Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért jobb vegetáriánusnak...

Miért jobb vegetáriánusnak lenni, mint annak aki húst is eszik?

Figyelt kérdés
nem tudom eldönteni melyik az egészségesebb, és szeretnék változtatni az életmódomon h jobb legyen a közérzetem...
2007. nov. 4. 17:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy sokaknak bejön, de szerintem objektíven nem jobb vegetáriánusnak lenni, mint húsevőnek. Egészség szempontjából semmiképp. Egy próbát persze megérhet.
2007. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

szerintem nem jobb, csak egy lehetőség ez is!

egyébként pedig a hús savasítja a szervezetet, gondolom ezért!

az ember mindenevő, így én nem gondolom, hogy ne egyen húst csak az egészsége megörzésének céljából! hús és hús között is van különbség! sőt egyfajta állatnak a húsa között is!

az viszont tény, hogy sokkal több húst fogyasztunk, mint ami egészséges!

azt, hogy mit szeretnél, csak te döntheted el!

2007. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a kiegyensúlyozott étkezés egyik fő alkotóeleme a hús.

Nem hinném hogy egészségesebb az aki nem visz be a szervezetébe egyáltalán húst.Sőt!!!

Nem kell mindennap azt enni,de fontos hogy legyen állati eredetű fehérje is az étlapon.

Ha jól állitod össze az étlapodat,mindenképpen egészségesebb leszel.

2007. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
MÉG SOHA nem mondta senki, aki ért a táplálkozáshoz, hogy a vegetarianizmus egészséges !
2007. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Kérdésedre a válasz, hogy egyik sem egészségesebb a másiknál.

Mi ebből a szempontból is szerencsés éghajlaton élünk. Próbálnál meg egy eszkimót gyümölcsökkel,zöldségekkel alacsony zsírtartalmú élelmiszerekkel etetni. Vagy egy forró égövön élőt zsíros fókával, rénszarvassal, etetni. Mindkettő rövid időn belül megbetegedne, az eszkimó talán meg is halna. Ez a két szélsőség. Mi a kettő között vagyunk. Mértékletesség a kulcsszó.

2007. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
44%
nem jobb mert a vegák nem jutnak anyi tápanyaghoz mint a normál emberek!!! és vékonyak vagy ha lesz v mi betegségük nehezen épülnak fel belőle!!
2008. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Kedves húsevő barátaim. A férleértés elkerülése végett én nem vagyok vegetáriánus (sajnos).

A XX. század végére kiderült az is, hogy egészségesebb a húsok mellőzése az étrendből. Spock, ha mond ez a név bárkinek valamit (az ő tanításai alapján nevelték fel majdnem az egész nyugati társadalmat) már belátta, hogy egészségesebben élnek, és tovább azok akik nem esznek húst. valamint jobb volna a gyermekeket születésüktől fogva nem szoktatni hús evésre.

megelőzhetők szív és érrendszeri betegségek, sok rákos megbetegedés kialakulását is állati fehérjék fogyasztásának tudják már be.

szóval, igen, sok tanulmány íródott már arról, hogy egészségesebb volna állati fehérjék nélkül.

Világ szerte több miliárdan vegetáriánusok, és úgy néz ki tovább élnek és el is kerüli őket sok olyan betegség ami bennünket sulyt...

Tévedés az, hogy a zöldségekben nincs meg minden. Igenis lehet vegetáriánusként egészségesen, sokoldalúan táplálkozni! Viszont kicsit talán drágább és körülményesebb mint húst enni...

(Arról, hogy a vegetáriánusok mind vékonyak lennének... hát legjobb példa talán Buddha, ki látot már vékony Buddha szobrot.... :D)

2008. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
81%
nem is jobb
2008. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
66%
Egyáltalán nem jobb,sokan azt mondják hogy egészségesebb meg minden,ami részben igaz is,csak a húsokba vannak olyan tápanyagok,vitaminok amiket zöldség-gyümölcs nem tartalmaz.
2008. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
36%
"Nem azért küzdöttem föl magam a tápláléklánc csúcsára, hogy kizárólag növényeket egyek!"
2008. máj. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!