Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák miért vegák?

A vegák miért vegák?

Figyelt kérdés
sajnálják az állatokat, vagy egyszerűen nem szeretik a húst és egyéb állati eredetű termékeket?
2010. márc. 26. 06:57
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Kedves ma 09:49! Csak az irányt szerettem volna kijelölni.

Amikor a kukoricának leszedik a csövét,élete nagy részét már leélte,viszont a tányérokba sok esetben "állatgyerekek"kerülnek és az állatok nem kínálgatják a gyümölcseiket,mint a fák.A dodófa pl.azért fog kipusztulni,mert nincs dodó,ami lenyelné,majd kipottyantaná a magját.Ausztráliában a fák létezése az erdőtüzektől függ.Mondj nekem egy olyan állatot,amit meg kell égetni ahhoz,hogy élhessen!Ennyire nem ugyanaz a növény és az állat.

Az ember pedig nem csúcsragadozó,csupán bitorolja ezt a címet,miután kipusztította az erre születetteket és elrabolta az élőhelyüket.A vegetáriánusok egészségesebbek és tovább élnek,mert jobban megfelelnek a természet törvényeinek.

2010. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
kedves előttem szóló,csak a magam szórakoztatására írva, az ember nem
2010. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
(folyt köv) nem azért csúcsragadozó, mert erőszakosan az élre tőrt, hanem mert egyrészt tudatosan képes táplálkozni, másrészt pedig így van beállítva a szervezete. Nem vagyok zölségellenes, a sárgarépát, karalábét, paradicsomot stb. magában is eleszegetem, a gyümiket is szeretem, de húst is kell ennem ahhoz, hogy teljes legyen az étrend. Ettől még egészséges maradok; és én is ,meg a hasonszőrű embertársaim is tovább élhetünk:)
2010. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit hogy a vegák csak zöldségeken élnek, ez olyan hülyeség nekem is mindenki ezzel jön. Azt hiszik a húsevők hogy a húson kívül nincsen semmi más kaja, pedig igen is van, meglehet nézni a vega recepteket...
2010. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

az ember mindenevő...igy mindent meg kéne ennie( zöldséget gyümölcsöt és a húst is nem?)...szerintem ezért van gumós zápfogunk.és a szervezetnek nem megterhelő ha húst eszünk.

ugyanúgy szüksége van rá mit a növényekre.

én így tudom

2010. márc. 29. 18:46
 16/37 anonim válasza:
76%
Ez igaz, de nem mindenki szereti a húst. Mások meg mást nem szeretnek ez egyén függő, de aki nem szereti a húst annak nincs is rá szüksége. Nyilván ezért nem szereti és nem is hiányzik neki.
2010. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
mert zöldségeket esznek.
2010. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim válasza:
Én sem eszek húst , mert ha meglátom hányingerem van :/ és ez 2 honapja van igy :/ söt már sokkal több :S és nem tudom h mit egyek ?!!! mondjuk nem eszek sokat , nem érzem ha éhes vagyok :O és még csak 16 vagyok :) xD köszönöm :D hello <3
2010. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Kicsi koromtól kb 6 éves nem eszek húst. egyszer mikor ovis voltam , mindent meg kellett enni, és valami nagyon sz.r húst kaptunk. De a tojást, májkrémetnéha darált husit és a fasírtot megeszem. De nem tudom. Nem esik jól. Öklendezem tőle.
2010. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fogyasztok húst és tejet, tojást is csak házit, amiről tudom, hogy milyen tartási körülmények közül való. Tudományosan is alátámasztható tény, hogy a hús sokkal nehezebben emészthető, mint a növényi táplálékok zöme. Azonkívül lényegesen több méreganyagot, és a természetellenes tartás miatt rengeteg vegyi anyagot (gyógyszerek, növényvédő szerek stb.) tartalmaz, ami az állat egész élete során halmozódott fel benne. Sokkal nagyobb dózisban vesszük magunkhoz a húsból a vegyszereket, mint a növényekből. Nem tartalmaz ugyanakkor vitaminokat és rostokat, amelyek elengedhetetlenül szükségesek a jó emésztéshez, és az egészség megőrzéséhez. Ne tudjátok meg, hogy mi tud lerakódni az ember bélrendszerében ettől az anyagtól (mármint a hústól), míg a rostban gazdag növényi táplálék kifejezetten tisztító hatást gyakorol a bélrendszerre! A tápcsatorna jó állapota pedig az egészség egyik alapvető záloga. Paracelsus óta tudjuk, hogy a halál a belekben lakozik!

Szintén bizonyított orvosilag, hogy a húsfogyasztók között jóval gyakoribb egy sor betegség (pl. magas koleszterin szint, szív és érrendszeri problémák, cukorbetegség, ízületi problémák stb.)

Aki túlnyomó részt növényi táplálékon él (főleg sok nyers zöldség és gyümölcs) hosszabb, és boldogabb életnek örvendhet. Tisztul a gondolkodás a jobb vérkeringés, és az alacsonyabb méreganyagszint, a megfelelő tápanyagok miatt.

De említhetném még itt az állattartásnak a globális felmelegedésre gyakorolt hatását, és azt is hogy mindezek több ezer évvel ezelőtt megírattak, hogy tanuljunk belőle. A Biblia első lapjain olvashatjuk, hogy mit szánt Isten az ember igazi táplálékául eredetileg, hogy megvédje mindezen bajoktól...(I.Mózes 1,29)

Remélem hasznos volt ez a néhány érv. Szívesen válaszolok a még felmerülő kérdésekre!

2010. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!