Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok és vegetáriánusok, ti...

Vegánok és vegetáriánusok, ti ha lagzit tartotok, akkor hús is van a menüben a násznépnek?

Figyelt kérdés

Én szeretem a husikat, de a saját lakodalmunkon természetesen biztosítottunk vegetáriánus menüt is, mert volt rá igény.

Viszont már kétszer is "ráfaragtam", olyan lagzikkal, ahol a pár úgy döntött, hús nélküli menü lesz. De abból is "különlegességek", a nevüket sem tudtam egyes ételeknek, és hát enyhén szólva nem voltak finomak, főleg lakodalmi körülmények (sok tánc, alkohol) között. Erről mi a véleményetek?

Normális hangvételű véleményeket kérek, légyszi!



2016. jún. 15. 09:26
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
44%

"Legalább annyit illik adni az ifjú párnak, amennyi kb. a vacsi+ pia ára fejenként. Ne beszéljünk már ingyen kajáról egy lagzin. "


??????

A pénzt nem a kajáért/piáért adja értelmes ember, hanem nászajándék gyanánt, amivel az ifjú párnak kíván kedveskedni tiszta szívéből.


Aki kötelességének/a lagzi "árának" érzi az ajándékot, az ne adjon semmit (nem elvárás) vagy ne menjen el, mert ilyen hülye emberekre senki nem kíváncsi.

2016. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
90%
Hát nálunk nem szokás pénzt adni, ajándékot veszünk az ifjú párnak...
2016. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
65%

Úgy csináltok, mint aki életében nem hallott még arról, hogy mekkora értékben illik adni (legalább) ajándékot vagy pénzt, melyik pár mit részesít előnyben. A menyasszonytáncról nem is beszélve, bár az értelmesebbje ettől eltekint a lagziján.

Egyébként én sem kívánkoznék olyan hülyék lagzijába, ahol úgy tekintenek a vendégekre, mint akik az ingyenkajára sereglettek össze, tehát bármi jó lesz nekik, örüljenek, hogy ehetnek.

2016. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
68%

én nem vagyok vega, minden nap eszem húst


de ennek ellenére úgy gondolom, hogy ha valaki vegán és vegán kaját akar az esküvőjén, akkor tegye, a násznép kibír egy napot hús nélkül - sőt én tudok nemvegán létemre olyan kaját csinálni vöröslencséből, amiről ember nem mondja meg, hogy nem húsból van


fordítva meg ugye teljesen más a felállás, ha valaki vegán, nem fog más esküvőjén sem húst enni, vagyis legalább egy húsmentes ételt illik rendelni (már csak az idősebb köszvényes emberek miatt is)


amúgy meg, aki szerint szar a vegán/vega koszt, az még nem evett normális vegán ételt, csak az egyáltalán nem vegán konyhára berendezkedett hagyományos éttermek egy-egy próbálkozását


[link]

[link]

[link]

[link]


csak a képeket tessék megnézni a fenti linkeken ;)

2016. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
62%
Mivel az egész családomban egyedül én vagyok vegetáriánus, nem úszom meg, hogy a lagzimon hús is legyen. De nem bánom, csak nekem ne kelljen megennem. A rokonság a hagyományos lagzis ételekhez van szokva: töltött káposzta, jó sok hús stb. Azt talán kibírják, ha húsleves helyett zöldségleves lesz, de a főételek közt kell lenni húsnak, mert különben irgumburgum.
2016. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
egy nap nem eszik húst a násznép nem fognak belehalni, viszont ettől függetlenűl olyan ételeket kellene biztosítani ami finom. pl rántottsajt, grillezett sajt, rántott gomba, rántott karfiol, falafel, különböző saláták, nagyon finomakat lehet csinálni hús felhasználása nélkül
2016. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van, ez alap, hogy nem csak magamra gondolok. Nos, nekem jövő nyáron aktuális az esküvő, és több éve vegetárianus vagyok, sőt,mostanaban egyre inkàbb mar vegánul eszem. De természetesen csak azért, mert en nem fogyasztom, ugyanezt nem várhatom el a vendegektől, mindenkinek a saját döntése, hogyan es mit eszik. Sokan nem így gondolkodnak.
2018. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!