Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért vegetáriánusok néhányan...

Miért vegetáriánusok néhányan csak azért, mert sajnálják az állatokat?

Figyelt kérdés

Szóval ha valaki azért nem eszik húst, mert nem szereti, nem kívánja, vagy akármi, azt mondom, oké, nem kell mindenkinek húst ennie. :)


De hallottam már olyanról is, hogy azért nem esznek húst néhányan, mert sajnálják a megölt állatokat.

Miért, ha nem esznek húst, akkor kevesebb állatot ölnek meg???


Egyik ismerősöm nagy zabagép, sokszor éhes, és kb. még sosem evett húsmentes kaját, amikor velem volt. De kitalálta, hogy ő most nem járul hozzá az állatok megöléséhez, ezért vega lesz...


2015. nov. 14. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

"Miért, ha nem esznek húst, akkor kevesebb állatot

ölnek meg???"

igen. a kereslet hatarozza meg a kinalatot.. ha mondjuk holnaptól 1 millió magyar nem vásárolna több húst, akkor előbb utóbb drasztikusan csökkene a levágott állatok száma.. ha nincs rá igény nem fognak ugyanannyit termelni..

de nyilván ez 1 ember esetén nem olyan jelentős változás.. de sok kicsi sokra megy..

én nem vagyok, vega, de több ismerősöm igen. nem látok benne problémát, szerintem nagyon dedos dolog ezért megszolni másokat

2015. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
23%
Valóban nincs túl sok értelme emiatt vegetáriánusnak lenni, de az ilyen vegák lelkét megnyugtatja ez a kijelentésük és maradnak az álomvilágukban. Mindezt nem bántásból mondom, hanem egy közeli ismerősöm megfigyelése alapján.
2015. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Első, én nem szóltam meg őket, csak hülyeségnek tartom csak emiatt vegának lenni...

Ahogy írtam, azzal nincs baj, ha azért nem eszik húst valaki, mert nem szereti az ízét.

2015. nov. 14. 13:56
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

"Miért, ha nem esznek húst, akkor kevesebb állatot ölnek meg???"

Pontosan.

2015. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Egy csepp eső is növeli a tengert.

Én míg mindenevő voltam, kb heti 5x ettem húst, főleg csirkét, mondjuk heti 70 dkg-ot. Ha egy csirkét kb 3 kilósan levágnak, akkor három-négy hetente levágtak "nekem" egy csirkét. Most nem eszem. Egy ideig levágják azt csirkét, de ha senki nem veszi meg, és rajtuk marad, akkor később már nem fogják (tenyészteni se). Persze, mondhatod, hogy megeszi más, de senki nem eszik több húst azért, mert én nem eszem többé.

2015. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó vagyok. Amúgy nálam nem igazán sajnálatról van szó, hanem arról, hogy felismerem, hogy az álltok is érző lények. Képesek fájdalmat érezni, vágyni dolgokra és félni.Épp ezért joguk van arra, hogy boldogok legyenek, és ne használjuk fel őket a mi céljainkra, ha ez elkerülhető.

A húsevés nem szükséges az egészséges élethez. (Lehet hogy régebben az volt, de már pontosan tudjuk, hogy mi van a húsban, ami kell az embernek, és mi másból lehet azokat a tápanyagokat összevállogatni.)

Szerintem aki belegondol, látja, hogy milyen rossz hozzáállás az, hogy fizetek valakinek azért, hogy megöljön egy állatot (vagy megteszem én), mert finom. Ez nem elég érv, hogy elvedd egy másik érző lény életét.

2015. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

"Miért, ha nem esznek húst, akkor kevesebb állatot ölnek meg??? "


Igen, ugyanis a kereslet határozza meg a termelést.


Én Németországban élek, a becslések szerint 10-12%-a a népességnek vegetáriánus. Ez bizony egy jelentős csökkenés a hústermelésben.


Egyébként téged miért zavar, hogy ki milyen indíttatásból milyen ételeket fogyaszt? Nem a magánügye?

2015. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, és téged miért zavar, hogy ilyen kérdést írtam ki és miért érzed kötelességednek hogy belém köss? Nem az én magánügyem, hogy milyen kérdést írok ki?
2015. nov. 14. 18:44
 9/20 anonim ***** válasza:
13%

Tudományos kutatásokkal igazolták, hogy a növények is éreznek. Tehát a sajnáljuk az állatokat ezért nem esszük egy borzasztó képmutatás.


Nem eszünk semmit aminek szeme van!! Ja, a hal. Najó, nem eszünk semmit ami aranyos és szeme van! Aha, oké. Persze a kagyló az le van szarva, még csak szeme sincs! Az nem állat. Csirke embrió? A kis kcsög még megsem született, nincs lószar joga sem, az is jöhet kétpofára!


Az meg külön nonszensz, hogy valaki azt írja, hogy joguk van az állatoknak az élethez. Egyrészt, persze, természetesen nincs joguk.. De a probléma inkább az, hogy amit ti nem esztek meg, azok az állatok nem boldogan élnek a legelőkön, mert senki nem kergeti őket, hanem meg sem születnek! Soha szó nem volt arról, hogy szegény boldog szabad jogokkal rendelkező állatokat galád módon megzabáljuk.


Az ember megtermeli az élelmiszert magának. Ha nincs kereslet, kevesebbet termel. Az már pedig filozófiai vita, hogy egy marhának jobb-e, hogy egy legelőn él és füvet zabál 3-4 évig majd meghal, minthogy meg sem születik.


Én személy szerint félek a vegáktól, olyanok mint a vallási fanatikusok. És borzasztó agresszívek. Mindig azt hiszem hogy meg fognak támadni ha én épp húst eszek.

2015. nov. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Én tisztelem az ilyen embereket, főleg ha nagyon szeretik a húst, de mégis kibírják, hogy ne egyenek. Biztos nehéz lehet.

Az olyan vegákat viszont nem tudom megérteni és tolerálni, akik lenézik a húsevő embereket és mindenkit meg akarnak téríteni.

Én azért nem eszem húst, mert nem ízlik, undorítónak találom. Megkóstoltam, nem jött be.

Semmi problémám sincs se a húsevő emberekkel, se az elvi vegákkal/vegákkal. Mindenkinek a saját döntése.

2015. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!