megoldani a dolgot. Én sok "áldozatot" vállaltam már e téren, de a vegánság kemény lenne. Főleg, hogy vinném a paleo ketogént, amennyire lehet, s az már lehet, hogy túl sok korlát, bár bizonyára megoldható, mert a nyersvegánok is majdnem paleósok és van, aki zsírra alapoz köztük. Ha nem keveset eszik az ember, akkor lehet, hogy így még összejönnek a szükséges tápanyagok, de maximális tudatosság kellhet hozzá (vagy mesésen bölcs test, aki mindig érezteti, mit egyen a delikvens).


Egyik kedvenc témám, hogy hány tápanyagcsoportot zárhatunk ki probléma nélkül. A hús kihagyása még elég alap, persze ész/alaptudás/jó ösztön ahhoz is kell, de az a mindenevéshez sem árt.

2014. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nem aggódom. Hogy ki mit eszik, magánügy.


Egyetlen esetben van problemám, ha a vacsoravendégem vega, és nem szól előre. Na, akkor bajban vagyok... Ha szól, megoldom.

2014. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Engem is rettentően idegesít, amikor valaki rakezdi a beteg leszel témát, mert vegetáriánus vagyok.

Amúgy két éve, orvostanhallgató vagyok, nyilván tudatosan táplálkozom. Amúgy "húsevő" koromban vashiányos vérszegény voltam, de amint vega lettem, ez eltűnt. nyilván nem attól, mert nem ettem húst, hanem mert egy kicsit jobban odafigyeltem.

Én nem ítélek el senkit, aki húst eszik, különbözőek vagyunk, mást szeretünk enni, nyilván próbálunk odafigyelni, hogy helyesen étkezzünk.


Általánosságban egyébként meg igaz, hogy minket, vegákat sajnos az alapján a pár "hüly*" ítélnek meg, akik azt hiszik, hogy a hús helyett állandóan csak tésztát kell enni és véletlenül se szednének vitamint (itt most a vegánok B12 vitamin-bevitelére célzok)


Önmagában a vegetáriánus étrend elég egészséges (ha valaki nem hagyja magát hiány betegségbe csúszni), amerikai orvosszövetség kismamáknak is ajánlja pl

[link] (Bocs, angol)


Betegség miatt ajánlott a húsmentes étrend a krónikus vesebetegeknek, köszvényeseknek, vastagbélrákosoknak például.


Mi, normális emberek (vegák és húsevők) figyelünk a testünkre, szükségleteinkre és tudatosan táplálkozunk. :)

2014. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!