Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért ítélik...

A vegetáriánusok miért ítélik el olyan durván azokat, akik fogyasztanak húst?

Figyelt kérdés

2015. dec. 19. 11:46
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik vegetáriánus szerint az állatok levágása elkölcstelen, azoknak a meggyözödéséböl következik, hoyg ezt elítéli.


Ettöl függetlenül egy értelmes vegetáriánus nem kezd hözöngeni, ha más valaki húst eszik, mert az jogában áll a saját meggyözödése alapján, viszont azt nem lehet töle elvárni, hogy ö fogyasszon húst.

2015. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanazért, amiért a szőke nők és a rendőrök hülyék, a skótok fukarok, a magyarok meg pálinkán nőnek fel.
2015. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Mert minden téren vannak szélsőséges emberek.

Általánosítani nem lehet - nem minden vegetáriánus ítéli el a húsevőket. Biztosan vannak akik igen, biztosan vannak olyanok, akik durván védik az igazukat, de ez nem igaz mindenkire.

Én is vega vagyok, de semmi bajom a húsevőkkel, mindenki azt eszik amit akar.

2015. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
53%

Azért, mert a húst fogyasztó emberek jórésze (nem mind, de sajnos sokan) nagyon intoleránsak, tájékozatlanok, és téves állításokkal vádolják a vegetáriánusokat, valamint sokszor agresszíven próbálják meggyőzni őket arról, hogy az étrendjük nem helyes.


Én őszintén szólva nem értem, egy idegennek mi köze ahhoz, hogy a másik hogyan étkezik, és ez miért bánt bárkit is, amikor senki másra nem tartozik.


Ha ez az intolerancia, gyűlölködés nem lenne a húst is fogyasztók részéről, egyszerűbb lenne a világ.

2015. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
55%
Tapasztalatom szerint az ilyen emberek nagy része csak látszat vega. Cseszteti a húsevőket, de bőrcipője, bőrtáskàja, bőrkabátja van. Ismerek vegetáriánus és vegán embereket is, nem szoktak téríteni, kötözködni, az étkezésemmel kapcsolatban. Én sem szoktam őket, hogy egyenek húst. Minek? Én se csak húson élek, ráadásul pont semmi közöm hozzá, hogy ki mit szeret enni.
2015. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Én még sosem tapasztaltam olyant, hogy a vegetáriánus elítélné a húsevőket, főleg nem durván. Sosem bántottak és sosem tettek rossz megjegyzést. Tudják, hogy ők vannak kevesebben és legfeljebb óvatosan jelzik egy közös evés során, hogy miről van szó, ami teljesen érthető.

Egy baráti körünkből pl. a házastársaknál a nő húsevő, a férj vegetáriánus évek óta. A férjet egyáltalán nem zavarja, hogy a felesége és a gyerekei esznek húst, de neki külön kell főzni. Néha én érzem magam zavarban, ha összejövetel van, hogy külön neki mit lehet készíteni, de még soha nem reklamált és soha nem beszél erről, sosem tett megjegyzést. Még akkor sem, ha nem találtam el az ízlését. Elég nehéz egy Vegetáriánusnak főzni külön, mert szűkösek a lehetőségek, vagy csak mi vagyunk ilyen buták, hogy nincs ötletünk húsmentes ételhez.

Megfigyeltem, hogy éttermekben is alig gondolnak rájuk. Az előételek között van rántott sajt, rántott gomba, aztán nagyjából kimerült.

2015. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
83%

#6: Nem szűkösek a lehetőségek, hisz csak a hús marad ki, ami úgy párféle hozzávaló az átlagembernél a sokszáz egyéb közt... Lehet, hogy amiatt, hogy nálunk heti 1 húsos ebéd volt, de sosem értettem, mi a nehéz egy húsmentes ételen. (Egy húsmentes, glutén- és laktózmentes, sőt szénhidrátszegény étel sem túl korlátozó nekem itthon, de másnak azért az már erős, no azt megértem ;)) Persze aki húst eszik hússal, annak utána kellhet néznie, hogy eszébe jusson, létezik egy csomó húsmentes étel is vagy hogy a paprikás krumpliba, a lecsóba és a rakott krumpliba nem kell hús (ez utóbbiba azért valami igen, a sima kihagyás kicsit fapados).


Ami a kérdést illeti, még a vegánok se mind elítélők, a sima vegáknak pedig végképp nincs erkölcsi alapjuk, feltéve, hogy használnak ipari tejterméket, ipari tojást vagy bőrcuccokat.

Megvan a véleményem az ipari állattartásról, de ezzel együtt sem szoktam támadni másokat. Engem persze a vegák és a húst is evők is támadnak, mivel én eléggé határvonalon mozgok (nagyon ritkán eszem húst, persze akkor sem akármilyet), ráadásul gabonát sem eszem és sorolhatnám. Szinte minden csoport intoleránsai extrém marhaságnak tartják az amúgy remek, hozzám passzoló és az egészségemre bizonnyal jó hatással levő étrendemet, de ez az ő bajuk, nem az enyém.


Itt a gyk-n is látszik a vega témaköröknél, hogy egy épeszű kérdést nem tehet fel egy vega, jön egy intoleráns húsrajongó és osztja az észt eléggé buta tévhiteket hangoztatva. Mindenütt vannak intoleránsak, buták s vannak normálisak is, mindegy, milyen életmódról van szó.

