Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az olyanok miért lesznek...

Az olyanok miért lesznek vegetáriánusok, akik nem bírják ki hús nélkül?

Figyelt kérdés

Szójapörkölt, kirántott búzahús, vegetáriánus fasírt, stb...


Miért találnak ki ilyen "húspótló" vegetáriánus ételeket? Kismillió kiváló vegetáriánus étek létezik a világon, mint égen a csillag.

Ha egyszer valaki nem bírja ki hús nélkül, akkor miért lesz vegetáriánus? Valaki elmagyarázhatná nekem. Mint vegetáriánus a vegetáriánusnak.



2015. jan. 12. 19:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

"...A szója jelenleg elsőszámú termelője a világon Brazília.

A brazil szója GMO-s.

A brazil szója miatt (is) irtják sok-sok km^2 számra a brazil őserdőt.

A brazil őserdőben pedig akármilyen meglepő, de állatok, növények, és gombák is élnek. Elszomorító, hogy vegaként is hozzájárulhat az ember, állatok szenvedéséhez, még ha íly módon is - feltéve, hogy nem maga termeli meg azt, amit megeszik..."


A bio (tehát gmo-mentes is) szója nagy részét Európában termelik, ebből készítik a különböző bio-szójatermékeket. A dél-amerikai és brazil génmanipulált szója (valamint kukorica) nagy része pedig valójában állatok takarmányába kerül. Magyarországon is nagyrészt ezzel etetnek, mert csak a termesztése tiltott az országban, de az állatokat simán etethetik vele. Szóval el kell kesserítselek, mert az esőerdőket elsősorban a haszonállatok takarmánynövényei miatt irtják, nem a vegák miatt.

2015. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval el kell kesserítselek, mert az esőerdőket elsősorban a haszonállatok takarmánynövényei miatt irtják, nem a vegák miatt."


Ott a pont.

2015. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos így van, a szója ott figyel szinte minden ételben a mekis hamburger "hústól" kezdve (adalékként és az állat takarmányaként is) szószokig, édességekig.. Ha elolvasol pár cimkét a boltban, láthatod, hogy rengeteg élelmiszer tartalmaz szóját (főleg húsosak) mert növeli a térfogatot, kicsi a zsírtartalma és olcsóbb mint a hús.

Akinek van esze és odafigyel a táplálkozásra, eleve nem vesz GMO terméket (EU-ban nem is árulhatnak ilyet tudtommal, de jobb észnél lenni). Maga a (bio) szója nem káros, de a túlzott fogyasztása nem tesz jót, mert pl magas az ösztrogén tartalma ami kihat a hormonháztartásra.

Tudtukon kívül a húsevő polgártársak sokkal több szóját esznek, mint mondjuk egy tudatosan étkező vega.


Ha jól tudom mostanában szavaz az EU parlament a génmódosított termékek mindennemű betiltásáról az unióban. A GM termékek igenis veszélyesek, nem csak a jó terméshozamot kell figyelembe venni, hanem a hosszútávú környezeti- és élő szervezetekre gyakorolt hatásait, amiket csak mostanában tudnak megfigyelni.

2015. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
78%

Mint vegetáriánus a vegetáriánusnak: én két éve amikor vegetáriánus lettem, a sok utált húsos kaja mellett egy-két dologról le kellett mondanom amit szerettem, de különösebben nem érdekelt. Csak "rendes" vegetáriánus kajákat ettem, de amikor egyszer a nagyi puszta jóindulatból csinált nekem székelykáposztát szójával és gombával annak nagyon örültem :)

Egyébként szerintem ez mindenkinek a maga dolga, lehet hogy szereti a húsos ételeket, de más oka van arra, hogy így döntött, senkinek semmi köze hozzá. Az már egy más kérdés, hogy egészséges-e amit csinál...

2015. jan. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
100%
Miért ne bírná hús nélkül? Ha nem bírná hús nélkül nem búzahúst venne, hanem csirkecombot. Két teljesen különböző dologról van szó. Attól, hogy vegetáriánus fasírtnak hívják, attól abban még nem lesz hús, ergo nem mint hús veszik meg. Arról meg egy vegetáriánus se tehet, hogy ilyen béna neveket kaptak a fent említett ételek.
2015. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!