Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen köretet ajánlanátok...

Milyen köretet ajánlanátok egy válogatós embernek?

Figyelt kérdés

A páromról van szó. 32 éves férfi. Köretek terén nagyon válogatós. Ha pörkölt van tésztával, akkor megeszi belőle a húst, a tésztát ott hagyja. Ugyan ez a helyzet a rizzsel.

Egyedül a krumplit eszi meg (sültkrumpli, krumplipüré), de én már rohadtul unom az állandó burgonyázást. :D

Zöldségek teljesen ki vannak zárva, ha valamilyen zöldséges köretet csinálok, azt is simán ott hagyja a tányéron. Már nem tudok mit kitalálni. És az a legrosszabb, hogy ugye mivel éhes marad, ezért kaja után megeszik egy tábla csokit, vagy egy fél üveg nutellát.


Milyen köretet készítsek neki? Valami extra finom, de mégse csak krumpliból áll? Hátha azt megenné..


2015. ápr. 29. 14:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
A hagyományos dolgokat én sem szeretem annyira. Eszek helyette hajdinát, kölest, kuszkuszt. Bár gondolom úriembernek ez sem lenne megfelelő.
2015. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Pörkölthöz mehet nokedli és hozzá savanyúság így hátha megeszi.

Köles, bulgur, hajdinia ezek újdonságok, hasonló a rizshez és finomak, ezekbe tehetsz gombát, borsót stb.

Ételben megeszi a rizst? Pl rizses hús, zöldséges rizottó tetején reszelt sajttal, rakott kelkáposzta/brokkoli/karfiol.

2015. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
De úgy amíg nem voltál a párja, mit evett? Éhezett? Kérdezd meg tőle is, mit kóstolna meg szívesen.
2015. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Csináld azt ami jól esik, változatosan, ő meg egye meg a haját.
2015. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak akrumplit eszi meg, akkor azt variáld, csinálhatsz főzelék mellé tócsnit, pörkölthöz petrezselymes újburgonyát, húsokhoz hagymás tört burgonyát, szaftos húsokhoz burgonyakrokettet, burgonyafánkot, rántott húsokhoz majonézes burgonyasalátát, vagy hagymás burgonyasalátát, stb.


Itt van sok köret, kérdezd meg tőle melyiket enné meg:

[link]

2015. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ezt leginkább tőle kell megkérdezned. Én a felsoroltak egyikét se eszem, helyette bulgur, gersli, köles, kuszkusz, zöldség van étlapon. Ezek, ha jó helyen veszed, egyáltalán nem drágák, laktatóbbak és jó részük egészségesebb, mint a tészta és társai. (pl. gersli fél kg. 200 forint, ami 2 főre 2-3 étkezésre elég)
2015. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Hát tényleg nehéz eset a párod.Esetleg próbáld meg a pörköltféléket, tokányokat tojásos nokedlivel, tarhonyával, főzelékekkel. A mártásos húsok krumplipuffanccsal, vagy panírozott krokettel is finomak.

De a legjobb megoldás, ha ő maga végre kinyögi, hogy a krumplin kívül mit enne meg.

Vagy egyen hozzá friss kenyeret, akkor jól is lakik, és sokkal jobban jár, mint a fél üveg nutellával.Mondom én, de ő nyilván másképp gondolja :)

Szóval állj a sarkadra és vedd vallatóra:)

2015. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Kérdezd meg, otthon, amíg fiú volt, mit főzött az anyukája köretnek. Vagy húst hússal evett az egész család, köret nem is volt hozzá?
2015. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Csinálj kétféle köretet. A párodnak mindig krumplit, magadnak meg amit kívánsz. Ennyi. Majd ha megunja a krumplit, talán belekóstol a te köretedbe is.
2015. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

De mi vagy te, a dadája vagy a bejárónője, hogy te találd ki mégis mire lenne kedve az uraságnak??


Ez így rohadtul egészségtelen, a helyedben készítenék egyszerűen salátákat, zöldségeket, gabonaköreteket, rizst, krumplit, tésztát változatosan, és ami neki nem tetszik nem eszi meg, kész. Főzzön magának, ha neki nem jó. Nehogymár ki kelljen szolgálni...

2015. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!