Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most akkor aki nem szereti a...

Most akkor aki nem szereti a húsízét az is válogatós?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az oldal ezen topikját és azt vettem észre, hogy a vegetarianizmusnak 2 fő oka van: az egyik, hogy az erőszakot kerüljék, a másik, hogy nem szeretik a húsízét. Ugyanakkor sok olyan kérdés van, hogy ha csak csirkehúst eszem/halat, mert azt szeretem, akkor mi vagyok és a vegák válasza, hogy válogatós.

Szóóval az a vega aki azért nem eszik húst, mert nem szereti az ízét az is csak szimplán válogatós?

És ez nem egy támadás, mert tisztelem a kitartását minden vegának, csak ez szöget ütött a fejemben.



2015. júl. 16. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy válogatósság miatt lett valaki vega, de ez ennél végsősoron konolyabb elhatározás. Az, hogy valaki semmilyen terméket nem fogyaszt, amiben hús van vagy más olyan alapanyag (zsír, zselatin pl.), ami egy állat halálával előállítható csak nem hasonlítható össze azzal, hogy "nem eszrm disznóhúst, mert túl zsíros és nem finom".
2015. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia:)


Jó embert találtál,ugyanis én óvodás korom óta nem eszem meg.. Hogy miért? Igazából erre sosem tudtam konkrét választ adni. Viszont arra tisztán emlékszem, óvodában ugye mindent meg kellett enni, s egyszer valami nagyon "rossz", rágós húst adtak, s azóta nem eszem meg.

Nem lehet azt mondani, hogy nem is kóstoltam, mert igen. A mai napig a legtöbb hústól öklendeznem kell egyszerűen bármennyire is akarom, nem képes a gyomrom befogadni.

Viszont nem vagyok teljesen vegetáriánus.

A tejet, a tejtermékeket megeszem.

A májkrémes kenyeret is.

A pizzáról a sonkát(Nem mindegyiket.

A Mekis sajtburgert. Bár oda ritkán járok.

Nagy ritkán a szalámit, azt is úgy, ha telepakolom zöldséggel a kenyerem/szendvicsem.

Mondhatni rám akkor, hogy válogatós vagyok.

Vendégségben mindig kellemetlenül érzem magam,mert körülöttem mindenki eszik húst,nekem meg külön kaja kell.

Szóval én leginkább az íze miatt nem fogyasztok.

2015. júl. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Voltaképpen rá lehet mondani valakire, aki nem eszik meg valamit, az íze miatt, hogy válogatós :) Illetve azért a válogatóssághoz SOK dolgot kell nem ennie :)

Én sosem neveztem válogatósnak azt, aki nem eszik valamilyen húst. A legtöbb embernél vannak ételek, amiket nem szeretnek. De ha túl sok ilyen van, akkor már van értelme válogatósnak nevezni az adott embert.

A hús csak egyetlen ételcsoport.


Amúgy sosem tartottam magam válogatósnak, de a sovány húsokat sosem bírtam :) Ez természetes, mások a zsírosat nem szeretik valamiért.

2015. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
három okból: a harmadik az egészség. olvasd el A Kína tanulmányt:)
2015. júl. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A húsizét én sem szeretem.
2015. júl. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondhatjuk így, de mint már előttem leírták, ehhez azért kell egy komolyabb elhatározás a legtöbb esetben. Mert hiába undorodik, nem szereti valaki a hús ízét/állagát (lásd én), azért azt nem hinném, hogy csak válogatásból, amellett véletlenül, tudat alatt elkerülne magától minden más olyan cuccot, amiben zselatin,zsír, vagy állati színezék (pl. kármin) van. Arra esetleg mondhatnánk, hogy válogatós, aki megeszi, elkészíti magának az olyan telt, amiben van hús, de kiválogatja belőle, félrekotorja, de emellett nem figyel ennyire tudatosan. De nem szép szó, az, hogy válogatós, ezekre az emberekre sem kell azt mondani, nem szereti a húst, na és, előfordul.

Csak, hogy elmondjam a saját példámat, hogy nálam, hogy ,,alakult ki" a vegetarianizmus. Én is az a fajta vagyok, voltam mindig aki undorodik a hús állagától, ízétől, illatától, de minden formában, még a haltól is. Sosem kívánnám meg magamtól, azt vettem észre, hogy mikor fogyasytottam ezeket, akkor is erőltettem mindig is, nem volt számomra természetes, hogy annyi húst megegyek, mint egy átlag mai ember. De még ha egy hétig nem ettem, az sem tűnt fel, csak mások furcsállták, és próbáltak vele ,,etetni". Aztán besokalltam a dologtól, hogy mindenki ezzel jön nekem, és itt jött az a rész, amihez azért kellett némi megfontolás is, és elhatározás. Eldöntöttem, hogy nem is fogok már húst enni, és megtanulok nemet mondani, ha erőltetik belém, igenis kiállok magamért, nem fogok olyat elfogadni mások kedvéért, ami nekem nem esik jól. Így, ennek folyományaként sokat olvasgattam a témáról, és sokat is gondolkodtam, és rájöttem, ha már nekem alapból ez a természetes életmódom, akkor már, hogy legyen is úgy értelme a dolognak, hogy talán valamivel hozzá is járulhatok ezzel az állatok védelméhez, az életük tiszteletben tartásához, ezért kerülni fogom a zselatin tartalmú ételeket, a zsírt, állati színezékeket is. (Hozzáteszem előbbi kettőt előtte sem vittem túlzásba, undorodtam pl a zsíros kenyértől is, csak úgy fogyasztottam az előbbieket, ha valamiben ,,véletlenül" benne volt.) Tejterméket fogyasztok, és kis mennyiségben tojást, azokról egyelőre nem szándékozom lemondani. Én olyan dolgokat kerülök, amik egy állat közvetlen halálával járnak.

Na, szóval az én példámat csak azért írtam le, hogy szemléltessem, hogy azért általában összetettebb folyamat, amiért valaki vegetáriánus lesz. Lehet, hogy az illető alapból a húsundor miatt kezdte el, de nagyon gyakran ehhez jön egy lelki oldal is egy belső meggyőződés, az egésznek a végig gondolása.

Én egyébként megjegyzem, hogy nem vagyok a híve a nagy versengésnek, ami a vegák/nem vegák között megy, hogy most ki nevezheti magát annak, ki nem. Szerintem mindenki az, aminek érzi magát legbelül, nincs értelme a beskatulyázásnak.

2016. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!