Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák miért vegák?

A vegák miért vegák?

Figyelt kérdés
sajnálják az állatokat, vagy egyszerűen nem szeretik a húst és egyéb állati eredetű termékeket?
2010. márc. 26. 06:57
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz, hogy az ember mindenevő képességekkel rendelkezik, viszont az is köztudott, hogy nem a hús a legmegfelelőbb számára. Ez csak azért van belénk építve (mintegy opcionálisan), hogy súlyos növényhiány esetén se legyen gond az átmeneti létfenntartással.
2010. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akik az állatok iránti tiszteletből nem fogyasztják el őket, amit teljes mértékben meg tudok érteni, mert nekem gyermekkoromban számtalan esetben kellett segítenem azok levágásakor. Borzalmas élmény, amikor te fogod szerencsétlen csirke lábát, amíg rángatózik kétségbeesve, míg csak ki nem múlik! Nem kívánom senkinek!
2010. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
A vegetarianizmus is tud káros lenni, ha valaki szélsőségesen csinálja. Megfelelő tájékozódás (pl. helyes ételpárosítások, fehérje komplettálás), és fokozatos átállás esetén viszont nincs mitől tartani, még gyerekek esetében sem. Én rengeteg embert ismerek, akik újszülött koruk óta vegák, és nincs semmilyen hiánybetegségük.
2010. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:

én nem vagyok vega, egyszerűen csak nem bírom a húst. csak csirkemellet vagyok képes megenni :S

de amugy semmi bajom azzal hogy állatokat ezünk..nem zavar meg semmi,de nem tudok húst enni azon kivül.

2010. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
23%

A gumós zápfog tökéletesen alkalmas gyümölcsök,gyökerek,gumók ,levelek őrlésére,de teljességgel alkalmatlan a vadászatra.Egyáltalán ne legyünk biztosak abban,hogy mindenevőnek "készültünk"!

De már csak attól is vega vagyok,ha elmegy előttem egy rácsos kamion,ami a világ egyik legokosabb és legkedvesebb állatait:a disznókat hurcolja a gettótól a kivégzőhelyig.

2010. ápr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

pff..

azt meg tudom érteni aki azért nem eszik húst mert egyszerűen undorodik töle, az ő szervezetének nincsen szüksége a húsra.

azt viszont nem tudom megérteni aki azért nem eszik húst mert sajnálja az állatokat, meg rossz élmény érte, én különösen szerettem amikor csirkét vágtunk mamámmal mikor kicsi voltam.

és nekem amikor ránézek a tányéromban lévő csirkepörköltre vagy rántotthúsra akkor nem az jut eszembe hogy szegény állatok, hanem hogy nyami-nyami de finom lesz.

és aki húst eszik eggyáltalán nem biztos hogy mát ölt állatokat.

2010. ápr. 2. 18:36
 27/37 anonim ***** válasza:

Egyetértek abban, hogy nem az dönti el a húsevés kérdését, hogy kinek milyen élménye volt ezzel kapcsolatban, hanem az, hogy milyen hatást gyakorol a szervezetünkre! Úgy gondolom, hogy ezt a kérdést nem érzelmi oldalról kell megközelíteni, hanem az ésszerűség oldaláról. Ezt pedig csak tények és adatok ismeretében tudjuk helyesen megtenni. Számos könyvet lehet ezzel kapcsolatban olvasni. Én itt most Dr. Neil Nedley, "Döntő bizonyíték" című könyvét javasolnám, amely rengeteg érvet sorakoztat fel a húsfogyasztással szemben, melyek természetesen orvosilag bizonyítottak, hiszen az író maga is praktizáló orvos...

Még annyit tennék hozzá, hogy a vegetarianizmus eredetileg sohasem önmagában jelenik meg. Mindig a testi-lelki jobb közérzet elérésének csupán az egyik eleme a sok közül. Ezért van az, hogy sokszor a vallásokhoz kötődik, hiszen ezekben kulcsfontosságú a tiszta gondolkodás a jó lelki látás és közérzet elérése.

2010. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

igen ezt jól látod utolsó.

ez engem nem is zavar.

csak én azon vagyok leginkább felháborodva hogy egyre többen lesznek divatból vegák miközben nincs rá semmi okuk.

2010. ápr. 4. 19:00
 29/37 anonim válasza:

Huhú mennyi oka lehet ennek!!!!

Betegség,sajnálják az állatokat,elvből nem esznek(pl szülők vegik voltak),peta-sok,pusztán egészségesen akarnak étekzni,nem szeretik a húst,vigyáznak az alakukra,bármi lehet!Én pl jobban szeretem a zöldségeket mint a húst.Húsból is megeszek sok mindent,de egy jó salátánál nincs fincsibb!!!:)És egészséges is.

2010. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Igen, egye többen divatból csinálják, bár talán ez egy jó divat (jobb mint a cigi vagy a kávé) mert, ha jól csinálják, és betartják az alapvető szabályokat, akkor egészséget nyernek vele.
2010. ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!