Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák miért vegák?

A vegák miért vegák?

Figyelt kérdés
sajnálják az állatokat, vagy egyszerűen nem szeretik a húst és egyéb állati eredetű termékeket?
2010. márc. 26. 06:57
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
74%

egyszer 4 éve láttam egy kamiont amiben barikat szállítottak, akkor azt mondtam anyukámnak a kocsiban hogy többet nem eszem húst.

mostanra már undorodom a hústól. de sajtot, tojást, halat sem eszem. még olyan tálban sem főzök amiben mondjuk egy hete valaki csirkét sütött.16/l

2010. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

A drnatura.hu oldalon béltisztító kúrát javasolnak. Itt megnézhetitek, hogy mi rakódik le a beleinkben, jellemzően a rostszegény táplálkozás miatt. (nem mindennapi látvány!) Érdekes módon növényi hatóanyagokat használnak ezek kitisztításához!

Apropó! Gyógynövényekről már hallottam, de gyógyító húsról még nem! :)

2010. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

a nem vega életmód nem azt jelenti hogy csak hússal táplálkozunk.

sőt még a húsevők is esznek növényeket vagy füvet.

2010. ápr. 7. 15:28
 34/37 anonim ***** válasza:

Ez valóban így van, és jól is teszik a húsevők ha minél több növényit fogyasztanak. Aki nem tud lemondani a húsról, az már azzal sokat tesz az egészségéért, ha minél nagyobb arányban veszi magához a növényi táplálékokat.

Van olyan is, amikor a vegák kénytelenek némi állati eredetűt fogyasztani, mert az ő szervezetükben nem szívódnak fel úgy a növényekből származó tápanyagok, ezért a hiánybetegségek elkerülése érdekében fogyasztanak kevés tejterméket, tojást és mézet (persze ellenőrzött helyről). Ezt hívjuk lakto,- ovo vegetáriánus étrendnek.

2010. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
47%

Van egy ismerősüöm, aki azért mert szerinte a hús nem egészséges. Azt mondja az ősember is csak olykor-olykor evett hús, többnyire zöldség-gyümölcs, stb.

Na és vegák puncija állítólag jobb ízű.:)

2010. ápr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Érdekes jelenség pl. a ragadozók növényfogyasztása. Megfigyeltek olyan oroszlánt, amelyik teljesen leszokott a ragadozásról és csak növényeket fogyasztott. Fordítva ez már teljesen elképzelhetetlen lenne, mivel a növényevők emésztőcsatornája nem alkalmas a hús feldolgozására. Sok kutyát láttam már, ahogy ette a füvet, gyümölcsöt vagy zöldségfélét...
2010. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
0%
mert hisztis városi kis..
2010. júl. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!