Vannak vegánok, akik a szénhidrátdús vegán étrendet javasolják a cukorbetegeknek. Vannak ketósok, akik kijelentik, a szénhidrát méreg (persze mindannyian esznek szénhidrátot és sokuk egész sok zöldséget is, mert tudja, hogy bizonyos tápanyagok bevitelére az a legjobb).

Sokan vannak, akik valamiért szembeállítják a paleósokat a vegánokkal, majdnem antagonisztikus ellentétcsoportként s eszükbe se jut, hogy vannak paleózó vegánok is ;) (A vegánok ellentettjei a zerocarberek. Én jó helyen állok, megfelelő toleranciával, nekem mindkét csoport igen szimpatikus, persze az intoleráns elemek nem, viszont egyikbe sem akarok tartozni semmiképp.)


Kissé eltértem, de hátha érdekesebb lett a hozzászólásom, mintha megint a húsevés vitának bizonyos pontjait ecsetelgettem volna. Aminek semmi értelme.

2015. dec. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
26%

Lehet hús nélkül élni, bizonyított tény... csak épp nem értem, hogy miért ez a legnagyobb problémájuk a vegánoknak ( kisebb részt a vegetáriánusoknak ), amikor ebben a mocsok világban, ennél sokkal elrettentőbb dolgok történnek, mint hogy levágunk egy állatot és megesszük.

Háború, merényletek, emberek ellen elkövetett gyilkosság, sőt erőszak, lopás, esőerdők kiírtása stb. stb.

És vannak emberek, akik a húsevésben látják a világ rákfenéjét... ááá.

2015. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
82%

8. - Igen, rengeteg szörnyűség történik, de ezek többségével nem tudunk mit kezdeni, nem tudjuk jobbá tenni, vagy megakadályozni. Ettől függetlenül persze zavar és ha tudok teszek ellene, de alapvetően kívül esik a szmélyes hatókörömön.

Viszont a leölt állat amit megeszek (vagy nem eszek meg) egy olyan dolog, ami az én személyes kis életem része, ha ez nekem nem tetsző dolog, nyilván teszek ellene mert tudok tenni ellene, és nem fogom megenni azt a húst. Hogy más megeszi az az ő dolga, az, hogy én nem szeretném az meg az enyém.


Mellesleg személy szerint nem a dolog erőszakossága miatt nem fogyasztok húst, hanem azért, mert egyszerűen undorodok tőle.

Utálom megfogni azt a darab húst, utálom a darált hús szagát főzés közbenm utálom érezni a számban a fogam alatt tudván hogy az egy darabka egy halott állatból. Egyszerűen csak undorodom tőle, így nem eszem meg, hiszen rengeteg más finom étel létezik, amik a húsnál sokkal jobban ízlenek.

2015. dec. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
67%

#8: Az emberek elleni gyilkosság sokszor elfogadhatóbb számomra, mint az állat ember általi kínzása... Az ölés az elég természetes ezen a bolygón, nekem sem tetszik, de sokszor igencsak benne van az életben. De a homo sapiens ne kínozzon már állatokat, mert neki az kényelmes s éri meg anyagilag jobban. Igen, az, hogy valakit ez kicsit sem érdekel és hadd szenvedjen az állat, arra született (szerintem pont így gondolkodtak a rabszolgatartók is, azért van, amúgyis kit érdekel? nem én vagyok s nem az én csoportomba tartozik, bőrszíne, nemzetisége, vallása alapján. az állat kicsit kisebb intelligenciájú, mint én, de ez más emberekre is igaz, valamivel kisebb mértékben s csak emiatt még nincs jogom bántani).

Amúgy a háborúk is iszonyatosan zavarnak, fel nem fogom, hogy tud ennyi nagyságrenddel más gondolkodású lenni sok ember. Annyira barbár dolog egy rengeteg erőforrással felnevelt komplett, értékes emberi lényt ágyútölteléknek használni igen sokszor masszívan értelmetlen, hadászatilag is baklövést jelentő csatákban...

Bár nem szoktam ilyenekről csak úgy beszélni, nyilván jobb lenne még az embereknek is, ha nem ennének gondolkodás nélkül húst (s főleg gabonát, cukrot, ipari akármiket, mert a hús egészségügyi szempontból még egész OK, persze az ipari bizonyára sokkal rosszabb, de azért nem a hús szokott lenni az ember táplálkozásának a rossz része, azt hiszem). Tuti sokan vannak, akik remekül meglennének napi húsevés nélkül s mivel túl sokan vagyunk, nem célszerű feleslegesen magasan tartani a húsfogyasztást, ami sokkal több földterületet, vizet, energiát igényel. Persze azt már végképp nem várom, hogy az embereket ez is érdekelje, ráadásul a hasukkal szemben, de épp ez az, hogy tuti sokaknak nem is annyira csodás a húsevés (párszor belecseppentem olyan helyzetbe, hogy kóstoltam nagyüzemi húst. semmi ízt nem éreztem benne, pedig a jó húsnak csodás íze van. sok dolognak csodás íze van, úgyhogy ez önmagában engem nem vonz, de az ízetlen izéket enni tényleg nem tudom, mi értelme van. a gyk-n is többször olvastam, hogy a hús ízét a fűszerezés adja. szerencsétlenek, azt sem tudják, milyen az igazi hús, csak eszik, amihez jutnak...), csak megszokták, nincs jobb ötletük, azt hiszik, hogy enniük kell húst...

2015. dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!