Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egész napos munka alkalmával...

Egész napos munka alkalmával milyen hideg, de tápláló ételt tudtok magatokkal vinni?

Figyelt kérdés

Nincs mód az étel megmelegítésére, viszont kiadós és tápláló "fogásokra" volna szükség az egész napos munka mellett. Milyen, húst nem tartalmazó ételeket tudnátok ajánlani, amik hidegen is ehetők és kiadósak?


Köszönöm előre is!


2015. okt. 15. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk rendelni.
2015. okt. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem biztos, hogy sokat fogok segíteni, de elmondom, a párom mit visz munkába (nem egész napos, ebédre hazajön, de előtte lenyom 8 óra könnyű fizikai munkát és 16 km-t biciklin, szintkülönbséggel):

Rántotta rizzsel és zöldséggel, zabkása, süti (speciális, nem lisztes, hanem olajos magvas) gyümölccsel, sárgaborsó- vagy lencsefőzelék rizzsel, s igazából bármilyen zöldségétel rizzsel (de sajna szinte sose marad ebédről). Én a helyében sült zöldséges rizst vinnék, mert az szerintem roppant finom, de ő nincs érte annyira oda. Olykor, ha nem elég az étel, pluszban olajos magvat is visz.

Neki megfelel bármi, csak kb. 1200 kcal legyen.

Ha nekem kéne ételt vinnem, akkor minimális szénhidráttartalomra és magas kalóriatartalomra kellene törekednem egész napos munka esetén. Úgyhogy én tojást, olajos magvat, zsírt és zöldséget vinnék, ez rengetegféle ételt jelent. Nagyon sok mindent meg lehet enni hidegen, a nyersvegán ételeket pedig élből úgy szokás enni s azok sem rosszak. De ha azokra alapoznék, akkor bejönnének az édességek (egyszerű és szállítható: őrölt dió-mazsola bonbon, a mazsola is aprítva, szuper, kakaóval és anélkül is), mert nehéz annyi olajos magvat enni, hogy elég sok kalóriát adjon a zöldségekkel.


Ha valamiért levest is akarsz enni, végülis azt is lehet vinni (a párom hanyagolja, mert kalóriaszegény, csak foglalja a helyet, abból neki nincs sok), de inkább csak gyümölcslevesre tudok gondolni, mert az jó hidegen, a zsíros sós levesek ugye nem. De annak se jó a hosszas tárolás szerintem, ha van hűtő, az jobb. De macera, ami nem éri meg, hacsak nem KELL valakinek leves. Én az ilyesmit itthonra időzíteném.

2015. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajtszeletek, keménytojás, avokádó
2015. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1-es, a rendelés nem megoldható


2-es, nagyon szépen köszönöm a terjedelmes és kielégítő választ! Sajnos teljesen tapasztalatlan vagyok a hús nélküli élelmezés terén, mivel nem rólam van szó, hanem a páromról, akivel nem vagyunk együtt régóta.


3-as, köszönöm neked is!

2015. okt. 15. 20:30
 5/12 anonim ***** válasza:

2. voltam.

Ó, értem, nem Rólad van szó, így persze nehezebb, főleg, ha Te gyakran eszel húst. Én sosem ettem húsos ebédet heti 1-nél többször, tudom, milyen nagy változatosság van azon kívül is. Bár azóta kizártam sok táplálékcsoportot...

Nos, sokféle vega van, nem tudom, miket szeret, tésztákat (az pont nem jó hidegen, max. a tésztasaláta, de azt sem mindenki szereti, a párom se bírta sosem, pedig nem válogatós), tojást, édességet (s azt mennyire, a párom heti 15-ször is képes étkezést alapozni rá)... Mennyire bírja a zsírt s mekkora a napközbeni kalóriaigénye... Ezek azért fontos kérdések.

2015. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: én egyszer vittem tejberizst túróval és lekvárral a tetején. Finom volt és laktató.
2015. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nem baj, bemásolnám egy korábbi kommentemet, ahol ugyanez volt a kérdés :)


" szendvicsek pl. aszaltparadicsomos-mozzarellás-rukkolás, camembert-körte-dió-madárbegy saláta, uborka-fűszeres túrókrém-feta, olajbogyó-kecskesajt-paprika, rántotta-zöldsaláta, avokádó-kukorica stb. Figyelj arra, hogy változatos legyen, ne ugyanazokat a zöldségeket edd minden nap. Ugyanezt tortillával/wrappel is elkészítheted.


- magvak pl. mandula, mogyoró, dió, tökmag


- natúr joghurtok mellé gyümölccsel, szintén figyelj oda, hogy változatosan válogasd meg a gyümölcsöket


- otthon készíthetsz magadnak salátákat (lásd fent a szendvicseket, hogy mennyi mindenből lehet salátát is készíteni! Gyümölcsök, zöldségek, sajtok, akár rizs is (pl. taboulleh) vagy tésztasaláta, magvak, stb), mellé viszel egy teljes kiőrlésű zsemlét pl."


Amit nem írtam és még szoktam vinni: knäckebröd és valamilyen otthon készített krém pl. avokádókrém, padlizsánkrém, fűszeres túrókrém, stb.


Leveseket szoktam vinni, de nálunk van lehetőség melegíteni. Ha nincs, akkor esetleg hideg leveseken gondolkodnék: gazpacho, hideg uborka vagy cukkinileves, stb.


Ha van kedvem néha készítek sushit (pl. uborkás, tojásos, stb.), csak macerás. De kiváló hideg étel.

2015. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A sushi tényleg remek, mi akkor már tempurált zöldségeket teszünk bele... Annyira nem is macerás, de nem hipphopp, az tény. Tojással vagy uborkával egyszerűbb, de snasszabb.

Ha már japán ételek... Tamagoyaki :) Ritkán készítjük, mert majdnem rántotta, de poénosabb és az egyik kedvelt verziójából tanultam meg, hogy az alga és a tojás mennyire jó együtt. Igazából nekem az algás rántotta ugyanúgy jó (s hónapokra kiment a fejemből... grrr), csak néha csinálok ténylegesen tamagoyakit. Nem olyan sok idő ám.


Egyszerű, de finom és tápláló lehet a sajtos szendvics is... S amikor még ettünk kenyeret, akkor fantasztikus vivős és vendégségbe is illő étel volt a sült hagymával és camambert-rel töltött kenyér. Maguk sütöttünk a kenyerünket, ez pedig alig bonyolította, miközben sokkal jobb lett a végeredmény. Persze szendvics verzióban se lehet rossz, csak eredetiben jobb, a camambert beleolvad a kenyérbe, az egész egyben van, vonzó... Az összejöveteleken mindig sikere volt.

2015. okt. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jobbnál jobb ötleteket, mind nagyon tetszik!
2015. okt. 19. 17:15
 10/12 anonim ***** válasza:

csak egy példa, én mit vittem tegnap (három kissebb étkezés):

rozskenyér hummussal, zöldségekkel

brokkolis rizs, lencsefasírt, paradicsomszósz (szerintem ez hidegen is oké)

kis adag saláta koktélparival és sós mogyoróval + banánturmix

reggel csak egy erős fekete teát iszom, abból viszek magammal termoszban, este még meleget vacsizom otthon (tegnap sült répa és karalábé volt még egy kis hummussal)

én vegán vagyok, főleg sok hüvelyest eszem, meg magokat, rizst és krumplit, paradicsomot és egyéb zöldségeket, gyümölcsöket, semmi állati eredetűt.

2015. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!