Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák miért vegák?

A vegák miért vegák?

Figyelt kérdés
sajnálják az állatokat, vagy egyszerűen nem szeretik a húst és egyéb állati eredetű termékeket?
2010. márc. 26. 06:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen kérdés. Semmi bajom azokkal az emberekkel, akik azért lettek vegetáriánusok, mert valami betegségből eredően nem ehetnek állati fehérjét. Viszont álszentségnek tartom, akik puszta sajnálatból.
2010. márc. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
igen, volt sok ilyen kérdés. Általában vmi vallási ok miatt nem esznek húst , rosszabb esetben tovább állati termékeket sem. (tojás, sajt). Elfogadom, hogy hit, meg az állatoknak van lelke....de a növényeknek is van! Tudósok bebizonyították már sok évvel ezelőtt, hogy a növények igen is a környezetükhöz tudnak alkalmazkodni, jól vagy rosszul "érzik" magukat. Akkor most növényeket se együnk??
2010. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
igen ezt én is így gondolom
2010. márc. 26. 13:48
 4/37 anonim ***** válasza:
90%
Én ovo-lakto vegetáriánus vagyok. Azért mert nem szeretem a húst rossz az íze undorodom tőle, nekem ez olyan mintha téged ennélek meg. És a vegetáriánus életmód egészségesebb. Szóval ha szeretném a húst akkor se enném meg. Az tényleg igaz hogy a növények is érző, élő lények! Ehhez nem kell tudósnak lenni, hogy valaki kitalálja, magától értendő. 17/L
2010. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim válasza:
90%
Én is ovo-lakto vega vagyok. Azért nem eszem meg a húst én se mert nem szeretem.
2010. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Ha szedsz egy növény leveleiből,és arra jársz egy hónap múlva,ugyanolyan,mint volt(vagy szebb,hiszen friss,üdezöld leveleket növeszt).Ha szedsz egy disznó sonkájából vagy a liba májából,egy hónap elteltével megnézheted.Javaslom az orrokat befogni!Ez a megközelítés nagyjából kijelöli a helyes irányt.
2010. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
én nem sajnálom annyira az álatokat h miattuk nem ennék húst de egyszerüen nem szeretem a hús ízért..vajon miért?:(
2010. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Mert könyörögnek a sejtjeid,hogy ne edd meg a húst.Te lenyeled,aztán kalap,kabát,de a szervezetednek meg kell birkóznia vele.
2010. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
ne haragudjon , aki a növényes példát írta, de :ennél jobb magyarázatot is kanyaríthattál volna, pl. vallásos szemszögből megközelítve. Ebből ne haragudj , de süt a naivitás. Nem minden növény zöldül vissza. Ott pl. a kukorica. Ha leveszik a csövet , akkor az egész növény hanyatlani kezd, avagy 1 hét és konyec. Mégis megeszik a kukoricacsövet. A vegák azért nem esznek húst , mert a vallási tanításuk megtiltja, vagy egyszerűen nem szeretik a húst.
2010. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
ja és még vmi, mivel húsevő az ember, "csúcsragadozó", ezért a bélrendszere, emésztése nagyon jól tolerálja a húst. Van, akinek nem; de nagyon sokunknak igen ízletes falat a hús és nem küzd vele a szervezetünk:))
2010. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!